ZWYCIĘSTWO W PIERWSZYM SPARINGU

 

Kończy się trzeci tydzień przygotowań piłkarzy WARMII Grajewo do ligowej rundy wiosennej. Nasz zespół w sobotę 28 stycznia w Ełku rozegrał pierwszy tegoroczny mecz kontrolny. Rywalem grajewian była występująca w IV lidze warmińsko – mazurskiej ROMINTA Gołdap (10 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej) a mecz odbył się na sztucznej nawierzchni boiska w Ełku.

 

W pierwszej połowie meczu całkiem niezła (jak na tę fazę przygotowań) gra naszego zespołu zaowocowała trzema golami. W 5 minucie sędzia podyktował pierwszy rzut karny dla grajewian po zagraniu ręką obrońcy ROMINTY. „Jedenastkę” na gola zamienił niezawodny egzekutor karnych Paweł Kossyk. W 15 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem ROMINTY wykorzystał Tomasz Dzierzgowski a w 34 minucie ponownie Kossyk z rzutu karnego podwyższył na 3:0. Tym razem sędzia dopatrzył się faulu na Dzierzgowskim.

W drugiej połowie trener Paweł Sobolewski dał sporo minut gry dla młodych zawodników. W składzie WARMII pojawiło się aż pięciu nastolatków w tym trzech Bartłomiej Żbikowski, Kacper Randzio i Krystian Guzowski, którzy nie mają jeszcze ukończonych 16 lat. Tylko nieco starsi są 16-letni bramkarz Wiktor Mysiewicz i jego rówieśnik obrońca/pomocnik Emil Jagielski. Warto nadmienić, że Krystian Guzowski jest synem byłego zasłużonego zawodnika naszego Klubu Radosława a Kacper Randzio kuzynem Kamila, kapitana naszego zespołu i trenera rezerw WARMII, który po kontuzji trenuje indywidualnie i mamy nadzieję, że w rundzie wiosennej zobaczymy go na boisku

.

W drugiej połowie rywale wykorzystali brak doświadczenia naszej młodzieży i doprowadzili do wyrównania, ale w końcówce meczu doświadczony Mariusz Łapiński trafił do bramki ROMINTY i mecz zakończył się wygraną WARMII. Nasz zespół mimo utraty trzech goli miał swoje szanse – bliski zdobycia bramki był  Krystian Guzowski oraz nowy nabytek – Mariusz Łapiński, który trafił w słupek.

To był bardzo pożyteczny sparing z niezłym rywalem. Ze względu na nieobecność kilku zawodników szansę dostali zmiennicy – oprócz wspomnianych juniorów zagrał też występujący jesienią w naszych A-klasowych rezerwach Damian Węgrzyn oraz Przemysław Zarzecki, który od początku przygotowań trenuje z pierwszym zespołem i bardzo liczymy na jego powrót do formy.

W meczu z ROMINTĄ trener Paweł Sobolewski nie mógł skorzystać z Kacpra Śleszyńskiego i Pawła Zaniewskiego, którzy ostatnio odnieśli urazy i trenują indywidualnie. Od początku przygotowań nie trenują z zespołem studenci Filip Chmielewski i Arkadiusz Mazurek. Obaj studiują od października w Białymstoku i dotąd łączyli naukę z dojazdami i treningami w naszym Klubie. Teraz jednak nadmiar zajęć i zbliżająca się sesja egzaminacyjna uniemożliwiają im treningi i na dziś możliwe jest, że będą zmuszeni do przerwania gry w piłkę. To zła wiadomość dla nas i spora strata, bo bardzo liczyliśmy na tych wychowanków naszej Akademii w kontekście zbliżającej się rundy wiosennej. Podobna sytuacja jest z podstawowym bramkarzem naszego zespołu w rundzie jesiennej Filipem Święcińskim. Ten zawodnik już w grudniu zgłosił nam problem z łączeniem studiów z dalszą grą w WARMII i choć nadal pozostanie w klubowej kadrze, to nie podjął dotąd treningów i będziemy mogli z niego korzystać tylko w „sytuacjach alarmowych”. Kolejny student to Krystian Wójcicki, którego również zabrakło w meczu z ROMINTĄ i tu też nauka mocno ogranicza jego możliwości treningowe. Życzymy naszym wychowankom samych sukcesów na uczelniach, ale z drugiej strony mamy kłopot – szkolimy w zespołach młodzieżowych zawodników, których niestety tracimy, gdy decydują się na kontynuowanie nauki poza Grajewem. Jest to problem, na który jednak nie mamy wpływu. Boryka się z nim większość klubów z miast takich jak nasze, oddalonych od ośrodka akademickiego. Ostatni dwaj zawodnicy, których brakowało w meczu z ROMINTĄ to napastnicy Łukasz Wojno i Dawid Kondratowicz. Obaj nadal są naszymi piłkarzami, ale praca zawodowa w ostatnim czasie uniemożliwiała im systematyczne treningi. Łukasz wraca do zajęć od przyszłego tygodnia. Dawid mamy nadzieję, że także. Na obu bardzo liczymy w rundzie wiosennej.

