FINISZ PRZYGOTOWAŃ – CZAS NA LIGĘ!

 

Szybko upływa okres przygotowawczy do sezonu 2022/2023 IV ligi podlaskiej. Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w podbiałostockiej Grabówce nasza drużyna zainauguruje rundę jesienną meczem z tamtejszym KS.

KONIEC SPARINGÓW

 

Przez ostatnie dwa tygodnie WARMIA solidnie trenowała i rozegrała trzy zaplanowane wcześniej mecze kontrolne. Najpierw w piątek 27 lipca nasz zespół zmierzył się z beniaminkiem IV ligi warmińsko – mazurskiej ROMINTĄ Gołdap. Już na początku meczu drużyna gości zdobyła prowadzenie po bramce Paszkowskiego. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Dzierzgowski a po przerwie przewagę grajewian udokumentowali bramkami Arkadiusz Wojno, Damian Mingielewicz i Pavlo Nikolaichuk. Mingielewicz to młody obrońca, wychowanek białostockiej Akademii Piłkarskiej TALENT, który ma już za sobą grę w KORONIE Ostrołęka, ŁKS 1926 Łomża i ostatnio w HETMANIE Białystok. Zawodnik porozumiał się z naszym Klubem i jeśli otrzyma zgodę na transfer z macierzystego klubu będzie występował w WARMII w nadchodzącym sezonie.

 

Skrót z meczu:

 

22.07.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – ROMINTA Gołdap 4:1 (1:1)

 Bramki: 0:1 Dawid Paszkowski 5′, 1:1 Tomasz Dzierzgowski 19′, 2:1 Arkadiusz Wojno 68′, 3:1 Damian Mingielewicz 76′, 4:1 Pavlo Nikolaichuk 86′

 

WARMIA (skład wyjściowy): Ł.Sobolewski – Mingielewicz, Tuzinowski, Mazurek, Nikolaichuk – Hołtyn, Chmielewski, Skalski, A.Wojno, Śleszynski – Dzierzgowski
Grali także: Święciński – Randzio, Edison, Mikucki, Drozdowski, Bukowski, Wójcicki

 

Nie grali: Zaniewski, Kondratowicz, Kossyk, Ł.Wojno

 

ROMINTA (skład wyjściowy): Wołos – Szułczyński, Lipowski, Kułak, Litwiński – Dyniszuk, Paszkowski, Łokietek, Świerzbin – Słowicki, Radzikowski
Grali także: Ołów – Bistyga, Skiba, Żukowski, Kłak, Jurewicz, Halecki, Grudziński, Igor

 

W kolejnym sparingu WARMIA zmierzyła się z siódmą drużyną ubiegłego sezonu w IV lidze mazowieckiej (grupa I) NARWIĄ 1962 Ostrołęka. W tym spotkaniu goście od początku mocno przeważali i jeszcze przed przerwą zdobyli aż trzy gole, na które grajewianie odpowiedzieli trafieniem Dzierzgowskiego. Po przerwie zespół z Ostrołęki zaliczył jeszcze jedno trafienie, ale w ostatnim kwadransie gry WARMIA zmniejszyła rozmiary porażki po bramkach Nikolaichuka i 16-letniego Bartka Bukowskiego. W meczu z NARWIĄ testowany w naszym zespole był Maciej Polak, 20-letni boczny obrońca ostatnio grający w HETMANIE Białystok. Niestety, w trakcie gry urazu kolana nabawił się Kamil Randzio i wygląda na to, że kapitana drużyny zabraknie w początkowej fazie rundy jesiennej. Jakby tego było mało kontuzji stawu skokowego doznał też Filip Chmielewski, który niedawno wrócił do treningów po pauzie spowodowanej brutalnym pobiciem przez chuliganów.

 

Skrót z meczu:

 

27.07.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – NAREW 1962 Ostrołęka 3:4 (1:3)

 Bramki: 0:1 Damian Gałązka 11’, 0:2 Kevin Karwowski 12’, 0:3 Kamil Jastrzębski 28’, 1:3 Tomasz Dzierzgowski 31’, 1:4 zawodnik testowany 76’, 2:4 Pavlo Nikolaichuk 78’, 3:4 Bartosz Bukowski 88’

 

WARMIA (skład wyjściowy): Sobolewski – Randzio, Edison, Tuzinowski, Śleszyński – Kondratowicz, A.Wojno, Chmielewski, Nikolaichuk, Skalski – Dzierzgowski
Grali także: Święciński – Jagielski, Mazurek, Mingielewicz, Polak, Bukowski, Wójcicki, Mikucki, Ł.Wojno, Hołtyn

 

Nie grali: Zaniewski, Kossyk

 

NAREW (skład wyjściowy): Shavketov – Barciak, Ochrimenko, zawodnik testowany I, Drężek, Białobrzeski, Karwowski, Gałązka, Budniak, Jastrzębski, zawodnik testowany II
Grali także: Dąbrowski, Kubeł, Ziemak, zawodnik testowany III, Staszczuk

