PIŁKARSKA PRZYSZŁOŚĆ Z LOTOSEM W GRAJEWIE

We wtorek 23 listopada w grajewskim Urzędzie Miasta w obecności m.in. sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Andruszkiewicza, Burmistrza Miasta Grajewo Dariusza Latarowskiego a także byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Pawła Janasa Zarząd K.S. WARMIA Grajewo podpisał umowę partnerską z Akademią Piłkarską LOTOS Gdańsk. Tym samym nasz Klub stał się kolejnym, szesnastym już ośrodkiem w kraju, w którym Grupa LOTOS, jeden z najważniejszych mecenasów polskiego sportu będzie realizować swój Program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”.

 

Dzięki Programowi dzieci mają równą szansę rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów programu jest to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych – z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu, ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim. AP LOTOS Gdańsk jest jednocześnie operatorem i beneficjentem Programu. Program obejmuje także takie działania jak szkolenia dla trenerów, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wspólne wyjazdy na obozy, stypendia sportowe dla najzdolniejszych zawodników. Aktualnie metodycznym i wieloletnim treningiem objętych jest ponad 3500 dzieci (w tym profesjonalnym szkoleniem zamiejscowym około 400 młodych adeptów z największym potencjałem sportowym). Docelowo zawodnicy i zawodniczki mają zasilać młodzieżowe reprezentacje Polski oraz zawodowe kluby piłkarskie. Pierwsze efekty Programu są już widoczne – powstały drużyny UKS LOTOS Gdańsk, skupiające najzdolniejszych 13- i 14-latków z Programu. Ponadto zawodnicy szkoleni w ramach Programu systematycznie trafiają do największych akademii w Polsce czy debiutują na ligowych boiskach (m.in. Juliusz Letniowski, Karol Fila, Kacper Urbański, Rafał Kobryń).

 

Umowa pomiędzy AP LOTOS Gdańsk a naszym Klubem została zawarta na czas nieokreślony.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zawarcia umowy a zwłaszcza panom Adamowi Andruszkiewiczowi i Burmistrzowi Miasta Grajewo Dariuszowi Latarowskiemu. To był niezwykle ważny dzień w historii naszego Klubu i grajewskiego sportu.

 

Oto wypowiedzi po podpisaniu umowy (za www.lotos.pl):

 

Cała społeczność Grajewa jest wdzięczna Grupie LOTOS za wsparcie naszej młodzieży. Inwestycja w sport jest zauważona i doceniona. To także dowód na to, że patriotyzm ekonomiczny nie jest przypadkowy. Na co dzień wybieramy stacje LOTOSU, tankujemy na nich nasze samochody, a dzięki temu później pieniądze wracają do nas chociażby w postaci dofinansowania akademii dla młodych piłkarzy. Warto stawiać na polskie spółki  mówi Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Cieszymy się z udziału w programie Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Liczymy, że dzięki temu podniesiemy poziom sportowy naszych wychowanków, jak i umożliwimy kadrze trenerskiej zdobywanie nowej wiedzy. Współpraca z LOTOSEM to możliwość rozwoju szkolenia. Liczymy na pierwsze efekty już w niedalekiej przyszłości  tłumaczy Wojciech Dulgis, Prezes Zarządu KS Warmia Grajewo.

– Program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM daje możliwość szerokiej grupie dzieci i młodzieży z Grajewa rozwoju swojej pasji, którą jest gra w piłkę nożną. Młodzi adepci tej dyscypliny sportowej mogą rozwijać swój talent i podnosić poziom umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów, ponieważ program to także szkolenia dla trenerów i możliwość pozyskania nowego sprzętu sportowego. Cieszy mnie fakt, że grajewska młodzież, dzięki udziałowi miasta w tym programie, dostanie realną szansę na powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski dodaje Dariusz Latarowski, Burmistrz Grajewa.

Wymierne efekty w szkoleniu młodych piłkarzy można zweryfikować po kilku latach. Nasza wieloletnia współpraca z Grupą LOTOS w ramach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM daje nam taką możliwość. Staramy się powiększać nasz obszar oddziaływania, stąd włączenie do programu kolejnego ośrodka, we współpracy z klubem KS Warmia Grajewo, który od wielu lat zajmuje się szkoleniem piłkarzy w swoim regionie. Warto podkreślić, że dzięki dołączeniu do programu w Grajewie powstanie grupa treningowa dla dziewcząt. Liczymy na to, że piłkarskie treningi dla dziewczynek spotkają się z dużym entuzjazmem rodziców i ich córek – mówi Tomasz Bocheński, Prezes Zarządu AP LOTOS Gdańsk.

Grupa LOTOS wspiera polski sport zarówno w wymiarze zawodowym, jak i amatorskim. Inwestycja w młodzież zawsze jest opłacalna. Widzimy efekty programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM – nasi wychowankowie zasilają kadrę narodową oraz kluby najwyższych polskich i europejskich lig. Ich sukcesy to dowód, że program działa efektywnie, dlatego chcemy go rozszerzać. Dziś otwieramy kolejny, już 16. ośrodek, tym razem na Podlasiu. Z pewnością trenerzy odkryją tu niejeden piłkarski talent – podsumowuje Kinga Fedorowska, Dyrektor ds. Marketingu w Grupie LOTOS.