ZAPOWIEDŹ MECZU Z KS WASILKÓW

Niezwykle trudne zadanie czeka piłkarzy WARMII Grajewo w piątej kolejce spotkań podlaskiej IV ligi. Nasz zespół w sobotę o godzinie 16:00 zmierzy się na wyjeździe z KS Wasilków.

 

Rywale po 4 kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw. Zespół trenera Roberta Speichlera w poprzednim sezonie zameldował się na szóstym miejscu w końcowej klasyfikacji. W letniej przerwie do klubu z Wasilkowa dołączyło kilku zawodników grających do niedawna w III lidze (Koncewicz, Toczydłowski, Tomar, Kozłowski) oraz Jan Pawłowski, który powrócił do zespołu po grze w rezerwach JAGIELLONII, gdzie był też asystentem trenera Wojciecha Kobeszko. To właśnie Pawłowski błyszczy w ekipie z Wasilkowa w tym sezonie. Były gracz JAGIELLONII (47 meczów w Ekstraklasie i 6 goli), któremu ciężka kontuzja wyhamowała ciekawie zapowiadającą się piłkarską karierę w czterech meczach tego sezonu zdobył już aż osiem goli! W środowej kolejce KS Wasilków 3:0 ograł w Szczuczynie WISSĘ i tym samym potwierdził, że w tym sezonie celuje w czołowe miejsca. Zespół trenera Speichlera był w okresie przygotowawczym pierwszym sparingowym rywalem WARMII. 16 lipca przegraliśmy w Grajewie 1:3. W poprzednim sezonie jesienią w Grajewie wygrała WARMIA 2:1 ale wiosną przegraliśmy 1:3 w Wasilkowie.

 

W naszym zespole w sobotę na pewno nie zagrają kontuzjowani Arkadiusz Wojno i Kamil Randzio oraz przebywający na obozie szkoleniowym Mateusz Tuzinowski i Arkadiusz Mazurek. Pod znakiem zapytania stoi też udział w tym meczu Tomasza Dzierzgowskiego i Krystiana Wójcickiego. Pocieszające, że do składu wraca po dłuższej nieobecności Paweł Zaniewski. Zdrowy jest też już Paweł Kossyk, który zagrał w środę 45 minut przeciwko CZARNYM Czarna Białostocka. W tak osłabionym składzie nie będzie łatwo o punkty w Wasilkowie, ale przy pełnej koncentracji i zaangażowaniu wszystko jest możliwe. Relację tekstową z sobotniego meczu przeprowadzimy na stronie: https://kswarmiagrajewo.pl/event/ks-wasilkow-ks-warmia-grajewo-2/