PAWEŁ SOBOLEWSKI TRENEREM PIERWSZEGO ZESPOŁU

 

Paweł Sobolewski został nowym trenerem piłkarzy WARMII Grajewo! W poniedziałek 30 maja Zarząd Klubu przedstawił drużynie szkoleniowca, który zastąpił na tym stanowisku Leszka Zawadzkiego.

POWRÓT „DO DOMU”

 

Nowy opiekun naszego zespołu wraca do Grajewa po 19 latach. Urodzony 20 czerwca 1979 roku w Ełku Paweł Sobolewski swoją karierę piłkarską rozpoczął w MAZURZE Ełk, którego jest wychowankiem. W 2000 roku został piłkarzem WARMII i do 2003 roku rozegrał dla naszego Klubu 79 meczów w których zdobył 29 goli. W barwach WARMII popularny wśród kibiców „Sobolek” w 2002 roku zaliczył awans do III ligi centralnej i zdobył Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Po sezonie 2002/2003 odszedł do JAGIELLONII Białystok, w której brylował w II lidze i w sezonie 2006/2007 został transferowany do KORONY Kielce. Z tym klubem awansował do Ekstraklasy, w której zagrał 177 spotkań i zdobył 15 bramek, stając się jednym najlepszych zawodników w historii kieleckiego klubu. Po zakończeniu gry w KORONIE w 2016 roku Paweł wrócił do Ełku, kontynuując grę w MKS Ełk, ROMINCIE Gołdap, BIEBRZY Goniądz i MAZURZE Ełk. W 2020 roku został grającym trenerem ełckiego klubu, którym pozostawał do stycznia bieżącego roku, gdy zrezygnował z pracy.

Paweł Sobolewski przyjął propozycję Zarządu naszego Klubu i poprowadzi WARMIĘ przez najbliższe trzy tygodnie – czyli do końca bieżącego sezonu. O tym, czy będzie to robił też w kolejnym sezonie 2022/2023 zdecydują nowe władze WARMII, które zostaną wybrane 8 czerwca.

Przed poniedziałkowym treningiem, doszło do pożegnania dotychczasowego trenera z zespołem oraz powitania nowego opiekuna drużyny. Forma i sposób w jaki odbyła się ta zmiana wystawia obu trenerom jak najlepsze świadectwo i raczej nie jest zbyt często praktykowana w klubach sportowych. A szkoda, bo trenerzy Zawadzki i Sobolewski pokazali, że można to zrobić z dużą klasą i na wysokim poziomie.

Już w sobotę 4 czerwca o godzinie 16:00 piłkarze WARMII Grajewo pod wodzą Pawła Sobolewskiego podejmą w Grajewie ŁKS 1926 Łomża. Początek tego emocjonującego spotkania na które już teraz zapraszamy o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. W. Terleckiego.

 

Symboliczne przekazanie szatni przez Trenera Leszka Zawadzkiego, nowemu szkoleniowcowi.

Fot. własne