RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ

 

We wtorek 12 lipca do zajęć treningowych powrócili zawodnicy WARMII Grajewo pod opieką szkoleniową Pawła Sobolewskiego, który w nadchodzącym sezonie nadal będzie pełnił funkcję pierwszego trenera czwartoligowej drużyny. Zespół przygotowuje się do rozgrywek podlaskiej IV ligi sezonu 2022/2023, który rozpocznie się już 6 sierpnia. Pierwotnie start rozgrywek miał nastąpić tydzień później, lecz po wycofaniu z rozgrywek II ligi WIGIER Suwałki Podlaski ZPN podjął decyzję o rozszerzeniu IV ligi do 18 zespołów na czym skorzystał ORZEŁ Kolno, który spadł do „okręgówki”, ale dzięki decyzji władz związkowych nadal będzie grał na czwartoligowym poziomie. Tym samym nowy sezon będzie dłuższy niż poprzedni, a każdy z klubów rozegra o cztery spotkania więcej niż dotychczas.

 

Nasza drużyna do rozpoczęcia nowego sezonu przygotowuje się na własnych obiektach. W dość krótkim okresie przygotowawczym WARMIA zagra cztery mecze kontrolne. Pierwszy z nich nasz zespół zagrał już w minioną sobotę na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

 

16.07.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

 WARMIA Grajewo – KS Wasilków 1:3 (0:1)

 Bramki: 0:1 Jan Pawłowski 17′, 0:2 Damian Toczydłowski 62′, 1:3 Dawid Kondratowicz 69′, 1:3 Jakub Witkowski 80′ (rzut karny)

 

WARMIA (skład wyjściowy): Święciński – Mazurek, Edison, Tuzinowski, Nikolaichuk – Mikucki, Zaniewski, Bukowski, A.Wojno, Skalski – Kondratowicz
Grali także: Ł.Sobolewski – P.Sobolewski, Hołtyn, Wójcicki, Ł.Witkowski

 

Nie grali: Randzio, Śleszyński, Chmielewski, Kossyk, Dzierzgowski, Ł.Wojno

 

KS Wasilków (skład wyjściowy): Gendzwiłł – Cichoński, Hryszko, Nasuto – Tomar, Speichler, Kozłowski, Maciejuk – Toczydłowski, Pawłowski, J.Witkowski
Grali także: Dunaj, trzech zawodników testowanych

 

W pierwszym meczu sparingowym rywalem WARMII był KS Wasilków. Zespół trenera Roberta Speichlera zajął na koniec minionego sezonu jedno miejsce wyżej niż WARMIA i zbroi się przed startem ligi – sięgnął po wzmocnienia z WISSY Szczuczyn, która spadła z III ligi, wrócił do klubu też Jan Pawłowski z białostockiej JAGIELLONII. Wasilkowianie byli skuteczniejsi i wykorzystali błędy naszego zespołu, który zagrał bez pięciu podstawowych piłkarzy (urazy, urlopy itp.). Jedynego gola dla WARMII zdobył w drugiej części gry Dawid Kondratowicz. Mecz trwał 2 x po 40 minut. W drugiej połowie na boisku pojawił się … sam trener Paweł Sobolewski, który zagrał w naszej drużynie po raz pierwszy od 19 lat!

 

Skrót ze spotkania:


Plan kolejnych gier kontrolnych jest następujący:

 

22.07. (piątek, godz. 18:30) ROMINTA Gołdap

27.07. (środa, godz. 18:30) NAREW Ostrołęka

30.07. (sobota, godz. 11:00) SPARTA Augustów

 

Wszystkie mecze odbędą się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

 

Pierwszy mecz ligowy nasz zespół zagra w Grabówce z tamtejszym KS. W drugiej kolejce WARMIA na własnym stadionie podejmie TURA Bielsk Podlaski. Pełny terminarz spotkań ligowych opublikujemy w przyszłym tygodniu.

 


 ZMIANY KADROWE

 

Jeszcze przed zakończeniem ubiegłego sezonu deklaracje gry w WARMII na kolejny sezon podpisało dwóch doświadczonych piłkarzy – Patryk Gondek (ZNICZ Biała Piska) i Oleksander Berezovskyi (MAZUR Ełk). Zawodnicy po kilkunastu dniach jednak … rozmyślili się i zdecydowali realizować swoje piłkarskie ambicje w MAZURZE Ełk, który spadł ostatnio do warmińsko – mazurskiej ligi okręgowej. Sytuacja bez precedensu, bo dokumenty są podpisane. Obaj gracze pod koniec czerwca wystąpili z prośbą o … unieważnienie podpisanych deklaracji, na co nasz Klub nie wyraził zgody. Obaj jednak nie pojawili się dotąd na zajęciach WARMII i wiadomo, że trenują w Ełku.  Na dziś jest pewne, że obaj nie zagrają w naszym Klubie. Po skierowaniu sprawy do Wydziału Dyscypliny Warmińsko – Mazurskiego ZPN grożą im poważne sankcje dyscyplinarne.

 

Z kadry zespołu, która reprezentowała WARMIĘ w rundzie wiosennej ubyli bramkarz Dawid Jabłoński, który będzie grał w ZNICZU Biała Piska, obrońca Mateusz Maliszewski (TUROŚNIANKA Turośń Kościelna) i napastnik Igor Duchnowski, który będzie studiował w Warszawie. Na razie ze względu na obowiązki zawodowe nie wznowił treningów Maciej Krupa. Zostaje w Klubie najlepszy strzelec naszego zespołu w minionym sezonie Paweł Kossyk. Zawodnik leczy jednak drobny uraz i wróci do gry dopiero w sierpniu. Nie zanosi się na inne odejścia z zespołu, choć wciąż trwają rozmowy z kilkoma zawodnikami w sprawie ich dalszej gry w naszym Klubie.

 

Jeszcze przed startem przygotowań Zarząd porozumiał się w sprawie przyjścia do naszej drużyny Arkadiusza Wojno ze SPARTY 1951 Szepietowo. Ten 27 letni wychowanek ORLĘT Czyżew mocno dawał się we znaki naszej defensywie i w trzech ostatnich sezonach aż pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców dla SPARTY w spotkaniach z Naszym Klubem. W nowym sezonie ten ofensywny pomocnik/skrzydłowy będzie grał w naszych barwach. Arkadiusz nie jest kuzynem Łukasza Wojno, który nadal jest w kadrze naszego zespołu.

 

Nie jest wykluczone, że do WARMII dołączą jeszcze inni zawodnicy, ale nie należy spodziewać się kadrowej rewolucji. Z pierwszym zespołem trenują wyróżniający się wiosną w rezerwach Łukasz Witkowski oraz 16-letni Emil Jagielski.