BRAMKA JAK ZACZAROWANA…

W sobotnie popołudnie piłkarze WARMII Grajewo zmierzyli się z KS Wasilków. To był debiut trenera Kamila Randzio w roli szkoleniowca grajewskiego zespołu przed własną publicznością.

Nasz zespół zagrał zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach, ale za sam styl nie ma bramek i niestety przegrał 0:1. Goście, choć stworzyli sobie znacznie mniej bramkowych okazji, byli po prostu skuteczni. Tuż po przerwie świetne dośrodkowanie Jakuba Tomara wykończył precyzyjną „główką” były „Jagiellończyk” Jan Pawłowski. Wielu kibiców opuszczając stadion podkreślało dobrą grę WARMII i to, że wynik meczu nie był sprawiedliwy. Takie porażki się zdarzają i nie są powodem do wstydu, ale w futbolu liczą się bramki, dzięki którym zdobywa się punkty. Porażka to porażka.

Sam mecz od początku do końca był żywy i na boisku dużo się działo. Początkowe minuty to kilka groźnych akcji gości, ale już w 5 minucie WARMIA była bliska zdobycia bramki po „główce” Kossyka. Ten sam zawodnik do końca spotkania miał jeszcze kilka szans do zdobycia gola, ale wyraźnie nie mógł się „wstrzelić” w bramkę. Dobrze w zespole gości spisywał się bramkarz Krzysztof Sztukowski, któremu pomagały też słupek i poprzeczka jego bramki. Utrata gola na początku drugiej połowy wcale nie podłamała naszego zespołu, który ambitnie walczył do ostatniej minuty meczu o zmianę niekorzystnego wyniku. Nie udało się, ale mimo wszystko gra w tym spotkaniu daje nutkę nadziei na poprawę tak nieudanie rozpoczętej rundy wiosennej rozgrywek.

Kolejne trzy mecze gramy z zespołami z czołówki tabeli i może być trudno przełamać złą passę. W środę 12 kwietnia o 17:00 w Grajewie zmierzymy się w zaległym meczu z RUCHEM Wysokie Mazowieckie, później w niedzielę 16 kwietnia o 15:00 w Mońkach z tamtejszym PROMIENIEM, a w sobotę 22 kwietnia o 16:00 na naszym stadionie WARMIA zagra z WIGRAMI Suwałki.