ZAPOWIEDŹ I TYPY 24 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

 

23 seria gier w podlaskiej IV lidze obfitowała w wiele bramek. Małymi niespodziankami można uznać wyniki w Krypnie i Łomży. KRYPNIANKA wysoko pokonała PROMIEŃ, a ŁKS rozbił KS Michałowo. Na 8 spotkań, aż w 7 przypadkach zwyciężali gospodarze. Jedyne 3 punkty z wyjazdu przywiozła…WARMIA. W 24 kolejce ciekawie powinno być w Grabówce oraz w hitowym spotkaniu Michałowa z TUREM. Zapraszam na zapowiedź i #IVligowepewniaczki 23 kolejki.

 

SOBOTNIE MECZE – 07.05.2022

 

HETMAN Białystok – ŁKS 1926 Łomża – godz. 11.30

 

Pierwsze spotkanie tej serii odbędzie się w Białymstoku. ŁKS 1926 przyjeżdża zmierzyć się z HETMANEM. HETMAN w ostatniej kolejce powalczył z RUCHEM i przegrał tylko 1:4, ale mocniejszy ŁKS nie będzie tak łaskawy. Wysokie zwycięstwo gości na początek kolejki.

 

Mój typ: 2

 

ORZEŁ Kolno – KRYPNIANKA Krypno – godz. 12.00

 

W kontekście utrzymania mecz o tzw. „sześć oczek”. ORZEŁ od 19 marca bez choćby punktu i pomimo dobrego startu na wiosnę – 4 punkty w dwóch meczach, zatrzymał się na tym dorobku. KRYPNIANKA była w jeszcze gorszej sytuacji i do 23 kolejki wiosną przegrała wszystkie spotkania. Przełamanie przyszło jednak tydzień temu i ekipa z Krypna wysoko zwyciężyła w meczu z PROMIENIEM. Dzięki temu spotkaniu to goście będą w sobotę faworytem.

 

Mój typ: 2

 

MOSP Białystok – KS Wasilków – godz. 15.00

 

Ciężkie spotkanie do wytypowania. Z jednej strony solidnie wyglądający, ale będący ostatnio w dołku MOSP, z drugiej spadkowicz z Wasilkowa z serią 4 zwycięstw z rzędu. KS wygrywa nieznacznie, ale punktuje. Delikatne wskazanie na gości, natomiast gospodarze muszą poszukać przełamania. Obie drużyny mogą podzielić się punktami.

 

Mój typ: X

 

WARMIA Grajewo – CZARNI Czarna Białostocka – godz. 16.00

 

WARMIA z serią 5 zwycięstw z rzędu i bilansem bramkowym 25-3 w tych spotkaniach jest zdecydowanym faworytem. Z wracającymi po różnych nieobecnościach zawodnikami drużyna gospodarzy powinna w sobotę zaserwować własnym kibicom grad bramek i ponownie wysoko zwyciężyć. Ekipa gości na wiosnę radzi sobie zdecydowanie gorzej niż jesienią, a ostatnim starciu beniaminków przegrali w Grabówce wysoko 2:5.

 

Mój typ – 1

 

PROMIEŃ Mońki – CRESOVIA Siemiatycze – godz. 17.00

 

Kolejne spotkanie, gdzie przez wyniki z ostatniej kolejki ciężko wskazać faworyta. Gospodarzom nie może przydarzyć się wpadka w takim spotkaniu, natomiast goście muszą upatrywać szansy w dołku formy PROMIENIA. Goście już w każdej kolejce będą walczyli „o życie”, natomiast PROMIEŃ musi się przełamać po porażce z KRYPNIANKĄ.

 

Mój typ – 1

 

KS Grabówka – RUCH Wysokie Mazowieckie – godz. 17.00

Gospodarze podbudowani wysokim zwycięstwem z CZARNYMI zmierzą się z RUCHEM, który nie bez problemów wygrał z HETMANEM. Goście w ostatnich spotkaniach nie zwyciężają w zdecydowany sposób i jeśli nie wrócą do wysokiej formy może przytrafić się im w końcu wpadka. KS pokazał, że potrafi zaskoczyć i myślę, że w tym spotkaniu emocji nie zabraknie. Grabówka w przypadku strzelenia bramki przed RUCHEM nie przegra tego spotkania i skończy się niespodzianką. W innym wypadku RUCH zwycięży.

 

Mój typ – 2

 

NIEDZIELNY MECZ – 08.05.2022

 

SPARTA 1951 Szepietowo – OLIMPIA Zambrów – godz. 17.00

 

Co tu dużo pisać. OLIMPIA rozbije SPARTĘ pogrążając ją jeszcze bardziej w strefie spadkowej. Gospodarze pod formą na wiosnę i ciężko wyobrazić sobie ich utrzymanie w obecnym sezonie. Jedyny punkt w tej rundzie SPARTY to remis w pierwszym wiosennym spotkaniu z ostatnim w tabeli HETMANEM…

 

Mój typ – 2

 

PONIEDZIAŁKOWY MECZ – 09.05.2022

 

 

KS Michałowo – TUR Bielsk Podlaski – godz. 18.00

 

Nietypowo, nie wiem z jakiego powodu, ale mecz KS z TUREM został przełożony na poniedziałek. TUR moim zdaniem pojedzie tam w roli faworyta patrząc na ostatnie dokonania obu ekip. Gospodarze wiosną już nie punktują tak rewelacyjnie jak na jesieni, natomiast TUR jest drużyną lepszą. Remis lub zwycięstwo gości.

 

Mój typ – X2

 

Za tydzień zapraszam na kolejną zapowiedź – 25 kolejki rozgrywek KEEZA IV ligi podlaskiej.