FINISZ RUNDY JESIENNEJ

To nie była udana runda piłkarzy WARMII Grajewo, ale… na szczęście już się kończy. W niedzielę 21 listopada o godzinie 13:00 w Bielsku Podlaskim nasz zespół zakończy tegoroczne występy meczem z TUREM. Bielszczanie podobnie jak i my mocno obniżyli swoje loty w tym sezonie. Po 14 meczach TUR zajmuje ósme miejsce w tabeli i ma 19 punktów – dwa „oczka” więcej od grajewian. W ostatniej kolejce zespół trenera Pawła Bierżyna przegrał w Łomży z ŁKS 1926 0:2. Postawa TURA jest dużą niespodzianką, bo przed rozgrywkami ta drużyna była typowana jako jeden z faworytów do trzecioligowego awansu. Do zespołu ze ZNICZA Biała Piska powrócił wychowanek klubu z Bielska Podlaskiego – obrońca Andrzej Kosiński. Udało się też utrzymać w Bielsku gwiazdy ubiegłego sezonu – Patryka Stypułkowskiego i Karola Kosińskiego.

To będzie trzeci ligowy mecz obu zespołów w 2021 roku. W kwietniu w Grajewie (zaległy mecz z rundy jesiennej) padł remis 1:1. Za to w czerwcowym spotkaniu w Bielsku Podlaskim TUR rozbił nas aż 4:0 i do końca rozgrywek bił się o awans do III ligi.

 

Po ostatnim słabym występie naszych piłkarzy przeciwko SPARCIE 1951 Szepietowo trzeba mieć dużo wiary, by liczyć na punkty na boisku TURA. Ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe a nasi piłkarze mają sporo do udowodnienia po blamażu, jakim była porażka ze SPARTĄ. W tym sezonie w Bielsku Podlaskim wygrały tylko KS Michałowo i RUCH Wysokie Mazowieckie. Czy WARMIA pokusi się o niespodziankę? Zobaczymy w niedzielę.

 

W naszym zespole nikt nie musi pauzować za kartki, ale w kończącym się tygodniu kłopoty zdrowotne mieli Kondratowicz i Hołtyn. Ich udział w niedzielnym meczu jest mało prawdopodobny. Nieobecnymi będą też Marcin Arciszewski, który jak się okazało w minioną sobotę po raz ostatni zagrał w naszym Klubie oraz Mateusz Tuzinowski. Na szczęście nikt nie musi pauzować za kartki. Niewykluczone, że w osiemnastce meczowej na niedzielny mecz znajdzie się drugi 15-latek – po Bartku Bukowskim, który niedawno zadebiutował w IV lidze do rozgrywek został zgłoszony też utalentowany obrońca, który grywał ostatnio w naszych rezerwach Emil Jagielski. Pod nieobecność trenera Leszka Zawadzkiego (choroba) zajęcia treningowe w tym tygodniu prowadził Kamil Randzio.

 

 

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej z niedzielnego meczu od godziny 13:00 pod adresem: https://kswarmiagrajewo.pl/event/tur-bielsk-podlaski-ks-warmia-grajewo-2/