KONIEC SEZONU

 

W sobotę 18 czerwca piłkarze WARMII w meczu ostatniej kolejki ligowego sezonu 2021/2022 przegrali w Grajewie z TUREM Bielsk Podlaski 1:2. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie siódme miejsce i porażka nie miała wpływu na ostateczną pozycję w tabeli.

Choć wiosną WARMIA spośród wszystkich zespołów podlaskiej IV ligi w porównaniu do tabeli na koniec rundy jesiennej zanotowała największy skok do góry (o 3 pozycje), to i tak nikogo w Klubie nie satysfakcjonuje siódma lokata. Straciliśmy zbyt dużo punktów jesienią, by znaleźć się w czołówce klasyfikacji. Teraz przed zespołem trzy tygodnie przerwy. Do zajęć zawodnicy wrócą 11 lipca. Zaplanowane są już gry kontrolne. Będą też zmiany kadrowe – na dziś wiadomo, że zespół wzmocni dwóch zawodników z przeszłością trzecioligową. O szczegółach niebawem.

 

Przed meczem na grajewskim stadionie miała miejsce miła uroczystość. Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski, Wiceprezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Bogusław Nos oraz Prezes Zarządu K.S. WARMIA Wojciech Dulgis wręczyli nagrody i upominki zawodnikom zespołu Młodzików naszej Akademii (rocznik 2010), którzy wygrali ligę wojewódzką w swojej kategorii wiekowej. Trenerem zespołu jest Paweł Górski.

 

Do meczu z TUREM WARMIA przystąpiła w mocno osłabionym składzie. W porównaniu z wyjściową jedenastką ze środowego meczu w Zambrowie zabrakło aż 4 zawodników (Sobolewski, Tuzinowski, Śleszyński, Kossyk). Piąty zawodnik z podstawowego składu Filip Chmielewski dochodzi do zdrowia po pobiciu przez chuliganów. Takie ubytki kadrowe musiały mieć wpływ na grę naszego zespołu, ale grajewianie w mocno osłabionym składzie wypadli całkiem nieźle. TUR, który przyjechał do Grajewa bez dwóch podstawowych graczy (Lewczuk i Niemczynowicz) to trzeci zespół tabeli rundy wiosennej. Tymczasem na początku spotkania przeważała WARMIA. Zaraz po kwadransie gry strzał Jacka Dzienisa odbił na słupek Dawid Jabłoński a Patryk Stypułkowski z bliska zdobył prowadzenie dla TURA. W 35 minucie kapitalną, indywidualną akcją popisał się Tomasz Dzierzgowski, który odebrał piłkę rywalom w środku boiska, popędził na bramkę i precyzyjnym strzałem pokonał Damiana Plisiuka.

 

W drugiej połowie nasz zespół miał swoje szanse na gola. Najlepszej nie wykorzystał Dawid Kondratowicz, który w 78 minucie był sam na sam z bramkarzem, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę. Pięć minut przed końcem meczu Dawid Jabłoński wybił piłkę wprost pod nogi Stypułkowskiego, który kapitalnym uderzeniem w „okienko” bramki zdobył gola, który okazał się zwycięski dla zespołu gości.

 

Skrót z meczu:

 

18.06.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – TUR Bielsk Podlaski 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Patryk Stypułkowski 16′, 1:1 Tomasz Dzierzgowski 35′, 1:2 Patryk Stypułkowski 85′

 

WARMIA:  77.Jabłoński – 4.Mikucki, 8.Edison, 3.Mazurek, 10.Nikolaichuk –  5.Randzio (Kpt), 15.Zaniewski (67′ 20.Bukowski), 11.Skalski, 13.Hołtyn – 19.Kondratowicz, 7.Dzierzgowski (75′ 6.Duchnowski)
REZERWA: 1.Sobolewski – 19.Wójcicki, 6.Duchnowski, 20.Bukowski

 

TRENER: Paweł Sobolewski

 

TUR: 1.Plisiuk – 5.P.Kosiński, 6.A.Kosiński, 7.K.Kosiński, 8.Popiołek (65′ 2.Troc), 10.Łochnicki, 11.Stypułkowski, 17.K.Kulikowski (Kpt) (72′ 18.Onacik), 19.R.Kulikowski, 21.Bazylewski (76′ 9.Kacprowski), 22.Dzienis
REZERWA: 12.Drozdowski – 2.Troc, 18.Onacik, 9.Kacprowski, 14.Nowakowski

 

TRENER: Paweł Bierżyn

 

Sędzia: Michał Renkiewicz (Podlaski ZPN)

 

Żółte kartki: Randzio, Skalski, Nikolaichuk, Edison (WARMIA), Dzienis (TUR)

 

Please follow and like us:
error