POWRÓT DO TRENINGÓW

 

We wtorek 17 stycznia do zajęć treningowych powrócili piłkarze WARMII Grajewo. Nasz zespół rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi podlaskiej pod wodzą trenera Pawła Sobolewskiego. W zajęciach, które odbyły się w gościnnej hali i siłowni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie wzięło udział 19 zawodników.

 

Treningi z pierwszym zespołem podjęło czterech zawodników drużyny rezerw: 16-letni bramkarz Wiktor Mysiewicz, oraz zawodnicy z pola Emil Jagielski (16 l.), Łukasz Witkowski (28 l.) oraz 23-letni Przemysław Zarzecki, który po przerwie spowodowanej studiami w Białej Podlaskiej wrócił do Grajewa i jesienią notował udane występy w naszym rezerwowym zespole. Po ciężkiej kontuzji i operacji do zajęć wrócił też trener „dwójki” i kapitan pierwszego zespołu Kamil Randzio, który pracuje indywidualnie nad powrotem do pełni formy. Cały czas poważnie kontuzjowany jest Arkadiusz Wojno i tego zawodnika na pewno nie zobaczymy na boisku do końca tego sezonu.

 

Niestety, głównie z powodu rozpoczętej sesji egzaminacyjnej na uczelniach nie trenowali nasi studenci Filip Chmielewski, Arkadiusz Mazurek, Filip Święciński i Krystian Wójcicki. Przygotowania do rozgrywek ligowych potrwają do 4 marca, bo na ten dzień Podlaski ZPN w Białymstoku ustalił termin spotkania WARMII z RUCHEM Wysokie Mazowieckie, które w rundzie jesiennej nie odbyło się z powodu złych warunków atmosferycznych. Do tego czasu nasz zespół rozegra pięć meczów kontrolnych:

 

  • 28.01 (sobota) Ełk, godz. 10:00 – ROMINTA Gołdap

  • 04.02 (sobota) Kętrzyn, godz. 11:00 – GRANICA Kętrzyn

  • 11.02 (sobota) Ostrołęka, godz. 12:00 – NAREW 1962 Ostrołęka

  • 18.02 (sobota) Ełk, godz. 10:00 – POJEZIERZE Prostki

  • 25.02 (sobota) Ełk, godz. 10:00 – ZNICZ Biała Piska

 

Każdy z meczów odbędzie się na pełnowymiarowych boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Nie ma co ukrywać, że w okresie zimowym mocno doskwiera nam brak takiego boiska w naszym mieście. Znając jednak tak widoczną w inwestycjach na terenie miasta dynamikę działania i operatywność Burmistrza Miasta Grajewo pana Dariusza Latarowskiego, z którym niedawno Zarząd Klubu rozmawiał o tym problemie, jest szansa, że w nieodległej przyszłości kwestia budowy pełnowymiarowego sztucznego boiska w Grajewie stanie się całkiem realna.