SUWAŁKI ZDOBYTE, MAMY AWANS!

 

Piłkarze WARMII Grajewo pokonali w środę w Suwałkach WIGRY 3:2 i awansowali do 1/8 rozgrywek o Puchar Polski. Pierwszy zespół naszego Klubu tym samym powtórzył wyczyn rezerw, które po wtorkowym zwycięstwie nad czwartoligową KRYPNIANKĄ również zanotowały pucharowy awans! Tym samym wśród 16 drużyn, które zagrają w kolejnej rundzie nasz Klub będą reprezentowały dwa zespoły i jest to pierwsze takie osiągnięcie w długiej historii WARMII.

 

Do meczu w Suwałkach nasz zespół podszedł z chęcią rehabilitacji za ostatnią ligową „wpadkę” w Dąbrowie Białostockiej. Trener Paweł Sobolewski miał plan na to spotkanie – od pierwszych minut zdecydował się wystawić kilku zawodników, którzy ostatnio grali nieco mniej a na ławce rezerwowych mecz zaczęło kilku podstawowych graczy. Strategia okazała się zwycięska, ale spotkanie miało emocjonujący przebieg i do samego końca trzymało w napięciu.

 

WIGRY zaatakowały od początku meczu, ale nasz zespół mógł zdobyć prowadzenie już w 10 minucie, gdy Dawid Skalski popisał się pięknym strzałem, który obronił Wróblewski. Pięć minut później świetnie pokazał się Kondratowicz, który przedarł się lewą stroną boiska, lecz jego uderzeniu na bramkę zabrakło mocy. Po kwadransie gry WIGRY przejęły inicjatywę i ich akcje były coraz groźniejsze. Broniliśmy się dzielnie, ale w 35 minucie Fiedorowicz wykorzystał błąd naszej defensywy i precyzyjnym strzałem tuż obok słupka pokonał Święcińskiego. Kilka minut później doskonałą okazję dla gospodarzy zmarnował Mickiewicz. Na przerwę WIGRY schodziły z boiska z jednobramkowym prowadzeniem.

 

Na drugą połowę trener Paweł Sobolewski posłał na boisko doświadczonych Kossyka, Wojno i Zaniewskiego. Nie od razu zadziałał efekt zmian. WIGRY wciąż atakowały i miały swoje okazje – strzał Kalinowskiego obronił Święciński a niedługo później nasz bramkarz odbił piłkę po mocnym uderzeniu Fiedorowicza, na szczęście dla nas dobijający jego strzał Mickiewicz fatalnie spudłował. Tuż po tej sytuacji wyrównaliśmy – z lewej strony boiska piłkę w pole karne wrzucił Nikolaichuk, Łukasz Wojno zgrał ją do Skalskiego a ten zdobył gola. Niedługo cieszyliśmy się remisem, bo w 55 minucie Kubrak mocnym strzałem pokonał Święcińskiego. Walczyliśmy o wyrównanie. W 66 minucie Zaniewski minimalnie chybił po dośrodkowaniu Kossyka z rzutu wolnego. Dwie minuty później Kossyk powtórzył dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry a Łukasz Wojno głową umieścił piłkę w bramce WIGIER. W 78 minucie świetne podanie z prawej strony od Łukasza Wojno otrzymał Tomasz Dzierzgowski, popisując się precyzyjnym strzałem głową, po którym piłka przelobowała bramkarza gospodarzy. Ostatni kwadrans gry to mnóstwo emocji i nerwów na boisku, które udzielały się zawodnikom. W 81 minucie groźny strzał Fiedorowicza obronił Święciński. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry niedawno pozyskany przez WIGRY, Francuz Diakhite Salouma próbował wymusić na arbitrze rzut karny dla WIGIER, ale skończyło się… na żółtej kartce dla gracza gospodarzy. WARMIA broniła się skutecznie, choć minuty doliczone przez sędziego dłużyły się niemiłosiernie. Cel został jednak osiągnięty. Końcowy gwizdek wywołał wielką radość w naszym zespole. Awans do kolejnej rundy, wywalczony na trudnym terenie ma swój smak.

