CO SŁYCHAĆ W „SERIE A” ? – NASZE REZERWY

Na początku bieżącego roku Zarząd Klubu podjął decyzję o powołaniu zespołu rezerw i zgłoszeniu go do rozgrywek ligowych od sezonu 2021/2022. Jego utworzenie miało na celu przede wszystkim umożliwienie gry w rozgrywkach ligowych zawodnikom nie mieszczącym się w kadrze czwartoligowej drużyny.

 

PRZYGOTOWANIA

 

W ubiegłym sezonie w rundzie wiosennej rozgrywek ligi juniorów nasz zespół w tej kategorii wiekowej rywalizował zaledwie z… dwiema drużynami – oprócz WARMII w lidze grały tylko HETMAN Białystok i WIGRY Suwałki. Powstanie zespołu rezerw miało dać większą możliwość gry dla zawodników, którzy wciąż są w juniorskim wieku, ale jeszcze nie są gotowi do gry w IV lidze. Już w przerwie zimowej zespół rezerw odbył kilka gier kontrolnych. Wiosną pięciu zawodników (Bieńkowski, Węgrzyn, Marczykowski, Kukliński, Staniszewski) zostało wypożyczonych do grającego w Lidze Okręgowej JASIONU Jasionówka po to, by mogli wejść w rytm meczowy.

 

Po zakończeniu sezonu wypożyczeni zawodnicy powrócili do naszego Klubu. Obowiązki trenera zespołu rezerw Zarząd Klubu powierzył Kamilowi Randzio – dotychczasowemu trenerowi zespołu juniorów. Kamil jako jedyny spośród obecnie pracujących w Klubie grajewskich trenerów posiada licencję trenerską UEFA A, która aktualnie umożliwia samodzielne prowadzenie zespołu nawet w IV lidze.

W lipcu Klub ogłosił w internecie nabór do zespołu rezerw, aby umożliwić grę w Klubie także tym zawodnikom, którzy z różnych powodów skończyli z systematycznymi treningami, ograniczając swoją grę do występów w lidze zakładowej, lub po prostu uczestniczących w towarzyskich grach na „orlikach”. Nie chcieliśmy przed nikim zamykać możliwości dostania się do zespołu rezerw i szansy na reprezentowanie Klubu/miasta w rozgrywkach A Klasy. W ten sposób do zespołu wrócili Baczewski, Jegliński, Polakowski i Olszyński, którzy kilka lat temu byli nawet w kadrze pierwszego zespołu. Treningi podjęli też zawodnicy grajewskich „zakładówek” jak choćby Łukasz Strzałkowski, Kamil Sztachelski czy Łukasz Trojanowski. Cieszymy się, że zdecydowali się wejść w treningowy reżim. Bardzo liczyliśmy na nieco większy „odzew” ze strony graczy, brylujących do niedawna w lidze zakładowej, ale wciąż na nich czekamy i wierzymy, że zechcą dołączyć do Klubu.

 

Zespół rezerw został zgłoszony do rozgrywek ligowych, Klub otrzymał stosowną licencję i tym samym projekt Zarządu wszedł w życie. Pierwszy trening drugiej drużyny WARMII odbył się 15 lipca na boisku przy dawnym klubie HADES. W okresie przygotowawczym do sezonu 2021/2022 WARMIA II rozegrała kilka gier kontrolnych. W pierwszym meczu nasze rezerwy zmierzyły się z grającym w Lidze Okręgowej POJEZIERZEM Prostki, któremu uległy 1:5. Następnie pokonaliśmy A-klasową PIŁKAWKĘ Białystok 3:0 i ZNICZ Radziłów 9:1. W ostatniej grze kontrolnej rezerwy przegrały z pierwszym zespołem 0:12.

 

KADRA ZESPOŁU

 

Ostatecznie do rozgrywek A Klasy i o Puchar Polski zostali zgłoszeni następujący zawodnicy (oprócz nich w zespole mogą grać zawodnicy z pierwszej drużyny, zależnie od decyzji trenera Zawadzkiego – poniżej lista zawodników zgłoszonych wyłącznie do rezerw – imię, nazwisko, roku urodzenia, poprzedni klub)

 

BRAMKARZE: Dariusz Bieńkowski (2003, wychowanek JASION Jasionówka), Rafał Jegliński (1996, wychowanek), Adam Nowicki (1992, EUROPA JEGRZNIA Rajgród);

 

OBROŃCY: Marcel Dąbrowski (2003, WŁÓKNIARZ Białystok), Marcel Formejster (2001, wychowanek, ostatnio PIŁKAWKA Białystok), Paweł Gwiazdowski (2002, wychowanek), Patryk Olszyński (1995, wychowanek, ostatnio NAREW Choroszcz), Kamil Sztachelski (1989, wychowanek, ostatnio POJEZIERZE Prostki), Maciej Zyskowski (2004, wychowanek);

 

