KŁOPOTY W DĄBROWIE

Porażką 1:2 zakończył się niedzielny mecz piłkarzy WARMII Grajewo w Dąbrowie Białostockiej. Nasz zespół znów stracił punkty w starciu z drużyną z końcowych miejsc tabeli IV ligi podlaskiej. Po remisach 1:1 w Kolnie i Siemiatyczach tym razem pogromcami naszych piłkarzy był zespół DĘBU, który przed meczem z WARMIĄ zajmował przedostatnie miejsce w tabeli.

Od początku spotkania nasza drużyna przeważała, ale niewiele z tej przewagi wynikało. Najlepsze sytuacje grajewianie mieli po rozegraniu rzutów rożnych – w 18 minucie piłka dosłownie o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy po strzale głową Pawła Zaniewskiego. W 38 minucie po dośrodkowaniu doszło do dużego zamieszania w polu karnym DĘBU, ale bramkarz obronił strzał Łukasza Wojno. To najlepsze sytuacje do zdobycia bramki. Było ich jeszcze kilka, ale jak na spotkanie czołowej drużyny IV ligi z przedostatnią to nasi piłkarze stworzyli ich niewiele.

Gospodarze w przerwie chyba zdali sobie sprawę, że nasz zespół w tym dniu jest mało skoncentrowany i od początku drugiej połowy ruszyli do ataku. Już w 47 minucie zawodnicy DĘBU na nasze szczęście pogubili się pod polem karnym WARMII, gdy po kontrataku stworzyli sobie liczebną przewagę. Kilka minut później Dudziuk był bliski zdobycia gola, ale jego strzał minął bramkę Święcińskiego. Po chwili w rewanżu nasz zespół przeprowadził ładną akcję, jednak Paweł Kossyk przestrzelił w sytuacji, w której zazwyczaj nie zawodzi.

W 66 minucie po akcji gospodarzy i fatalnym zachowaniu naszego środka obrony doświadczony Piotr Bondziul pokonał Święcińskiego. Dwie minuty później po strzale Nikolaichuka i interwencji bramkarza piłka odbiła się od poprzeczki bramki DĘBU. WARMIA atakowała, ale kompletnie nie miała pomysłu na rozbicie szczelnej defensywy gospodarzy. Dopiero w 86 minucie po dośrodkowaniu Mikuckiego z rzutu rożnego Mateusz Tuzinowski ładnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Kiedy wydawało się, że znów zremisujemy wyjazdowy mecz z zespołem z dołu tabeli, w doliczonym czasie gry katastrofalny błąd naszej obrony znów wykorzystał Bondziul, zdobywając zwycięskiego gola. To już drugi raz w tym sezonie – poprzednio w meczu z ORŁEM w Kolnie – tracimy punkty w końcówce spotkania.

Z całym szacunkiem dla ambitnego zespołu gospodarzy, porażka WARMII w tym meczu jest dla naszego zespołu bardzo wstydliwa. Zespół, który aspiruje do czołowych miejsc w lidze nie ma prawa stracić w jednej rundzie aż siedmiu punktów w meczach z outsiderami a tym bardziej przegrać z drużyną DĘBU, która dotąd wygrała tylko jeden mecz u siebie z… ostatnią w tabeli CRESOVIĄ Siemiatycze. Szkoda traconych punktów zwłaszcza, że WARMIA plasuje się w czołówce tabeli i strata do lidera jest niewielka.

Okazje do rehabilitacji w tym tygodniu nasi piłkarze będą mieli aż dwie. W środę 12 października o godzinie 18:00 w Suwałkach WARMIA zagra z WIGRAMI w trzeciej rundzie rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego. W kolejnym meczu ligowym „Wilczki” zmierzą się z KS Michałowo w sobotę 15 października o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

Skrót z meczu DĄB – WARMIA:

09.10.2022 Dąbrowa Białostocka, Stadion Miejski

DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Piotr Bondziul 66′, 1:1 Mateusz Tuzinowski 86′, 2:1 Piotr Bondziul 90′ + 1′

DĄB: 1.Dunaj – 2.Iwanowski, 3.Baranowski, 4.Rychtarczyk (46′ 14.Łokić), 5.M.Kossyk, 6.K.Markiewicz, 8.Chim, 10.Bondziul (Kpt),11.Mateusz Łabieniec,15.M.Markiewicz, 17.Dudziuk
REZERWA: 12.Kondrusiewicz -7.M.Sołowiej,14. Łokić, 16.Czokało, 18.Karłowicz, 19.Gulc, 20.Łukawski

TRENER: Jacek Markiewicz

WARMIA:  12.Święciński –  2.Polak (77′ 19.Wójcicki), 18.Edison, 15.Tuzinowski, 6.Śleszyński – 9.Kondratowicz (65′ 10.Nikolaichuk), 8.P.Kossyk, 20.Zaniewski, 4.Mikucki (88′ 3.Mingielewicz) – 7.Dzierzgowski (Kpt) (80′ 13.Chmielewski), 17.Ł.Wojno
REZERWA: 1.Sobolewski – 3.Mingielewicz, 29.P.Sobolewski, 19.Wójcicki, 11.Bukowski, 10.Nikolaichuk, 13.Chmielewski

TRENER: Paweł Sobolewski

Sędzia: Mariusz Chrzanowski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: M.Kossyk, K.Markiewicz, Mateusz Łabieniec (DĄB), Dzierzgowski (WARMIA)