WARMIA – TUR 0:1

W meczu drugiej kolejki rozgrywek podlaskiej IV ligi sezonu 2022/2023 piłkarze WARMII Grajewo w miniony czwartek na własnym boisku przegrali 0:1 z TUREM Bielsk Podlaski. Pomimo dobrego spotkania niestety trzy punkty pojechały do Bielska Podlaskiego.

NJPIERW ODDANY HOŁD

Przed spotkaniem uczczono minutą ciszy Pamięć zmarłego pod koniec lipca byłego zawodnika WARMII Zbigniewa Rzeniewicza.

Do meczu nasz zespół przystąpił bez czterech piłkarzy: Pawła Kossyka, Tomasza Dzierzgowskiego, Kamila Randzio i Pawła Zaniewskiego. W zespole TURA brakowało Łochnickiego i Popiołka. Pomimo znacznego osłabienia WARMIA w pierwszej połowie posiadała przewagę i miała znacznie lepsze sytuacje do zdobycia gola niż goście. Najlepszej z nich nie wykorzystał Dawid Kondratowicz, który w 24 minucie po doskonałym podaniu Tuzinowskiego był sam na sam z bramkarzem TURA, ale przegrał pojedynek z Plisiukiem. Dziesięć minut później z bliska strzelał Arkadiusz Mazurek, ale Plisuk instynktownie odbił piłkę.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części gry miała miejsce jak się okazało kluczowa akcja meczu – piłkę z lewej strony boiska otrzymał Patryk Niemczynowicz, który pięknym strzałem z ostrego kąta pokonał Filipa Święcińskiego. Nasz zespół atakował, próbując odwrócić losy tego meczu, ale pod nieobecność dwóch graczy decydujących o sile ofensywy naszego zespołu – Kossyka i Dzierzgowskiego nie było to łatwe. TUR w drugiej połowie grał znacznie lepiej niż przed przerwą, ale też miał problem ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych. Wydaje się, że w tej sytuacji bardziej sprawiedliwy byłby remis, ale to goście dzięki „złotej bramce” Niemczynowicza cieszyli się z trzech punktów. Szkoda, bo było całkiem blisko, by przełamać passę ostatnich porażek z zespołem z Bielska Podlaskiego.

Kolejny mecz WARMIA zagra w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 17:00 w Kolnie. W Grajewie będzie można zobaczyć nasz zespół w środę 24 sierpnia o 17:30 w meczu z CZARNYMI Czarna Białostocka.