DUŻY ZAWÓD

Srogi zawód sprawili w sobotę piłkarze WARMII swoim kibicom. Po serii zwycięstw przyszła niespodziewana porażka. Grajewianie na własnym boisku przegrali z beniaminkiem IV ligi zespołem CZARNI Czarna Białostocka 0:1.

NIESPEŁNIONE OCZEKIAWNIA

Przed meczem wydawało się, że padnie kolejny grad goli na stadionie w Grajewie. Nasz zespół był ostatnio w wysokiej formie a do składu WARMII wróciła większość nieobecnych przed tygodniem w Siemiatyczach zawodników. Goście za to przyjechali w mocno osłabionym składzie – na ich ławce rezerwowych było zaledwie dwóch piłkarzy!

Początek meczu nie zapowiadał porażki. Z rzutu wolnego mocno, ale niecelnie strzelał Paweł Kossyk, a w 6 minucie bliski zdobycia gola był Igor Duchnowski. Tymczasem w 12 minucie z pozoru niegroźny rzut wolny z prawej strony boiska przyniósł bramkę dla CZARNYCH. Dośrodkowaną piłkę zgrał zawodnik gości i Marcin Pawnuk z najbliższej odległości pokonał Sobolewskiego. Duży błąd przy tej akcji popełniła nasza defensywa, ale mimo utraty gola wydawało się, że WARMIĘ stać na odrobienie strat i odniesienie zwycięstwa. Tymczasem do końca meczu wynik pozostał niezmienny. Nasz zespół atakował, próbując skruszyć mur defensywy gości. Niestety, akcje WARMII były zbyt czytelne, prowadzone w wolnym tempie a gdy już udawało się zagrozić poważniej bramce dobrze spisującego się Popławskiego, to na przeszkodzie stawał słupek (po strzałach Edisona i Zaniewskiego) albo poprzeczka (po uderzeniu piłki głową przez Nikolaichuka). Trudno odmówić naszym piłkarzom chęci odniesienia zwycięstwa, bo atakowali do ostatniej minuty meczu. Jednak wydaje się, że doszło do zlekceważenia przeciwnika, który dzięki ambicji i niemocy grajewian wywiózł z naszego stadionu trzy punkty.

Kolejny mecz WARMIA zagra w sobotę 14 maja o 17:00 w Mońkach z PROMIENIEM. W Grajewie nasz zespół zobaczymy 21 maja o godzinie 16:00 w starciu z czołową drużyną rozgrywek RUCHEM Wysokie Mazowieckie.