KOLEJNY TYDZIEŃ PRZYGOTOWAŃ

DRUGI RAPORT

 

Za nami kolejny tydzień przygotowań zespołu WARMII Grajewo do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi podlaskiej, która startuje już 12 marca. Do ligi niecałe trzy tygodnie, tymczasem co słychać w Klubie?

NOWY TRANSFER!

 

Nowym zawodnikiem naszego Klubu został w ubiegły wtorek Dawid Skalski. Urodzony 6 stycznia 1996 roku pomocnik jest wychowankiem MAZURA Ełk i z tego klubu przechodzi do WARMII na mocy transferu definitywnego. Dawid ma za sobą ponadto grę w takich klubach jak RONA Ełk, ŚNIARDWY Orzysz i CZARNI Olecko. Jesienią był podstawowym zawodnikiem zespołu z Ełku. Byliśmy zainteresowani transferem tego piłkarza już w lipcu ub. roku, ale zdecydował się on wtedy pozostać w MAZURZE. Teraz porozumieliśmy się z nim oraz zarządem ełckiego klubu i związaliśmy umową do końca sezonu 2022/2023. Dawid bardzo dobrze gra lewą nogą, w ocenie wielu obserwatorów IV ligi warmińsko – mazurskiej uchodził za jednego z najlepszych zawodników tej ligi. Bardzo liczymy na to, że istotnie wzmocni siłę ofensywną naszego zespołu.

 

 

To drugi po obrońcy Mateuszu Maliszewskim transfer naszego Klubu w przerwie zimowej. Najbliższe dni pokażą jaką decyzję podejmie trener Leszek Zawadzki w sprawie trenującego z WARMIĄ od kilkunastu dni napastnika Szymona Tuttasa. W minionym tygodniu nasz trener zrezygnował z innego testowanego zawodnika – obrońcy Damiana Wileńskiego. Nie należy spodziewać się więcej niespodzianek transferowych w tym okienku. Kadra zespołu jest dość szeroka, a do pierwszego zespołu dołączył wyróżniający się jesienią w rezerwach WARMII, grający na pozycji środkowego obrońcy 17-letni Arkadiusz Mazurek – wychowanek naszej Akademii. Warto też odnotować, że od kilku dni z pełnym obciążeniem treningowym biorą udział w zajęciach Kamil Randzio i Tomasz Dzierzgowski.

 

SPARING

 

W sobotę w Augustowie na sztucznej nawierzchni rozegrany został kolejny mecz kontrolny. WARMIA zmierzyła się w nim z miejscową SPARTĄ, która po spadku z IV ligi po rundzie jesiennej prowadzi w tabeli Klasy Okręgowej. W anormalnych warunkach, przy podmuchach orkanu Eunice nasz zespół pokonał gospodarzy 5:3. Najważniejsze jednak, że mecz w ogóle się odbył, bo w naszym regionie z powodu silnego wiatru odwołanych zostało sporo gier kontrolnych. Do Augustowa nie pojechało z drużyną aż trzech środkowych obrońców: Mateusz Tuzinowski (szkolenie w pracy), Edison i Mateusz Maliszewski (sprawy prywatne). W tej sytuacji w środku naszej obrony zagrali Maciej Krupa i wspomniany Arkadiusz Mazurek. Od pierwszej minuty w składzie WARMII zagrał powracający po kontuzji Tomasz Dzierzgowski. To właśnie on miał udział w pierwszym golu, kiedy po dynamicznej akcji Kondratowicza naciskał na obrońcę na tyle skutecznie, że zawodnik SPARTY skierował piłkę do własnej bramki. W pierwszej połowie wyrównał… wiatr, gdy po wybiciu Bartosza Żybury silny podmuch zaskoczył naszego bramkarza i… operatora kamery, który nie zdążył z uchwyceniem gola do naszej filmowej relacji. W pierwszej połowie WARMIA grała pod wiatr, ale stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych, w których szwankowała skuteczność.

 

W drugiej części gry nasz zespół dość szybko strzelił dwa dole. Najpierw w 49 minucie Kossyk wykorzystał niezdecydowanie bramkarza SPARTY a pięć minut później popisową akcję stworzyli nasi młodzi wychowankowie – 16-letni Bartosz Bukowski zagrał do Igora Duchnowskiego, ten odegrał do Krystiana Wójcickiego, który pokonał bramkarza. W 56 minucie gospodarze wykorzystali błąd naszej defensywy i zdobyli gola na 2:3, ale w 63 minucie ponownie Paweł Kossyk strzelił czwartą bramkę. SPARTA odpowiedziała trafieniem Pawła Krupińskiego, który strzałem w krótki róg zaskoczył Sobolewskiego. W końcówce meczu ponownie Kossyk po raz trzeci w tym meczu pokonał bramkarza augustowian i ustalił wynik na 5:3.

 

Kolejny mecz kontrolny nasz zespół zagra w sobotę 26 lutego w Ełku o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a naszym rywalem będzie ROMINTA Gołdap.

 

Skrót z meczu: https://youtu.be/j0UMnpUojRg

 

 

19.02.2022 Augustów, boisko ze sztuczną nawierzchnią

 

SPARTA Augustów – WARMIA Grajewo 3:5 (1:1)

 

Bramki: 0:1 Tomasz Stasiński (samobójcza) 27′, 1:1 Bartosz Żybura/wiatr 36′, 1:2 Paweł Kossyk 49′, 1:3 Krystian Wójcicki 54′, 2:3 Radosław Ołów 56′, 2:4 Paweł Kossyk 63′, 3:4 Paweł Krupiński 76′, 3:5 Paweł Kossyk 89′

WARMIA (I połowa): Święciński – Śleszyński, Mazurek, Krupa, Nikolaichuk – Tuttas, Kossyk, Chmielewski, Skalski – Dzierzgowski, Kondratowicz

WARMIA (II połowa): Sobolewski – Randzio, Mazurek (60′ Skalski), Krupa (60′ Chmielewski), Nikolaichuk (70′ Kondratowicz) – Mikucki, Kossyk, Bukowski, Hołtyn – Duchnowski, Wójcicki