ZMIANY KADROWE

 

 

Mamy też dobre wiadomości. Do WARMII dołączy dwóch zawodników. Pierwszym z nich jest doświadczony środkowy pomocnik Mariusz Łapiński. Piłkarz grający jesienią w ZNICZU Biała Piska jest doskonale znany z gry w takich klubach jak m.in. WIGRY Suwałki, MKS Ełk czy WISSA Szczuczyn. Już w meczu z ROMINTĄ pokazał, że może być poważnym wzmocnieniem naszego zespołu. Drugim zawodnikiem, który dołączył do grajewskiej ekipy jest 22-letni skrzydłowy Jan Bińczak, który wraca do WARMII po grze w klubach z Mazowsza. Janek był naszym zawodnikiem do czerwca 2021 roku i po półtorarocznej przerwie znowu zagra w Grajewie.

 

 

Nie planowaliśmy więcej transferów, chcąc aby jak największą grupę w kadrze WARMII stanowili wychowankowie, ale w sytuacji gdy nasi studenci są niedyspozycyjni nie wykluczamy kolejnych ruchów w celu wzmocnienia zespołu. Trwają rozmowy w tej sprawie a ewentualnych chętnych sprawdzenia się w naszym Klubie serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Skrót meczu z ROMINTĄ:

 

28.01.2023 Ełk, boisko ze sztuczną nawierzchnią

WARMIA Grajewo – ROMINTA Gołdap 4:3 (3:0)

 

Bramki: 1:0 Paweł Kossyk 5′ (rzut karny), 2:0 Tomasz Dzierzgowski 15′, 3:0 Paweł Kossyk 34′ (rzut karny), 3:1 Paweł Proniewicki 51′, 3:2 Przemysław Zarzecki 61′ (gol samobójczy), 3:3 Kamil Kłak 62′, 4:3 Mariusz Łapiński 88′

 

 

WARMIA (skład wyjściowy): Sobolewski – Polak, Mingielewicz, Edison, Mikucki – Bińczak, Łapiński, Kossyk, Skalski, Bukowski – Dzierzgowski

 

W drugiej połowie grali także: Mysiewicz – Żbikowski, Zarzecki, Nikolaichuk, Jagielski, Damian Węgrzyn, Guzowski, Kacper Randzio

 

Nie grali: Święciński – Śleszyński, Mazurek, Chmielewski, Ł.Wojno, Kondratowicz, Wójcicki, Kamil Randzio, Zaniewski

 

ROMINTA (skład wyjściowy): Ołów – Dyniszuk, Kułak, Litwiński, Walendykiewicz – Kowalewski, Paszkowski, Grudziński, Słowicki, Świerzbin – Radzikowski

 

W drugiej połowie grali także: Buńko, Gryko, Prochorów, Kłak, Szułczyński, Skiba, Kalinowski, Proniewicki, Modzelewski

 

W sobotę 4 lutego o godzinie 11:00 WARMIA zmierzy się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kętrzynie z tamtejszą GRANICĄ (5 miejsce w tabeli IV ligi warmińsko – mazurskiej po rundzie jesiennej) w drugim kontrolnym meczu