ZAPOWIEDŹ MECZU Z WIGRAMI

W sobotę 10 września o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Suwałkach piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się z niedawnym drugoligowcem – zespołem WIGIER. Klub z Suwałk po zajęciu czwartego miejsca w końcowej tabeli II ligi w sezonie 2021/2022 postanowił wycofać się z rozgrywek i przystąpić od nowego sezonu do podlaskiej IV ligi.

 

Początek rundy jesiennej WIGRY miały znakomity – cztery kolejne zwycięstwa (MOSP Białystok 3:2 (u siebie), CRESOVIA Siemiatycze 6:2 (wyjazd), KRYPNIANKA 2:1 (u siebie), DĄB Dąbrowa Białostocka 6:3 (wyjazd). W ostatnich dwóch spotkaniach suwalczanie zremisowali na własnym boisku z KS Michałowo 1:1 i przed tygodniem w Szczuczynie z WISSĄ 3:3. WIGRY po sześciu kolejkach zajmują wysokie czwarte miejsce w tabeli i wyprzedzają o jedną pozycję i jeden punkt WARMIĘ. Po zakończeniu gry na drugoligowym poziomie w Suwałkach miała miejsce rewolucja kadrowa. W jej efekcie do zespołu przybyło między innymi aż pięciu zawodników z III-ligowego ZNICZA Biała Piska (Trąbka, Fiedorowicz, Kalinowski, Gulbierz i Ruszczyk). Trenerem zespołu został Kamil Lauryn.

 

Z pierwszym zespołem WIGIER ostatni raz w lidze mierzyliśmy się w sezonie 2007/2008 w III lidze. Jesienią w Grajewie padł remis 1:1 a wiosną w Suwałkach przegraliśmy 0:1. W naszym zespole nie ma już nikogo ze składów z tego dwumeczu. W WIGRACH w spotkaniu z rundy jesiennej grał obecny trener suwalskiego zespołu Kamil Lauryn. Ciekawostką jest, że w bramce WIGIER bronił wówczas grający obecnie w… Bundeslidze Rafał Gikiewicz. W kolejnych sezonach drogi obu klubów się rozeszły, w IV lidze graliśmy z rezerwami WIGIER aż w końcu znowu spotykamy się z tym klubem na czwartoligowym poziomie.

 

Naprawdę chciałoby się wreszcie napisać, że przed sobotnim meczem sytuacja kadrowa w naszym zespole jest znakomita i trener Sobolewski może skorzystać ze wszystkich piłkarzy z 23-osobowej kadry. Niestety, kłopoty kadrowe to od jakiegoś czasu nasza smutna specjalność. W Suwałkach z różnych powodów zabraknie w składzie WARMII aż sześciu zawodników! Dwaj z nich: Kamil Randzio i Arkadiusz Wojno nie zagrają z powodu kontuzji kolan do końca rundy jesiennej. Tak mocne osłabienie nie stawia nas w roli faworytów sobotniego spotkania. Na pewno jednak powalczymy o punkty.

 

Relację tekstową z meczu z WIGRAMI przeprowadzimy na stronie: https://kswarmiagrajewo.pl/event/wigry-suwalki-ks-warmia-grajewo/ w sobotę od godziny 17:00. Serdecznie zapraszamy.