WARMIA – ORZEŁ 2:0

W sobotę przed własną publicznością WARMIA pokonała ORŁA Kolno 2:0 w meczu 12 kolejki rozgrywek IV ligi podlaskiej. Nasz zespół pomimo nieustannych problemów kadrowych przez całe spotkanie był stroną przeważającą i wygrał zasłużenie, choć chyba trochę zbyt nisko.

W pierwszej połowie grajewianie zdobyli gola w 38 minucie, po świetnej akcji 18-letniego Filipa Chmielewskiego, który zagrał w pole karne do Pawła Kossyka, a ten ze stoickim spokojem pokonał bramkarza gości. Wcześniej dobrych okazji nie wykorzystał Kondratowicz a w 20 minucie po strzale Łukasza Wojno obrońca ORŁA zagrał piłkę ręką w polu karnym, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. WARMIA przeważała, ale brakowało „kropki nad i”. Postawił ją Dawid Kondratowicz, który w 68 minucie otrzymał piłkę od Krystiana Wójcickiego i po ograniu bramkarza posłał ją do siatki. Mimo kilku okazji do podwyższenia wyniku – poprzeczka po samobójczym strzale obrońcy ORŁA, przepiękny strzał Kossyka z rzutu wolnego – nie udało się zdobyć kolejnych goli.

W końcówce meczu przed grajewską publicznością zadebiutował 15-letni Bartosz Bukowski – utalentowany wychowanek naszej Akademii Piłkarskiej. Kontuzje i absencje zawodników, którzy mieli być podstawowymi w tym sezonie, dają okazję „pokazania się” młodym piłkarzom i trzeba przyznać, że jesienią tacy wychowankowie jak Kacper Śleszyński, Filip Chmielewski i Rafał Hołtyn grają coraz lepiej. Mamy nadzieję, że dołączy do niech właśnie 15-letni Bartek. W meczu z ORŁEM zabrakło oprócz nieobecnych od dłuższego czasu Dzierzgowskiego i Zaniewskiego także Arciszewskiego (praca), Hołtyna (sprawy osobiste) oraz Krupy (kontuzja). Już wcześniej przerwali treningi Wojciech Koszczuk i Łukasz Domurat.

Za tydzień WARMIĘ czeka trudny, wyjazdowy mecz z ŁKS 1926 Łomża.