PUCHAROWA ŚRODA

 

W środę 29 marca o 16:15 w podbiałostockiej Turośni Kościelnej WARMIA zmierzy się z miejscową TUROŚNIANKĄ w ramach 1/8 rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego.

W tej edycji rozgrywek nasi środowi rywale wyeliminowali już aż cztery zespoły:

– w rundzie wstępnej NAREW Choroszcz 0:0 (4:3 po rzutach karnych) na wyjeździe

– w I rundzie PLP Białystok 2:0 na wyjeździe

– w II rundzie RUDNIA Zabłudów 5:3 u siebie

– w 1/16 finału PUSZCZA Hajnówka 4:1 u siebie

 

Zespół z Turośni Kościelnej jest rewelacją rozgrywek pucharowych. Drużyna obecnie występuje w Grupie II podlaskiej A Klasy. Po rundzie jesiennej TUROŚNIANKA jest wiceliderem tabeli, ustępując jedynie SUPRAŚLANCE Supraśl. To dopiero trzeci sezon ligowy powstałego w 2020 roku klubu. Kilku prawdziwych pasjonatów przy wsparciu władz gminnych stworzyło drużynę piłkarską, mocno stawiając na jej popularyzację w mediach społecznościowych. Na tyle skutecznie, że Facebook’owy profil tego klubu obserwuje obecnie aż 16 tysięcy użytkowników. Podobną liczbę obserwujących mają dla przykładu WIGRY Suwałki. Klub jest też aktywny na Instagramie i Twitterze. Projekt skusił kilku znanych na Podlasiu zawodników, którzy zasilili TUROŚNIANKĘ. W bramce zespołu występuje reprezentant Polski w futsalu Norbert Jendruczek (jeszcze niedawno PROMIEŃ Mońki). Do ekipy dołączyli też tacy piłkarze jak: Jakub Konon ze SPARTY 1951 Szepietowo, Maciej Kondracki (wcześniej m.in. JAGIELLONIA II, KS Michałowo i TUR Bielsk Podlaski), Dawid Korotkiewicz (m.in. ŁKS Łomża, WISSA, DĄB Dąbrowa Białostocka), Bartłomiej Żuberek (do niedawna CZARNI Czarna Białostocka)  a także grający wiosną 2022 w WARMII obrońca Mateusz Maliszewski. Najbardziej znanym zawodnikiem w kadrze zespołu z Turośni Kościelnej jest 30-letni ex-jagiellończyk Karol Mackiewicz. 57 występów w Ekstraklasie i 2 gole to dorobek tego zawodnika z okresu gry w JAGIELLONII. Jakby tego było mało w kadrze są jeszcze tacy zawodnicy jak Kamil Purta (znany m.in. z gry w PROMIENIU Mońki i BIEBRZY Goniądz) albo Kamil Truchel, wychowanek PIASTA Białystok, transferowany do TUROŚNIANKI z POLONII Warszawa. Jak na A klasowy zespół to niezwykle silny skład. TUROŚNIANKA sezon ligowy zacznie 8 kwietnia.

 

Pomimo wymienionych wyżej nazwisk w składzie TUROŚNIANKI to WARMIA jest faworytem spotkania, ale… puchar rządzi się swoimi prawami i nawet w starciu z A klasowym rywalem należy zachować czujność i maksymalną mobilizację. Zwłaszcza, że miejscowi bardzo nastawiają się na sukces pucharowy. W naszym Klubie nikt nie odpuszcza tych prestiżowych rozgrywek i do Turośni Kościelnej na mecz jedziemy możliwie silnym składem. Zabraknie zawodników, którzy są w kadrze pierwszego zespołu, ale jesienią zagrali w pucharowych meczach rezerw i zagrają w Grajewie 5 kwietnia o 16:15 z ŁKS 1926 Łomża: Łukasza Sobolewskiego, Łukasza Witkowskiego, Krystiana Wójcickiego, Przemysława Zarzeckiego i Bartłomieja Żbikowskiego. Nie zagra w środę kontuzjowany w meczu z ORŁEM Kolno Tomasz Dzierzgowski. Do składu WARMII wraca za to Dawid Kondratowicz.

 

Na relację tekstową z meczu z TUROŚNIANKĄ zapraszamy Państwa na naszą stronę w zakładce RELACJA LIVE w środę od 16:15.