ZAPOWIEDŹ I TYPY 30 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

 

To już jest koniec… Do głowy przychodzi tekst z popularnej piosenki kiedy siadam do napisania zapowiedzi ostatniej już w sezonie 2021/2022 kolejki. Ostatniej, ale jakże ważnej. W sobotę rozstrzygnie się kto awansuje oraz kto spadnie z IV ligi. Emocji nie zabraknie przez wyniki jakie  padły w rozegranej w tygodniu, zaległej 19 kolejce. WARMIA sensacyjnie urwała punkty liderującej OLIMPII, a CZARNI pokonali SPARTĘ 1951. Zapraszam na zapowiedź i #IVligowepewniaczki 30 kolejki.

 

SOBOTNIE MECZE – 18.06.2022

 

HETMAN Białystok – PROMIEŃ Mońki – godz. 11.30

 

Koniec IV ligowych męczarni zawodników HETMANA. Doświadczenie z IV ligi powinno jednak zaprocentować w przyszłym sezonie i o ile nie będzie kolejnej fali odejść zawodników to HETMAN powinien być w czołówce klasy okręgowej. W ostatnim meczu nie powiększą jednak bardzo skromnego dwupunktowego dorobku. Pewna wygrana PROMIENIA.

 

Mój typ: 2

ŁKS 1926 Łomża – KS Wasilków – godz. 15.00

 

ŁKS będzie chciał pożegnać się z kibicami zgarniając pełną pulę. Obu ekipom już jakikolwiek wynik nie zmieni w żaden sposób sytuacji w tabeli, ale to gospodarze powinni wykazać więcej determinacji, aby po wpadkach pod koniec sezonu choć trochę ocieplić wizerunek.

 

Mój typ: 1

 

WARMIA Grajewo – TUR Bielsk Podlaski – godz. 17.00

 

WARMIA po sensacyjnym remisie z OLIMPIĄ zapewniła emocje do ostatniej kolejki w Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie. TUR liczy na potknięcie Michałowa i czwartą lokatę w tabeli. Spotkanie w którym z pewnością nie zabraknie emocji, ale WARMII po ciężkim środowym spotkaniu może zabraknąć sił na zgarnięcie pełnej puli. TUR to bardzo solidna marka.

 

Mój typ: X

 

CZARNI Czarna Białostocka – KRYPNIANKA Krypno – godz. 17.00

 

CZARNI  w pełnym bramek spotkaniu pokonali SPARTĘ 1951 i powinni podtrzymać serię również w meczu z KRYPNIANKĄ. Goście odetchnęli utrzymując się w IV lidze i myślę, że gospodarze tego spotkania będą bardziej „chętni” na trzy oczka, dzięki którym jest szansa wskoczyć do pierwszej dziesiątki w tabeli.

 

Mój typ: 1

 

KS Grabówka – CRESOVIA Siemiatycze – godz. 17.00

 

Goście rozegrali się na koniec sezonu i dzięki temu na kolejkę przed końcem udało im się zapewnić utrzymanie IV ligi w Siemiatyczach. Do meczu w Grabówce podejdą równie poważnie jak do ostatnich spotkań i przeczuwam tu wesoły powrót z tego spotkania graczy CRESOVII.

 

Mój typ – 2

 

KS Michałowo – ORZEŁ Kolno – godz. 17.00

 

Być może ostatnie spotkanie w IV lidze przynajmniej na najbliższy rok dla ORŁA Kolno. Bardzo przeciętny sezon i słaba runda wiosenna sprawiła, że dwa spotkania wstecz ORZEŁ wylądował na spadkowej pozycji. W meczu z KS czeka ich bardzo trudne zadanie, ale gospodarze potrafią przegrać z niżej notowanym rywalem. Poza ewentualnym zwycięstwem goście muszą jeszcze liczyć na potknięcie SPARTY w meczu z MOSP…

 

Mój typ – X

 

MOSP Białystok – SPARTA 1951 Szepietowo – godz. 17.00

 

MOSP aby utrzymać pozycję w pierwszej dziesiątce będzie chciał zwyciężyć, SPARTA natomiast potrzebuje jednego punktu aby utrzymać się w lidze. Ciekawe spotkanie, w którym to goście „muszą”.

 

Mój typ – 1

 

RUCH Wysokie Mazowieckie – OLIMPIA Zambrów – godz. 17.00

 

Można śmiać się, że to WARMIA na koniec sezonu ułożyła tabelę zwyciężając z ŁKS, przegrywając ze SPARTĄ i urywając punkty RUCHOWI oraz OLIMPII, ale sprawa bezpośredniego awansu zostaje już w nogach piłkarzy RUCHU i OLIMPII. Na sam koniec los tak chciał, że zmierzą się dwie ekipy walczące o awans do III ligi. Około godziny 18:50 będzie wiadomo czy radość i feta będzie na miejscu w Wysokiem czy kilkadziesiąt kilometrów dalej w Zambrowie jak piłkarze OLIMPII wrócą po meczu. Jeszcze tydzień temu bez wątpienia faworytem wskazałbym zespół OLIMPII, teraz pewnie jest tak nadal, ale to tylko jeden mecz. RUCH musi zagrać all in i może im się to opłacić. Ogromne emocje w obu ekipach i takie spotkanie pokaże kto bardziej dojrzał do III ligi.

 

Mój typ – 1

 

To już niestety koniec, ale w nowym sezonie powrócimy prawdopodobnie z nowymi pomysłami. Zapowiedzi jednak powinny zostać, więc zaglądajcie po #IVligowepewniaczki już w sierpniu!