KONIEC PRZYGOTOWAŃ – CZAS NA LIGĘ

 

W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozgrywek IV ligi podlaskiej w miniony piątek piłkarze WARMII Grajewo zremisowali w Augustowie z miejscową SPARTĄ 1:1. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni. Głównym planem na ten sparing było uniknąć kontuzji przed ligą, które prześladują nasz zespół i to zostało wykonane w 100%.

 

Sam mecz nie miał wielkiej historii. SPARTA prezentowała się bardzo dobrze i choć nasz zespół miał przewagę od początku spotkania, to nie udało się do przerwy pokonać dobrze dysponowanego ukraińskiego bramkarza gospodarzy. Zaraz po przerwie, po ładnej akcji Bińczaka gola dla grajewian strzelił Łukasz Wojno. Po godzinie gry trener Sobolewski dokonał kilku zmian i na boisku pojawili się zawodnicy rezerwowi. SPARTA wyrównała w 82 minucie po błyskawicznym kontrataku i bramce Fedira Maslova. Niedługo później gospodarze mieli okazję do zdobycia drugiego gola, ale strzał z rzutu karnego znakomicie obronił Łukasz Sobolewski.

Tym meczem nasz zespół zakończył cykl gier kontrolnych przed ligowym startem. Przynajmniej teoretycznie. Bo praktycznie na dziś trudno przewidzieć, czy zaplanowany na sobotę 11 marca o godzinie 15:00 mecz WARMII z KS Grabówka dojdzie do skutku. Zrobimy co się da, żeby zagrać to spotkanie, ale prognoza pogody na ten tydzień niestety nie jest zbyt optymistyczna i pozostaje tylko mieć nadzieję, że meteorolodzy się pomylą…

Podsumowując mecze sparingowe na pewno cieszą okresy dobrej, kombinacyjnej gry zespołu zwłaszcza w linii środkowej, czego mocno brakowało jesienią. W spotkaniach kontrolnych trener Paweł Sobolewski kierował się tym, by dać szansę gry wszystkim zawodnikom z kadry. Często kończyło się to zmianą losów meczu i przegraną, ale wyniki sparingów miały najmniejsze znaczenie. Po dość niespodziewanym odejściu z naszego Klubu aż pięciu zawodników grających w rundzie jesiennej (Święciński, Chmielewski, Tuzinowski, Mazurek, Zaniewski), przyjściu czterech nowych piłkarzy oraz trzech z drugiej drużyny (Zarzecki, Żbikowski, Witkowski) ważne było aby grali oni jak najwięcej. Mimo okresów naprawdę dobrej gry w meczach z silnymi przeciwnikami forma naszej drużyny jest sporą niewiadomą. Nieplanowane znaczne zmiany w składzie (oprócz piłkarzy którzy odeszli z Klubu wciąż nie trenuje z zespołem Dawid Kondratowicz, mający trudności z pogodzeniem treningów z pracą zawodową) na pewno będą miały wpływ na zgranie zespołu. Jesteśmy jednak dobrej myśli, pozytywnych momentów było znacznie więcej.

Skrót z meczu:

 

03.03.2023 Augustów, boisko ze sztuczną nawierzchnią

 SPARTA Augustów – WARMIA Grajewo 1:1 (0:0)

 

Bramki: 0:1 Łukasz Wojno 49’, 1:1 Fedir Maslov 77’

 

SPARTA (skład wyjściowy): Nosach – Grycan, Stasiński, Sakowicz, Dzienis – Kaminski, Szybajło, Salik, Łada, Bil, Wilczewski
Po przerwie grali także: Maslov, Prostko, Czajko

 

WARMIA (skład wyjściowy): Sobolewski – Polak, Mingielewicz, Kosikowski, Skalski – Stawiecki, Łapiński, Kossyk, Bukowski, Bińczak – Wojno
Po przerwie grali także: Mysiewicz – Żbikowski, Randzio, Śleszyński, Mikucki, Zarzecki, Wójcicki, Dzierzgowski, Witkowski, Nikolaichuk

 

Nie grali: Edison, Kondratowicz

 

Poprzednie raporty z przygotowań zespołu przeczytasz tu:

 

https://kswarmiagrajewo.pl/2023/01/20/powrot-do-treningow/

https://kswarmiagrajewo.pl/2023/02/04/zwyciestwo-w-pierwszym-sparingu-2/

https://kswarmiagrajewo.pl/2023/02/15/dwa-sparingi-za-nami/

https://kswarmiagrajewo.pl/2023/02/27/dwa-tygodnie-do-ligi/