 

W sobotę 30 lipca w ostatniej grze kontrolnej przed startem sezonu WARMIA podejmowała SPARTĘ Augustów, która pomimo sporej przewagi po rundzie jesiennej wiosną nie zdołała awansować z Klasy Okręgowej do IV ligi. Zespół z Augustowa przyjechał na mecz bez bramkarza – w pierwszej połowie augustowskiej bramki bronił… Filip Święciński a w drugiej zawodnik z pola (który notabene spisywał się zupełnie przyzwoicie!). To nie był porywający mecz naszego zespołu. Dużo niewykorzystanych okazji i dobra gra w bramce Święcińskiego sprawiły, że do przerwy prowadziliśmy tylko 1:0 po bramce Tomasza Dzierzgowskiego. Po przerwie poszło już lepiej i kolejne gole zdobywali Łukasz i Arkadiusz Wojno, Edison i Rafał Hołtyn, który ustalił wynik na 5:0 dla WARMII. W barwach WARMII znów zagrał Paweł Sobolewski, który zostanie zgłoszony do rozgrywek i w razie potrzeby wspomoże zespół swoimi umiejętnościami i doświadczeniem nie tylko z ławki trenerskiej ale i z boiska.

 

Skrót z meczu:

 

30.07.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

 WARMIA Grajewo – SPARTA Augustów 5:0 (1:0)

 Bramki: 1:0 Tomasz Dzierzgowski 44′, 2:0 Łukasz Wojno 57′, 3:0 Arkadiusz Wojno 59′, 4:0 Edison 67′, 5:0 Rafał Hołtyn 83′

 

WARMIA (skład wyjściowy): Ł. Sobolewski – Mazurek, Edison, P. Sobolewski Śleszyński – Kondratowicz, A.Wojno, Tuzinowski, Nikolaichuk, Skalski – Dzierzgowski
Grali także: Święciński – Mingielewicz, Polak, Bukowski, Wójcicki, Mikucki, Ł.Wojno, Hołtyn

 

Nie grali: Zaniewski, Kossyk, Randzio, Chmielewski

 

POD ZNAKIEM KONTUZJI

 

Sytuacja kadrowa przed startem ligi nie jest idealna. Sztab medyczny robi wszystko aby Paweł Kossyk, Paweł Zaniewski, Filip Chmielewski i Kamil Randzio wrócili jak najszybciej do pełni sił. Pierwsi dwaj powinni powrócić do zajęć treningowych lada moment, sytuacja Chmielewskiego i Randzio wyjaśni się z kolei w najbliższych dniach.

 

Ostatni tydzień przed meczem z Grabówką jest w Klubie bardzo pracowity. Trwa kompletowanie dokumentacji do zgłoszenia do rozgrywek zawodników oraz przygotowywanie ostatnich transferów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem do rozgrywek zostaną zgłoszeni następujący zawodnicy:

 

Bramkarze: Ł. Sobolewski, Święciński

Obrońcy: Edison, Jagielski, Mazurek, Mingielewicz, Polak, Randzio, P.Sobolewski, Tuzinowski

Pomocnicy: Bukowski, Chmielewski, Hołtyn, Kossyk, Mikucki, Nikolaichuk, Skalski, Śleszyński, Witkowski, A.Wojno, Zaniewski

Napastnicy: Dzierzgowski, Kondratowicz, Ł.Wojno, Wójcicki

 

W porównaniu z rundą wiosenną ubyli: Maciej Krupa (praca zawodowa), Dawid Jabłoński (ZNICZ Biała Piska), Igor Duchnowski (wyjazd na studia), Mateusz Maliszewski (TUROŚNIANKA Turośń Kościelna).

Przybyli: Paweł Sobolewski (MAZUR Ełk), Arkadiusz Wojno (SPARTA 1951 Szepietowo), w trakcie załatwiania: Damian Mingielewicz (AP TALENT Białystok), Maciej Polak (HETMAN Białystok)

 

TRANSFEROWE PRZEBOJE

 

Oleksandr  Berezovskyi i Patryk Gondek – dwaj zawodnicy, którzy w czerwcu podpisali deklaracje gry w WARMII a następnie „dogadali się” z grającym w Lidze Okręgowej MAZUREM Ełk ostatecznie zagrają w Ełku. Nasz Klub odstąpił od skierowania sprawy do organów dyscyplinarnych.

 

Wykazaliśmy gest dobrej woli, pomimo – delikatnie ujmując – mało profesjonalnego zachowania obu graczy. Warunek jaki postawił Zarząd WARMII to wpłata przez ełcki klub kwoty 4 tysięcy złotych na pomoc dla Sebastiana Ocimka – zawodnika POJEZIERZA Prostki, który doznał ciężkiej kontuzji kręgosłupa i obecnie walczy o powrót do zdrowia. Klub z Ełku spełnił nasz postulat i dokonał wpłaty na https://pomagam.pl/sebastianocimek