KOLEJNA KANONADA

W sobotę 23 kwietnia przed własną publicznością piłkarze WARMII Grajewo podejmowali KS Grabówka. Wydawało się, że nasza drużyna, osłabiona brakiem Dawida Kondratowicza (pauza za żółte kartki) oraz Dawida Skalskiego i Mateusza Tuzinowskiego (kontuzje) będzie miała trudności ze zdobyciem punktów w meczu z piątą drużyną podlaskiej IV ligi. Tymczasem grajewianie wręcz rozbili gości wygrywając wysoko 7:1! Nasz zespół bije rekordy w zdobywaniu goli – w ostatnich trzech ligowych meczach zdobył ich aż 22!

PONOWNIE MOCNY POCZĄTEK

Prowadzenie dla WARMII zdobył Igor Duchnowski w 9 minucie, kierując do bramki piłkę odbitą przez bramkarza Grabówki po uderzeniu Dzierzgowskiego. Zaledwie trzy minuty później Krystian Wójcicki został sfaulowany w polu karnym a „jedenastkę” pewnym strzałem na gola zamienił Paweł Kossyk. Minęło następne pięć minut i już było 3:0 dla gospodarzy, po wykorzystaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem przez Dzierzgowskiego. Pomimo kilku innych, dogodnych okazji do przerwy było 3:0 dla WARMII.

W drugiej połowie grajewianie kontynuowali strzelanie goli. W 52 minucie Dzierzgowski wypracował piątego gola, którego zdobył Nikolaichuk. Ostatni kwadrans meczu to kolejne trzy gole dla WARMII. Najpierw w 76 minucie piękną „główką” swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Igor Duchnowski. W 82 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego również głową gola zdobył Brazylijczyk Edison. Tuż przed końcem meczu na 7:0 podwyższył Marcin Mikucki. Goście dosłownie w ostatnich sekundach spotkania zdobyli honorową bramkę po strzale Kalinowskiego.

Wysokie zwycięstwo cieszy, zwłaszcza że zostało odniesione nad zespołem z czołówki tabeli. Teraz przed WARMIĄ wyjazd do Siemiatycz na mecz z CRESOVIĄ w sobotę 30 kwietnia. W Grajewie nasz zespół zagra z CZARNYMI Czarna Białostocka w sobotę 7 maja o 16:00.

Skrót z meczu oraz wypowiedzi trenerów:

23.04.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – KS Grabówka 7:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Igor Duchnowski 9′, 2:0 Paweł Kossyk 12′ (rzut karny), 3:0 Tomasz Dzierzgowski 17′, 4:0 Pavlo Nikolaichuk 52′, 5:0 Igor Duchnowski 76′, 6:0 Edison 82′, 7:0 Marcin Mikucki 89′, 7:1 Mateusz Kalinowski 90′

WARMIA: 1.Sobolewski –  5.Randzio (Kpt), 18.Edison, 17.Maliszewski (72′ 2.Krupa), 6.Śleszyński – 19.Wójcicki (62′ 13.Hołtyn), 8.Kossyk (46′ 4.Mikucki), 16.Chmielewski (80′ 15.Bukowski), 10.Nikolaichuk (68′ 3.Mazurek) – 7.Dzierzgowski, 9.Duchnowski
REZERWA: 12.Święciński – 2.Krupa, 4.Mikucki, 15.Bukowski, 11.Zaniewski, 13.Hołtyn

TRENER: Leszek Zawadzki

KS: 12.Ciesielczuk – 2.Bargłowski, 4.Pyrka, 10.Kalinowski, 13.Abramowicz, 7.Kuczyński, 11.Kurcewicz (Kpt), 14.Stypułkowski, 15.Ilczuk, 3.Domański, 21.Drozdowski (32′ 23.Józwowicz)
REZERWA: 1.Nos – 23.Józwowicz, 16.Gołębiewski, 17.Lul

TRENER: Marcin Banicki

Sędzia: Mateusz Skrzypko (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Edison (WARMIA), Kurcewicz (KS Grabówka)