ZAPOWIEDŹ I TYPY 13 KOLEJKI IV LIGI PODLASKIEJ

 

Kolejka o pechowym 13 numerze przed nami. Dla kogo “trzynastka” okaże się jednak szczęśliwa dowiemy się najpóźniej w niedzielę tuż przed godziną 17. W ostatni weekend zgodnie z przewidywaniami najciekawiej było w Grajewie i Bielsku Podlaskim, ale do sensacji można zaliczyć porażkę WISSY i remis PROMIENIA. W rozpoczynający się weekend wszystkie oczy na derbowy pojedynek WISSY z WARMIĄ. Zapraszam na zapowiedź i #IVligowepewniaczki 13 kolejki podlaskich rozgrywek .

 

SOBOTNIE MECZE – 22.10.2022

 

WIGRY Suwałki – ORZEŁ Kolno – godz. 13.00

 

WIGROM mocno zaszła za skórę porażką w meczu pucharowym z WARMIĄ. Odpowiednio zmotywowaniu pojechali do Bielska Podlaskiego i pewnie zwyciężyli 4:2. W meczu u siebie z ORŁEM są zdecydowanym faworytem. Goście będą szukali swoich szans w kontratakach, ale WIGRY bezlitośnie wykorzystają każdą słabość.

 

Mój typ – 1

 

WISSA Szczuczyn – WARMIA Grajewo – godz. 13.00

 

Już na początek kolejki jej największy hit. Spotkanie derbowe, gdzie spotkają się ekipy w różnych nastrojach. Podbudowana po przejściu WIGIER i pokonaniu po bardzo ciężkim spotkaniu ligowym KS Michałowo – WARMIA oraz podłamana po odpadnięciu z pucharu i porażce w lidze w ciągu zaledwie 4 dni dwukrotnie ze SPARTĄ 1951 Szepietowo – WISSA. Obie ekipy w tabeli dzieli 5 punktów. WISSA fatalnie rozpoczęła rozgrywki, ale rozpędzała się i miała szansę na kontakt z czołówką, porażka w ubiegły weekend jednak oddaliła te myśli. Na mecz z WARMIĄ mobilizacja w szeregach WISSY z pewnością jak na najważniejszy mecz sezonu, więc emocje gwarantowane. Patrząc jednak na doświadczenie obu ekip i aktualną formę to WARMIA powinna udowodnić swoją wyższość.

 

Mój typ: 2

 

SPARTA 1951 Szepietowo – KS Wasilków – godz. 14.00

 

SPARTĘ można nazwać rewelacją pierwszych dwunastu kolejek. Ekipa z Szepietowa z ligowego ogona stała się naprawdę solidnie punktującą drużyną. Rewelacyjny początek sezonu i do starcia z KS Wasilków nie przystępują na straconej pozycji. Goście dla których będzie to aż 4! wyjazdowe spotkanie pod rząd nie strzelają może jakoś dużo bramek w ostatnim czasie, ale punktują. Patrząc na formę obu zespołów widzę potencjał na podział punktów.

 

Mój typ: X

 

CRESOVIA Siemiatycze – KS Grabówka – godz. 15.00

 

Bardzo ciężko o faworyta tego spotkania. Atutem CRESOVII jest bez wątpienia rola gospodarza. Na swoim boisku to bardzo groźna ekipa mogąca powalczyć z praktycznie każdym. Bilans bramkowy ostatnich dwóch wyjazdowych spotkań KS to 1-9 i zero punktów. Patrząc na to CRESOVIA powinna wygrać to spotkanie i wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli.

 

Mój typ: 1

 

MOSP Białystok – TUR Bielsk Podlaski – godz. 15.00

 

TUR po ostatnich przebojach powinien wrócić na zwycięską ścieżkę w Białymstoku. MOSP nie ma wystarczająco argumentów aby postawić się drużynie Pawła Bierżyna. Goście jeśli tylko wystąpią w końcu w optymalnym zestawieniu mogą sobie postrzelać.

 

Mój typ – 2

 

NIEDZIELNE MECZE – 23.10.2022

 

PROMIEŃ Mońki – CZARNI Czarna Białostocka – godz. 13.00

 

PROMIEŃ u siebie ma można powiedzieć “kosmiczny” bilans w tym sezonie. Na 6 meczów – 6 zwycięstw z 23 strzelonymi bramkami i 6 straconymi. Jako jedyna drużyna w lidze nie stracili choćby punktu. CZARNI z kolei “nie błyszczą” ani u siebie, ani tym bardziej na wyjeździe. Faworyt spotkania może być tylko jeden.

 

Mój typ – 1

 

KRYPNIANKA Krypno – RUCH Wysokie Mazowieckie  – godz. 14.00

 

Co tu dużo pisać. RUCH musi wygrać w tym spotkaniu i pytanie tylko jak wysoko. Jeśli podejdą na poważnie do tego spotkania to wynik dla KRYPNIANKI może być bardzo bolesny. Goście to drużyna bardziej doświadczona i lepsza piłkarsko. KRYPNIANKĘ czeka bardzo ciężkie starcie.

 

Mój typ – 2

 

DĄB Dąbrowa Białostocka – ŁKS 1926 Łomża – godz. 15.00

 

Podobnie jak wyżej RUCH, tak w tym meczu ŁKS nie może nie wygrać. Goście nie po to czekali długo na potknięcie m.in. TURA, aby w tak teoretycznie łatwym spotkaniu oddać przewagę. Lider tabeli pewnie zwycięży w Dąbrowie Białostockiej.

 

Mój typ – 2

 

KS Michałowo – KS Śniadowo – godz. 15.00

 

Ostatnim spotkaniem w kolejce jest mecz dwóch KS-ów. Ten z Michałowa podejmie beniaminka ze Śniadowa. Gospodarze to wyraźny faworyt i rozłoszczeni porażką w Grajewie “rozmontowali” już w tygodniu LZS Krynki w ramach okręgowego pucharu polski, a teraz swoją złość będą chcieli przenieść na korzystny rezultat w meczu ze Śniadowem. Gości jeszcze nie stać na postawienie się ekipie z Michałowa. Punkty zostaną zapisane temu bardziej doświadczonemu KS.

 

Mój typ – 1

 

Kolejne #IVligowepewniaczki już za tydzień! Serdecznie zapraszam przed czternastą już serią gier w IV lidze podlaskiej.

 

Please follow and like us:
error