I ZNÓW PORAŻKA…

Nie udało się piłkarzom WARMII Grajewo zakończyć złą passę w meczach ze SPARTĄ 1951 Szepietowo. W sobotę grajewianie w wyjazdowym meczu ulegli 2:3 zespołowi gospodarzy i była to czwarta ligowa porażka w czwartym kolejnym meczu WARMII ze SPARTĄ.

Początek spotkania zapowiadał się dla naszego zespołu całkiem obiecująco. Aktywny w ataku grajewian był Dawid Kondratowicz, który już w pierwszych minutach miał okazję do zdobycia gola. Niestety w 8 minucie po indywidualnym błędzie Arkadiusza Mazurka gospodarze zdobyli prowadzenie po strzale Karpińskiego. WARMIA bezskutecznie próbowała odpowiedzieć i wyrównać jeszcze przed przerwą – najlepsze okazje zmarnowali jednak Paweł Kossyk, Paweł Zaniewski i Mateusz Tuzinowski, których strzały ominęły bramkę SPARTY lub pewnie bronił Makowski.

Druga połowa zaczęła się dla WARMII perfekcyjnie. Po rozegraniu rzutu rożnego, piłka trafiła do Kossyka, który dośrodkował w pole karne do Maćka Polaka, skąd ten oddał dobry strzał w kierunku bramki. Bramkarz SPARTY odbił jednak piłkę, ale wyróżniający się w tym meczu Dawid Kondratowicz z bliska zdobył wyrównującego gola. Wydawało się, że grajewianie pójdą za ciosem. Tymczasem remisem cieszyliśmy się zaledwie trzy minuty. Po akcji gospodarzy lewą stroną boiska i nieszczęśliwej interwencji Mateusza Tuzinowskiego piłka trafiła w rękę naszego zawodnika, a sędzia Jakub Rutkowski zadecydował o podyktowaniu rzutu karnego dla miejscowych. Jedenastkę na gola zamienił Wysocki. Minęły kolejne dwie minuty i SPARTA prowadziła już 3:1 – błąd naszej obrony i Jakub Karpiński zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Po tych dwóch ciosach w podbródek nasz zespół otrząsnął się i nadal ambitnie walczył o zmianę wyniku. Sporo ożywienia wniosły zmiany. Wkrótce po wejściu na boisko dwie doskonałe okazje miał Krystian Wójcicki. W 78 minucie właśnie ten zawodnik został sfaulowany w polu karnym gospodarzy, a Paweł Kossyk zamienił rzut karny na gola. Do końca meczu WARMIA wciąż starała się o zmianę niekorzystnego rezultatu. Świetną okazję miał jeszcze 16-letni Bartek Bukowski, ale wyniku nie udało się zmienić i kolejna ligowa porażka stała się faktem. Nasz zespół wpadł w dołek formy. Brak jej stabilizacji jest problemem WARMII w tym sezonie. Po dobrym tygodniu i dwóch zwycięstwach – pucharowym z WIGRAMI i ligowym z KS Michałowo przyszedł zły i dwie porażki w Szczuczynie i Szepietowie. Taka gra w kratkę nie przystoi zespołowi, który aspiruje do czołowych miejsc w lidze.

Kolejny mecz WARMIA zagra w sobotę 5 listopada w Grajewie. O godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego podejmiemy beniaminka rozgrywek KS Śniadowo.

Skrót ze spotkania w Szepietowie oraz pomeczowe wypowiedzi trenerów:

29.10.2022 Szepietowo, Stadion Miejski

SPARTA 1951 Szepietowo – WARMIA Grajewo  3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Karpiński 8′, 1:1 Dawid Kondratowicz 46′, 2:1 Damian Wysocki 49′ (rzut karny), 3:1 Jakub Karpiński 51′, 3:2 Paweł Kossyk 79′ (rzut karny)

SPARTA: 1.Makowski – 3.Balwicki, 5.Sawicki (70′ 10.Dojlida), 7.Betko (Kpt), 8.Wiśniewski (70′ 17.Margol), 9.Vatkevich, 11.Plotnikov, 15.Ciereszko, 16.Rudkowski, 18.Wysocki, 19.Karpiński
REZERWA: 99.Masłowski – 4.Dziermański, , 6.Chrzanowski, 10.Dojlida, 13.Czarnecki, 14,Makal, 17.Margol

TRENER: Grzegorz Makal

WARMIA: 12.Święciński –  2.Polak (60′ 19.Wójcicki), 15.Tuzinowski, 3.Mazurek, 6.Śleszyński  – 9.Kondratowicz, 8.Kossyk, 20.Zaniewski (60′ 10.Nikolaichuk), 16.Chmielewski (60′ 5.Mingielewicz), 4.Mikucki – 7.Dzierzgowski (Kpt) (73′ 11.Bukowski)
REZERWA: 1.Mysiewicz – 10.Nikolaichuk, 29.P.Sobolewski, 5.Mingielewicz, 11.Bukowski, 19.Wójcicki,

TRENER: Paweł Sobolewski

Sędzia: Jakub Rutkowski (Podlaski ZPN)