REMIS Z RUCHEM

Piłkarzom WARMII Grajewo udało się w sobotę przerwać zwycięską serię zespołu RUCHU Wysokie Mazowieckie, który wiosną wygrał aż dziewięć kolejnych meczów ligowych. Remis 1:1 to dla naszej drużyny cenny wynik i wydaje się być całkiem zasłużony. WARMIA jest dopiero drugą drużyną po OLIMPII Zambrów, która w tym sezonie urwała punkty RUCHOWI w meczach wyjazdowych tego zespołu.

POSTAWIĆ SIĘ RUCHOWI

Goście już w 5 minucie meczu mieli doskonałą sytuację do zdobycia gola, której nie wykorzystał Pasko. W 32 minucie grający trener RUCHU Kamil Jackiewicz strzałem w krótki róg zaskoczył Sobolewskiego i zdobył prowadzenie dla zespołu z Wysokiego Mazowieckiego. Kilka minut później Dawid Kondratowicz wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Mikołajczyka i sędzia pokazał zawodnikowi gości czerwoną kartkę. W drugiej połowie grająca z przewagą jednego piłkarza WARMIA atakowała, ale była nieskuteczna. Duży kłopot dla obu zespołów sprawiały też warunki pogodowe – przez cały mecz wiał silny wiatr. W 69 minucie kapitalnym uderzeniem popisał się wychowanek naszej Akademii Piłkarskiej Arkadiusz Mazurek i zdobył wyrównującego gola. To już drugi z rzędu mecz w którym ten młody zawodnik zdobywa gola na wagę punktu dla naszej drużyny. Pomimo okazji z obu stron remisowy wynik utrzymał się do końca meczu.

Po dwóch słabych meczach z CZARNYMI Czarna Białostocka i PROMIENIEM Mońki tym razem było nieco lepiej i remis z RUCHEM trzeba szanować, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że nasz zespół stać na lepszą grę i mimo wszystko można mieć niedosyt, zwłaszcza że graliśmy pół meczu z przewagą zawodnika. Teraz przed WARMIĄ wyjazd do Kolna, gdzie w przyszłą sobotę o 17:00 zagramy z tamtejszym ORŁEM. W Grajewie nasza drużyna zagra w sobotę 4 czerwca o godzinie 16:00 z ŁKS 1926 Łomża.