STARCIE Z WICELIDEREM

W jedenastej kolejce spotkań IV ligi grajewska WARMIA spotka się w niedzielę w wyjazdowym meczu z RUCHEM Wysokie Mazowieckie – wiceliderem tabeli i jednym z głównych faworytów do III-ligowego awansu. Występujący jeszcze wiosną w III lidze RUCH świetnie sobie radzi na czwartoligowych boiskach. W dotychczas rozegranych 10 meczach zespół grającego trenera Kamila Jackiewicza wygrał aż 9 razy, przegrywając jedynie 0:1 na własnym boisku z KS Michałowo. W ostatniej kolejce RUCH pokonał na wyjeździe CZARNYCH Czarna Białostocka 4:0 a dwa gole strzelił w tym meczu właśnie Kamil Jackiewicz, którego strzeleckie umiejętności od lat są znane i cenione nie tylko na Podlasiu. Oprócz niego po spadku z III ligi pozostali w zespole między innymi tacy piłkarze jak Michał Steć, Łukasz Grzybowski i Tomasz Porębski. RUCH gra równo i jest bardzo silny. Będzie bardzo trudno o punkty na jego boisku, ale KS Michałowo udowodniło, że nie jest to niemożliwe.

 

Ostatnie starcia ligowe pomiędzy obiema drużynami miały miejsce w sezonie 2017/2018, w którym RUCH awansował do III ligi. Jesienią w Grajewie WARMIA przegrała 0:2, ale wiosną 5 maja 2018 roku w Wysokiem Mazowieckiem wygrali grajewianie 2:1 po bramkach Edisona i Arciszewskiego.

 

W kadrze naszego zespołu w niedzielę na pewno zabraknie kontuzjowanych Dzierzgowskiego i Zaniewskiego. Z urazami zmagają się wciąż Mikucki i Randzio – ich udział w meczu z RUCHEM jest wątpliwy. Pożegnał się z naszym zespołem Łukasz Domurat, któremu praca nie pozwala na kontynuowanie gry.

 

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z niedzielnego meczu pod adresem: https://kswarmiagrajewo.pl/event/ruch-wysokie-mazowieckie-ks-warmia-grajewo/ od godziny 14:30.