RUCH – WARMIA 1:0

W wyjazdowym meczu 11 kolejki rozgrywek IV ligi podlaskiej piłkarze WARMII Grajewo ulegli RUCHOWI Wysokie Mazowieckie 0:1.

WARMIA, mimo porażki zagrała dobry mecz i była blisko urwania punktów faworytom rozgrywek. Zespół RUCHU po spadku z III ligi ma na celu ponowny awans i w rundzie jesiennej prowadzi w tabeli razem z OLIMPIĄ Zambrów. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 4 minucie, gdy dośrodkowanie z lewej strony boiska na gola zamienił grający trener gospodarzy Kamil Jackiewicz – notabene piłkarz WARMII w sezonie 2003/2004. Wydawało się, że wicelider tabeli pójdzie za ciosem i wysoko wygra ten mecz, a tymczasem grajewianie szybko się otrząsnęli po utracie bramki i prowadząc otwartą grę stwarzali sobie sytuacje do wyrównania. Zaledwie 5 minut po golu Jackiewicza w słupek bramki RUCHU trafił Filip Chmielewski. WARMIA nie ograniczała się do obrony, ale śmiało atakowała i miała okazje do wyrównania. Tak w pierwszej jak i w drugiej połowie. Dobrze jednak grała defensywa gospodarzy, która nieprzypadkowo straciła w tym sezonie tylko 3 gole w 11 meczach! Zabrakło nam skuteczności, ale nie musimy się wstydzić występu na boisku wicelidera. Wbrew wszystkim wieszczącym pogrom grajewian nasz zespół pokazał charakter i walczył ambitnie o osiągnięcie choćby remisu. Niestety, nie udało się, ale na pewno zwłaszcza młodym zawodnikom ten mecz dostarczył dużo wartościowego doświadczenia i nauki.

W ostatnich minutach zadebiutował w ligowej grze WARMII utalentowany Bartosz Bukowski, który 9 czerwca skończył zaledwie 15 lat. Dobry mecz zagrali Chmielewski, Śleszyński i Hołtyn – tak samo jak Bukowski wychowankowie naszej Akademii. To bez wątpienia pozytywy obecnej sytuacji zdrowotno – kadrowej. W niedzielnym meczu w wyjściowym składzie WARMII zabrakło z powodu kontuzji, chorób, pracy zawodowej i spraw prywatnych aż 8 zawodników, którzy będąc w normalnej dyspozycji zapewne graliby od początku (Święciński, Arciszewski, Domurat, Tuzinowski, Zaniewski, Dzierzgowski, Mikucki, Randzio). Takiego sezonu, w którym nasz Klub nęka podobna plaga kontuzji nie było od bardzo dawna. Nie ma klubu na tym poziomie rozgrywek, który mimo takich braków dawałby radę utrzymać poziom sportowy. Przed nami już tylko 4 mecze do końca rundy jesiennej, po której będzie dwumiesięczna przerwa na powrót do zdrowia kontuzjowanych zawodników.

W najbliższą sobotę w Grajewie WARMIA zmierzy się z ORŁEM Kolno. Mecz, na prośbę klubu z Kolna rozpocznie się o godzinie 11:00.