A KRYZYS TRWA…

 

To był czarny tydzień naszej drużyny. Po środowej fatalnej porażce w Pucharze Polski z TUROŚNIANKĄ Turośń Kościelna w sobotę 1 kwietnia WARMIA przegrała w ligowym meczu 0:1 w Czarnej Białostockiej z CZARNYMI.

W tym meczu grajewski zespół zagrał już bez trenera Pawła Sobolewskiego, z którym w czwartek po pucharowej przegranej Zarząd Klubu rozstał się za porozumieniem stron. W sobotnim meczu przeciwko CZARNYM WARMIĘ poprowadził trener zespołu rezerw Kamil Randzio.

 

Nasza drużyna zagrała bez kontuzjowanego w meczu z ORŁEM Kolno Tomasza Dzierzgowskiego. Tomek jest już po badaniu i niestety czeka go operacja kolana, która wykluczy tego zawodnika z gry zapewne do końca rundy wiosennej. W podstawowym składzie WARMII wyszedł na boisko Przemysław Zarzecki, który w pierwszej połowie był wyróżniającą się postacią na boisku.

 

WARMIA przeważała od początku meczu. Ciężko grało się na niezwykle grząskim boisku, ale w pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Gospodarze praktycznie nie zagrozili poważniej bramce Łukasza Sobolewskiego.

 

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. WARMIA miała więcej z gry a CZARNI dopiero w 61 minucie oddali groźny strzał na naszą bramkę. Zaledwie trzy minuty później z pozoru niegroźny rzut wolny dla gospodarzy przyniósł gola i rozstrzygnięcie tego meczu. Dośrodkowaną piłkę z lewej strony boiska w polu karnym podbił zawodnik gospodarzy a Łukasz Sobolewski interweniował tak niefortunnie, że śliska futbolówka wpadła do naszej bramki. Kuriozalny gol nieco podciął skrzydła naszym piłkarzom, którzy jednak ambitnie grali do końca o zmianę wyniku. Nie udało się i mecz zakończył się naszą przykrą porażką.

 

Jest oczywiste, że zespół przechodzi kryzys i ten mecz nie pomógł go przezwyciężyć. Szukając pozytywów na pewno nie można odmówić naszym piłkarzom walki i zaangażowania w tym spotkaniu. Drużyna ewidentnie jest w dużym dołku psychicznym i potrzeba czasu oraz maksymalnej mobilizacji, by się z niego wydostała.

 

Już w sobotę 8 kwietnia o 16:00 nasz zespół w Grajewie podejmie silną ekipę KS Wasilków. Zaraz po Świętach 12 kwietnia również w Grajewie o 17:00 zagramy zaległy mecz z wiceliderem tabeli RUCHEM Wysokie Mazowieckie.

 

Skrót ze spotkania z CZARNYMI oraz pomeczowe wypowiedzi trenerów:

 

01.04.2023 Czarna Białostocka, Stadion Miejski

CZARNI Czarna Białostocka – WARMIA Grajewo 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Sobolewski (samobójcza) 64′

 

CZARNI: 1.Fedorowicz – 2.Szuchnicki, 4.Gliński (Kpt), 5.Frankowski, 7.Małyszko, 9.Pawnuk, 15.Bujnarowski, 16.Kosicki (10′ 3.Szycko), 19.Drozdowski, 20.M.Hołowacz, 99.Luty (68′ 11.Krechak)

REZERWA: 12.Krajewski – 3.Szycko, 6.Bienasz, 8.Kuczyński, 14.S.Hołowacz, 11.Krechak, 13.Grzybowski, 10.Majewski, 17.Karpowicz

 

TRENER: Mateusz Woroniecki

 

WARMIA: 1.Sobolewski (Kpt) –  19.Polak, 18.Edison, 72.Kosikowski, 6.Śleszyński – 4.Mikucki (65′ 71.Bińczak), 8.Kossyk (73′ 20.Stawiecki), 77.Zarzecki (65′ 16.Bukowski), 10.Łapiński, 11.Skalski – 17.Wojno (85′ 13.Wójcicki)

REZERWA: 12.Mysiewicz – 5.Randzio, 88.Mingielewicz, 20.Stawiecki, 13.Wójcicki, 21.Nikolaichuk, 16.Bukowski, 71.BIńczak

 

TRENER: Kamil Randzio

 

Sędzia: Michał Renkiewicz (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Małyszko, M.Hołowacz, Fedorowicz (CZARNI), Wojno, Zarzecki, Bukowski, Bińczak (WARMIA)