 

Niestety, tak jak przed miesiącem po meczu ligowym tak i tym razem nie popisała się część suwalskiej widowni. Schodzący po meczu do szatni nasi piłkarze zostali obrzuceni nie tylko wyzwiskami, ale też m.in. butelkami, a nawet opluci. Suwalski klub organizuje mecze na wysokim jak na tę klasę rozgrywkową poziomie, lecz takie zachowania części publiczności bardzo psują profesjonalny wizerunek WIGIER.

 

Kolejna runda okręgowego pucharu zostanie rozegrana wiosną przyszłego roku. Oprócz dwóch zespołów WARMII zagrają w niej:

 

JAGIELLONIA II Białystok

SPARTA Augustów

RUCH Wysokie Mazowieckie

CRESOVIA Siemiatycze

TUROŚNIANKA Turośń Kościelna

OLIMPIA Zambrów

ŁKS 1926 Łomża

KS Wasilków

KS Śniadowo

KS Grabówka

SPARTA 1951 Szepietowo

PIAST Białystok

SOKÓŁ Sokółka/TUR Bielsk Podlaski (mecz 19 października)

UKS Krynki/KS Michałowo (mecz 18 października)

 

Skrót z meczu z WIGRAMI oraz wypowiedzi trenerów:

 

Suwalskie media o wczorajszym spotkaniu:

 

https://www.niebywalesuwalki.pl/2022/10/wigry-po-raz-drugi-w-tym-sezonie-odpadly-z-pucharu-polski-przegraly-23-z-warmia-grajewo/?fbclid=IwAR1MPJL9eowWqtvp5sAz7C06zk7cvJ0hy0hR2vxGV3SoWJxRlc3KCtZLHF4

 

https://www.suwalki24.pl/article/2,wigry-suwalki–warmia-grajewo-23-nie-mamy-do-nich-szczescia-wideo-gole-opinie-zdjecia?fbclid=IwAR060E_zsO0oR9tOTFgxA-yc0t1Tnrn1RSAUsxb-D8X5cvLOjbK9sghTdnA#

 

III Runda Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego

12.10.2022 Suwałki, Stadion Miejski

WIGRY Suwałki – WARMIA Grajewo 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcin Fiedorowicz 35′, 1:1 Dawid Skalski 51′, 2:1 Łukasz Kubrak 56′, 2:2 Łukasz Wojno 68′, 2:3 Tomasz Dzierzgowski 78′

 

WIGRY: 30.Wróblewski – 4.Kozłowski (Kpt), 6.Przełomski, 18.Romatowski (64′ 8.Łada),  27.Kubrak, 44.Gulbierz, 10.Fiedorowicz, 11.Kalinowski, 89.Diakhite, 22.Milewski (81′ 20.Rytelewski), 28.Mckiewicz (58′ 77.Zackiewicz)
REZERWA: 33.Słowikowski – 3.Rutkowski, 8.Łada, 17.Lipiński, 20.Rytelewski, 28.Mickiewicz, 26.Dębski, 77.Zackiewicz

 

TRENER: Dariusz Koncewicz

 

WARMIA: 12.Święciński –  2.Polak, 18.Edison (Kpt), 29.P.Sobolewski (83; 15.Tuzinowski), 6.Śleszyński – 16.Chmielewski (46′ 8.Kossyk),  3.Mazurek (66′ 7.Dzierzgowski), 11.Skalski, 10.Nikolaichuk (87′ 4.Mikucki), 19.Bukowski (46′ 20.Zaniewski) – 9.Kondratowicz (46′ 17.Wojno)
REZERWA: 4.Mikucki, 20.Zaniewski, 15.Tuzinowski, 8.Kossyk, 17.Ł.Wojno,7.Dzierzgowski

 

TRENER: Paweł Sobolewski

 

Sędzia: Jakub Rutkowski  (Podlaski ZPN)

 

Żółte kartki: Diakhite (WIGRY), Chmielewski, Polak, Kossyk, Dzierzgowski (WARMIA)