ZAPOWIEDŹ I TYPY 1 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

 

Przerwa w tym roku była wyjątkowo krótka. Meczów towarzyskich mniej niż zazwyczaj, ale przez obsadę ligi, emocji z pewnością nie zabraknie w rozgrywkach ligowych! Za awansującą do III ligi w lidze melduje się spadkowicz WISSA, beniaminkowie KS Śniadowo i DĄB Dąbrowa Białostocka oraz zupełnie niespodziewanie…. spadkowicz aż z II ligi! – WIGRY Suwałki! Zapraszam na zapowiedź i #IVligowepewniaczki 1 kolejki.

 

SOBOTNIE MECZE – 06.08.2022

 

ŁKS 1926 Łomża – SPARTA 1951 Szepietowo – godz. 15.00

 

IV ligowe granie rozpoczniemy w Łomży od bardzo ciekawego spotkania zgodowego pomiędzy ŁKS a SPARTĄ 1951 Szepietowo. W obu ekipach doszło do dużych zmian, z większą korzyścią moim zdaniem w SPARCIE, ale jednak jakość jaką ma ŁKS oraz gorycz porażki z końcówki sezonu wystarczy do zwycięstwa w tym pojedynku. Lekko dla gospodarzy jednak nie będzie i remis również nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem.

 

Mój typ: 1

RUCH Wysokie Mazowieckie – KS Śniadowo – godz. 15.00

 

Prawdopodobnie na pożarcie jedzie beniaminek ze Śniadowa w pierwszej kolejce. RUCH do ostatniej kolejki walczył dzielnie o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale ostatecznie pozostał w IV lidze. W tym sezonie zdecydowanie również będą należeli do czołówki nawet pomimo zmian w składzie. Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy.

 

Mój typ: 1

 

KS Wasilków – KRYPNIANKA Krypno – godz. 16.00

 

KS w przebudowanym składzie nadal pod okiem Roberta Speichlera powinien w tym sezonie być jeszcze mocniejszy niż był. Do końca zagadkowy jest ostateczny kształt kadry drużyny gospodarzy, ale doświadczenia i jakości nie powinno zabraknąć nawet w meczu z teoretycznie wzmocnioną KRYPNIANKĄ.

 

Mój typ: 1

 

PROMIEŃ Mońki – CRESOVIA Siemiatycze – godz. 17.00

 

PROMIEŃ po straconym sezonie będzie chciał wejść w nowe rozgrywki zdecydowanie lepiej. CRESOVIA ostatecznie utrzymała się dzięki solidnej rundzie wiosennej, ale bez wzmocnień mogą mieć ciężko przy obecnym rozszerzeniu ligi do 18 zespołów. Więcej znaków wskazuje na zwycięstwo gospodarzy.

 

Mój typ: 1

 

ORZEŁ Kolno – KS Michałowo – godz. 17.00

 

Gospodarze utrzymali się w lidze tylko dzięki wycofaniu z rozgrywek II ligi – WIGIER Suwałki. Liga musiała być rozszerzona, a aby nie pauzowała co kolejkę jedna z ekip postanowiono przywrócić ORZEŁ do ligi. Dla podopiecznych Ireneusza Piwko to kolejny bardzo ciężki sezon, ale oby zebrane doświadczenie z poprzedniego sezonu zaprocentowało w nadchodzącym.

 

Mój typ – 2

 

KS Grabówka – WARMIA Grajewo – godz. 17.00

 

Grabówka już nie jest beniaminkiem i drugi sezon jak się w piłce mówi, będzie prawdziwym testem oblicza tej drużyny. Nie słyszałem o większych ruchach kadrowych, natomiast ambitny trener Banicki z pewnością będzie chciał czymś zaskoczyć w IV ligowych rozgrywkach. WARMIA po nieudanym sezonie i tylko 7 miejscu w tabeli pojedzie głodna punktów na teren KS.

 

Mój typ – 2

 

NIEDZIELNE MECZE – 07.08.2022

 

TUR Bielsk Podlaski – WISSA Szczuczyn – godz. 17.00

 

Prawdopodobny hit tej kolejki! TUR po bardzo dobrej rundzie wiosennej zakończonego niedawno sezonu podejmie spadkowicza z III ligi po nieudanej jednosezonowej przygodzie – WISSĘ Szczuczyn. TUR, który utrzymał trzon drużyny, został jeszcze wzmocniony, natomiast z WISSY nastąpiła fala odejść i nie do końca znany mi jest kształt ich kadry na ligowe rozgrywki. Przewiduję tu zwycięstwo gospodarzy.

 

Mój typ – 1

 

CZARNI Czarna Białostocka – DĄB Dąbrowa Białostocka – godz. 17.00

 

Śmiejąc się – derby drużyn z najdłuższymi nazwami w lidze. Zmora dla grafików tworzących plakaty meczowe 🙂 Tak zupełnie na poważnie to podobnie jak dla Grabówki ekipę CZARNYCH czeka test w rozpoczynającym się sezonie. DĄB jako beniaminek, który wygrał ligę okręgową powinien sprawić wiele problemów w niejednym meczu. Pytanie czy będzie ich stać aż na taki wynik jak w poprzednim sezonie wspomniany KS Grabówka.

 

Mój typ – 2

 

WIGRY Suwałki – MOSP Białystok – godz. 17.00

 

To smutne co wydarzyło się z piłką w Suwałkach, ale prawdopodobnie słuszne, aby nie zadłużać klubu i nie skończyć jeszcze gorzej. Z kadry mocnych II ligowych WIGIER został wg. mojej wiedzy jeden zawodnik, reszta to nowi/starzy piłkarze ściągnięci lub powracający do klubu. WIGRY czeka bardzo ciężki sezon i już w pierwszej kolejce niewykluczone, że MOSP postawi się teoretycznie wyżej notowanemu rywalowi.

 

Mój typ – X

 

Wróciły #IVligowepewniaczki, będą również za tydzień! Serdecznie zapraszam przed drugą serią gier w KEEZA IV lidze podlaskiej.