TYLKO REMIS

 

Nie udało się piłkarzom WARMII Grajewo „odczarować” monieckiego stadionu. W minioną sobotę nasi piłkarze tylko zremisowali z PROMIENIEM ratując punkt tuż przed końcem meczu. Tym samym od pięciu lat wciąż nie potrafimy wygrać w Mońkach.

NIEUDANA REHABILITACJA

 

Wydawało się, że po wstydliwej porażce z CZARNYMI Czarna Białostocka grajewianie zechcą się zrehabilitować w meczu ze słabo spisującym się w tym sezonie PROMIENIEM. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Nasz zespół drugi raz z rzędu zagrał słaby mecz z niżej notowanym rywalem i w niczym nie przypominał drużyny, która jeszcze kilka tygodni temu potrafiła zdobyć 22 gole w trzech kolejnych spotkaniach. Już w 7 minucie po dośrodkowaniu Polińskiego ręką w polu karnym zagrał Kamil Randzio i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który skutecznie wyegzekwował Damian Purta. Po utracie gola WARMIA atakowała, ale na okazji bramkowych stworzyła niewiele.

 

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Ataki WARMII były zupełnie bezowocne, a gospodarze byli bliżej podwyższenia prowadzenia niż WARMIA wyrównania. Bardzo dobrze w bramce naszego zespołu spisywał się Łukasz Sobolewski a pomogły nam też słupek i poprzeczka. Dopiero tuż przed końcem meczu po akcji Dzierzgowskiego mocnym strzałem gola zdobył Arkadiusz Mazurek, który zastąpił w podstawowym składzie nieobecnego z powodu choroby Mateusza Maliszewskiego.

 

W najbliższą sobotę bardzo wzrośnie skala trudności dla naszej drużyny. O 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA podejmie wicelidera tabeli RUCH Wysokie Mazowieckie.

 

Skrót z meczu:

 

14.05.2022 Mońki, Stadion Miejski

PROMIEŃ Mońki – WARMIA Grajewo 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Purta 7′ (rzut karny), 1:1 Arkadiusz Mazurek 89′

 

PROMIEŃ: 22.Wojtkielewicz – 2.M.Purta, 3.Klim, 4.Sujeta, 5.D.Purta (Kpt), 7.Godlewski, 9.Odyjewski, 11.Pawełko (46′ 77.Czerech), 17.Stachelek, 90.Sobolewski (52′ 10.Chojnowski), 96.Poliński
REZERWA: 10.Chojnowski, 15.Czerniawski, 16.Tekień, 77.Czerech, 99.Wiszniewski

 

TRENER: Dariusz Szklarzewski

 

WARMIA: 1.Sobolewski – 5.Randzio (Kpt) (84′ 13.Hołtyn), 3.Mazurek, 18.Edison, 6.Śleszyński – 7.Dzierzgowski, 8.Kossyk, 16.Chmielewski, 19.Wójcicki  (60′ 15.Zaniewski) – 9.Kondratowicz, 11.Duchnowski (75′ 4.Mikucki)
REZERWA: 12.Święciński – 2.Krupa, 4.Mikucki, 10.Nikolaichuk, 13.Hołtyn, 15.Zaniewski, 17.Bukowski

 

TRENER: Leszek Zawadzki

 

Sędzia: Mariusz Chrzanowski (Podlaski ZPN)

 

Żółte kartki: Godlewski, Poliński, M.Purta (PROMIEŃ), Wójcicki, Sobolewski, Mazurek, Dzierzgowski, Krupa (WARMIA)