ZAPOWIEDŹ I TYPY 12 KOLEJKI IV LIGI PODLASKIEJ

 

Wstydliwa porażka WARMII z DĘBEM oraz zwycięstwo PROMIENIA z TUREM to najciekawsze wyniki ubiegłego weekendu. W tygodniu duża część ekip grała okręgowy Puchar Polski, TUR przykładowo swój mecz przełożył i wypoczęty zmierzy się w hicie tej kolejki z WIGRAMI, które po ciężkim meczu uległy WARMII 2:3. Zapraszam na zapowiedź i #IVligowepewniaczki 12 kolejki podlaskich rozgrywek .

 

PIĄTKOWY MECZ – 14.10.2022

 

ŁKS 1926 Łomża 5-0 KRYPNIANKA Krypno – godz. 19.26

 

KRYPNIANKA do spotkania przystąpiła po wtorkowym meczu, kiedy ulegli rezerwom WARMII 1:2. Porażka z zespołem A-klasowym z pewnością nie podniosła na duchu zawodników z Krypna przed ciężkim spotkaniem z liderem tabeli. ŁKS był mocnym faworytem i to udowodnił rozbijając gości 5:0.

 

SOBOTNIE MECZE – 15.10.2022

 

WISSA Szczuczyn – SPARTA 1951 Szepietowo – godz. 12.00

 

Obie ekipy zmierzyły się w środę w meczu pucharowym. Lepsza była SPARTA i pomimo tego, że mecz odbył się w Szczuczynie, zwyciężyła jako gospodarz. W sobotę mecz ponownie odbędzie się w Szczuczynie, ale SPARTA już formalnie będzie w tym meczu gościem. Jak mawiają futbolowi eksperci “liga musi się wyrównać”, a w myśl zasady “wy nam puchar, my wam ligę” zwycięży w tym meczu WISSA 🙂

 

Mój typ: 1

 

CZARNI Czarna Białostocka – KS Wasilków – godz. 15.00

 

KS po szczęśliwym awansie z powodu rezygnacji z pucharu przez PROMIEŃ, z kolei CZARNI po pogromie w Augustowie. Jeśli taki był plan i chcą skupić się na lidze, to mogą powalczyć w meczu z KS, ale niestety ostatnia forma i pozycja w tabeli wskazują, że to goście zwyciężą w Czarnej Białostockiej.

 

Mój typ: 2

 

ORZEŁ Kolno – PROMIEŃ Mońki – godz. 15.00

 

Na wstępie postawa gości musi zostać mocno skrytykowana. Rezygnowanie z meczu u siebie w Pucharze Polski to kompromitacja. Jakkolwiek, ale należy zrobić wszystko aby spotkanie rozegrać w duchu fair play. Kiedy inne ekipy zwalniają zawodników ze szkół, pracy czy innych obowiązków “panowie” z Moniek postanowili sobie nie grać wcale. Wstyd. Oby karma wróciła do zawodników z PROMIENIA i w Kolnie to ORZEŁ był górą.

 

Mój typ: 1

 

TUR Bielsk Podlaski – WIGRY Suwałki – godz. 15.00

 

Hitowe spotkanie tej kolejki. Bardzo ważne dla obu ekip. WIGRY muszą zwyciężyć aby czołówka tabeli nie odjechała im zbyt mocno, natomiast TUR w przypadku porażki prawdopodobnie straci pozycję wicelidera. W Bielsku Podlaskim nastroje nie są najlepsze po porażce w Mońkach, ale aby poprawić sytuację kadrową przełożono mecz pucharowy (Panowie z Moniek, da się?). WIGRY mogą mieć w nogach spotkanie z WARMIĄ, które kosztowało ich dużo sił. Kiedy obie drużyny chcą za mocno może nie być to porywające widowisko i zakończyć się podziałem punktów. Ze wskazaniem na gospodarzy moim zdaniem jednak.

 

Mój typ – X

 

KS Grabówka – MOSP Białystok – godz. 15.00

 

Obie drużyny nie mogą trafić z formą z w tym sezonie. Grają w kratkę i prawdopodobnie rozgoszczą się w tym sezonie w dolnej części tabeli. Gospodarze po pewnym zwycięstwie w środę nad juniorami HATTRICK Białystok 9:2. Do przerwy jednak nie było tak kolorowo i prowadzenie 3:2 mogło spowodować nerwy w szeregach KS. W meczu u siebie powinni jednak dać radę również młodej drużynie MOSP.

 

Mój typ – 1

 

RUCH Wysokie Mazowieckie – CRESOVIA Siemiatycze – godz. 15.00

 

CRESOVIA w meczach u siebie potrafi sprawić niespodzianki, ale wyjazdy to zdecydowanie nie ich teren. Zaledwie jeden punkt w meczach wyjazdowych. Dorobek ten nie poprawi się w sobotę po meczu z RUCHEM. Gospodarze to zdecydowany faworyt i trzy punkty zostaną w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Mój typ – 1

 

WARMIA Grajewo – KS Michałowo – godz. 15.00

 

Ciekawie zapowiadające się spotkanie WARMII z KS Michałowo. Goście pomimo bardzo ciekawej kadry spisują się poniżej oczekiwań w tym sezonie. Mecz z WARMIĄ jednak dla każdej z drużyn jest meczem z “tych ważniejszych” w sezonie i mobilizacji w szeregach KS nie zabraknie. WARMIA porażkę z Dąbrowy częściowo zrehabilitowała w meczu w Suwałkach zwyciężając po niezłym spotkaniu z WIGRAMI, ale aby kibice wybaczyli potknięcie sprzed tygodnia potrzebne będzie również zwycięstwo z Michałowem.

 

Mój typ – 1

 

NIEDZIELNY MECZ – 16.10.2022

 

KS Śniadowo – DĄB Dąbrowa Białostocka – godz. 15.00

 

DĄB “odżył” w tabeli po wygranej z WARMIĄ. Gospodarze punkt za nimi, ale na dole jest ścisk porównywalny do tego w czołówce. Gospodarze u siebie przegrać nie powinni. Od kilku trenerów słyszałem, że obie ekipy będą miały najtrudniej w walce o utrzymanie. Remis ze wskazaniem na gospodarzy.

 

Mój typ – X

 

Kolejne #IVligowepewniaczki już za tydzień! Serdecznie zapraszam przed trzynastą serią gier w IV lidze podlaskiej.

 

Please follow and like us:
error