ZAPOWIEDŹ MECZU Z PROMIENIEM

W sobotę 14 maja o godzinie 17:00 w Mońkach piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się z miejscowym PROMIENIEM w 25 kolejce rozgrywek podlaskiej IV ligi piłki nożnej.

 

Po przykrej wpadce, jaką byłą porażka na własnym boisku 0:1 z CZARNYMI Czarna Białostocka nasz zespół stanie w sobotę przed szansą rehabilitacji. PROMIEŃ ma kiepski sezon (my zresztą podobnie…) i po 23 meczach zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. To dużo gorzej niż w ubiegłym sezonie, gdy zespół trenera Dariusza Szklarzewskiego zajął miejsce na podium w końcowej klasyfikacji. PROMIEŃ wyprzedziły jedynie WISSA Szczuczyn i TUR Bielsk Podlaski. W dwumeczu z WARMIĄ drużyna z Moniek pokonała nas w Grajewie 3:0 a wiosną w Mońkach padł bezbramkowy remis. Nie ma co kryć, że zazwyczaj z PROMIENIEM nie grało się mam łatwo. W skróconym sezonie 2019/2020 w jedynym rozegranym meczu skromnie – bo 1:0 wygraliśmy w Grajewie. A jeszcze wcześniej w rozgrywkach 2018/2019 przegraliśmy w Mońkach 0:2 a u siebie zremisowaliśmy 2:2.

 

Wyniki z trzech ostatnich sezonów jasno wskazują, że PROMIEŃ nam „nie leży”. Czas jednak napisać nową historię i wreszcie odczarować moniecki stadion, na którym ostatni raz wygraliśmy niemal… pięć lat temu a dokładnie 7 października 2017 roku, gdy po golach Kamila Randzio, Marcina Arciszewskiego i Piotra Chylińskiego pokonaliśmy gospodarzy 3:1. Z zawodników grających w tamtym meczu nadal w składzie naszej drużyny są tylko Edison, Mikucki, Randzio i Kondratowicz.

 

Trener Leszek Zawadzki, który w przeszłości przez kilka lat grał i trenował w Mońkach w sobotę nie powinien mieć problemów kadrowych. Zapewne wciąż nie zagrają Skalski i Tuzinowski, ale obaj już wrócili do treningów. Nikt nie musi pauzować za żółte kartki.

 

Na dziś nie jest pewne, czy tym razem uda się nam przeprowadzić relację tekstową na żywo ze stadionu w Mońkach . Prosimy o wyrozumiałość i … śledzenie naszego Fan Page na Facebooku. Jeśli relacji tekstowej pod adresem https://kswarmiagrajewo.pl/event/promien-monki-ks-warmia-grajewo-2/ nie będzie, to postaramy się podawać wynik właśnie na naszym Facebooku.