ZAPOWIEDŹ MECZU Z ŁKS

 

W sobotę 4 czerwca o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo już pod wodzą nowego trenera Pawła Sobolewskiego podejmą ŁKS 1926 Łomża.

ŁKS FAWORYTEM

Zespół z Łomży jeszcze niedawno był liderem tabeli i głównym faworytem do awansu, ale po dziewięciu kolejnych ligowych zwycięstwach w rundzie wiosennej 21 maja przegrał 1:3 w Czarnej Białostockiej z CZARNYMI i na cztery kolejki przed końcem sezonu ma 3 punkty straty do OLIMPII Zambrów, która skrzętnie skorzystała z potknięcia łomżan i powróciła na szczyt tabeli.

 

W minioną sobotę ŁKS 1926 zremisował bezbramkowo na własnym boisku z innym kandydatem do awansu RUCHEM Wysokie Mazowieckie i obecnie jest trzeci (65 pkt) w tabeli po OLIMPII (68 pkt) i RUCHU (66 pkt). Zespół trenera Tomasza Staniórskiego teraz musi już liczyć na potknięcie OLIMPII, a ta raczej nie zawodzi. Wszystko się jednak jeszcze może zdarzyć i jest pewne, że zespół z Łomży zrobi co w jego mocy, by odrobić straty.

 

W tym sezonie już dwukrotnie graliśmy z ŁKS 1926. Oba mecze rozegrano w Łomży. Jesienią w lidze przegraliśmy 2:4 a wiosną w rozgrywkach o Puchar Polski 0:2. Siłą napędową łomżyńskiego zespołu jest przede wszystkim dwójka zawodników Patryk Szymański i Rafał Maćkowski. Obaj po grze na wyższym poziomie wrócili do klubu, którego są wychowankami i w bieżącym sezonie zdobyli aż 47 goli z 94 ogółem zdobytych przez drużynę! Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu jest ŁKS. W poprzednim sezonie, niemal dokładnie rok temu (5 czerwca 2021) wygraliśmy w Grajewie 2:1, choć jesienią przegraliśmy w Łomży 0:4. W jedynym rozegranym meczu między obiema drużynami w sezonie 2019/2020 pokonaliśmy Łomżę 4:1 w Grajewie, ale wtedy ŁKS miał kłopoty organizacyjne i kadrowe po spadku z III ligi.

 

WARMIĘ w meczu z Łomżą poprowadzi już nowy trener – Paweł Sobolewski, który po 19 latach wraca do Grajewa, tym razem w roli szkoleniowca naszego zespołu. Nowy trener grajewian na początek swojej pracy ma niezwykle silnego rywala, ale ci kibice, którzy znają „Sobolka” z gry na boisku wiedzą, że chętnie podejmował trudne wyzwania, będąc niezwykle walecznym i ambitnym zawodnikiem. O motywację zespołu i trenera możemy być spokojni. Gorzej, że po meczu w Kolnie stan zdrowotny kilku naszych zawodników nie napawa optymizmem. Mocno poturbowani są Paweł Kossyk i Brazylijczyk Edison, których występ w meczu z Łomżą jest mało prawdopodobny. Nikt nie musi pauzować za żółte kartki.

 

Serdecznie zapraszamy na sobotni mecz. Przypominamy, że mecze z ŁKS 1926 Łomża są tradycyjnie imprezami o podwyższonym ryzyku i stąd kibice będą musieli liczyć się ze pewnymi zmianami i ograniczeniami, które zostaną wprowadzone dla zachowania bezpieczeństwa. Mecz będzie chroniony przez większe niż zwykle siły służby ochroniarskiej oraz policji. Przy wejściu na stadion sprawdzane będą dokumenty tożsamości. Prosimy o wcześniejsze przybywanie na stadion w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Wstęp na stadion będzie możliwy od godziny 15:00.

 

Gorąco zachęcamy do przyjścia w sobotnie popołudnie i swoim dopingiem wspierania drużyny oraz nowego trenera w walce o trzy punkty. Razem możemy wygrać, a emocji w spotkaniach z ŁKS nigdy nie brakowało!

 

Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.

 

Do zobaczenia!