POMOCNICY: Jakub Drozdowski (2003, wychowanek, ostatnio KS Grabówka), Igor Duchnowski (2003, wychowanek), Bartosz Kaczyński (2004, wychowanek), Arkadiusz Mazurek (2004, wychowanek), Kacper Polakowski (1999, wychowanek), Jakub Rybsztat (2005, wychowanek), Mateusz Szumowski (1992, wychowanek, ostatnio KTS WESZŁO Warszawa)

 

NAPASTNICY: Marcin Baczewski (1993, wychowanek), Bartosz Bukowski (2006, wychowanek), Jakub Domitrz (2002, wychowanek), Dawid Nowakowski (2005, wychowanek), Łukasz Strzałkowski (1989, wychowanek), Łukasz Trojanowski (1989, wychowanek)

 

Ponadto z pierwszego zespołu do rezerw zostali zgłoszeni: Jabłoński, Sobolewski, Święciński – Domurat, Koszczuk, Krupa, Kukliński, Kwieciński, Randzio, Tuzinowski – Chmielewski, Hołtyn, Marczykowski, Mikucki, Nikolaichuk, Staniszewski – Węgrzyn, Wójcicki

 

OKRĘGOWY PUCHAR POLSKI

 

Pierwszym oficjalnym meczem naszych rezerw w sezonie 2021/2022 było spotkanie w rundzie wstępnej Pucharu Polski na szczeblu woj. Podlaskiego. WARMIA II zmierzyła się w Goniądzu z nie tak dawno grającą w IV lidze BIEBRZĄ. Nasz zespół zaczął nieźle, ale bardziej doświadczona BIEBRZA za sprawą rutynowanych Chrzanowskiego i Dekarza rozbiła grajewian 5:0 i tym samym rezerwy już w rundzie wstępnej zakończyły występy pucharowe.

 

24.08.2021 Goniądz

BIEBRZA Goniądz – WARMIA II Grajewo 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Eryk Chrzanowski 20′, 2:0 Eryk Chrzanowski 22′, 3:0 Paweł Dekarz 56’, 4:0 Paweł Dekarz 61’, 5:0 Paweł Dekarz 81’

WARMIA II: Sobolewski – Zyskowski (70’ Formejster), Krupa, Olszyński, Sztachelski (62’ Gwiazdowski) – Marczykowski (70’ Domitrz), Bukowski (62’ Nowakowski), Mazurek, Rybsztat (65’ Strzałkowski) – Węgrzyn, Polakowski (62’ Duchnowski)

REZERWA: Jegliński – Formejster, Gwiazdowski, Domitrz, Nowakowski, Strzałkowski, Duchnowski

TRENER: Kamil Randzio

Sędzia: Mariusz Chrzanowski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Sygit (BIEBRZA), Krupa, Mazurek (WARMIA)

ROZGRYWKI A KLASY

Podlaski Związek Piłki Nożnej na sezon 2021/2022 utworzył trzy grupy A Klasy. Grupa I i III liczy sobie 12 zespołów a w grupie II jest ich 10. Nasze rezerwy zakwalifikowano do grupy I. Ze względu na niewielką ilość klubów w województwie podlaskim A Klasa jest tu najniższą ligą seniorów. W innych województwach zazwyczaj jest jeszcze B i C klasa. W obecnej sytuacji zespołom występującym w A Klasie nie grozi spadek…

Naszą grupę tworzą zespoły z północnej części województwa podlaskiego. Terminarz rundy jesiennej został ułożony następująco:

30.08.2021, 18:00 Szczuczyn                 WISSA II Szczuczyn – WARMIA II Grajewo

05.09.2021, 16:00 Grajewo                     WARMIA II Grajewo – UKS KONAR KORA Korycin

11.09.2021, 16:00 Mońki                         PROMIEŃ II Mońki – WARMIA II Grajewo

19.09.2021, 16:00 Grajewo                     WARMIA II Grajewo – JASTRZĄB Knyszyn

26.09.2021, 14:00 Janówka                    GRAB Janówka – WARMIA II Grajewo

03.10.2021, 15:30 Grajewo                     WARMIA II Grajewo – JASION Jasionówka

10.10.2021, 14:00 Kuźnica Białostocka  POGRANICZE Kuźnica Białostocka – WARMIA II Grajewo

16.10.2021, 14:00 Raczki                        POLONIA Raczki – WARMIA II Grajewo

24.10.2021, 14:00 Grajewo                     WARMIA II Grajewo – BIEBRZA Goniądz

31.10.2021, 11:00 Suwałki                      KS VERTA Suwałki – WARMIA Grajewo

07.11.2021, 13:00 Grajewo                     WARMIA II Grajewo – SUDOVIA Szudziałowo

W pierwszej kolejce nasz zespół zmierzył się w Szczuczynie z rezerwami WISSY. Mecz toczył się w trudnych warunkach pogodowych, przy nieustannie padającym deszczu. To nie był dobry występ naszego zespołu. Gospodarze zdobyli prowadzenie tuż przed przerwą, ale w drugiej połowie wyrównał Kacper Polakowski. Spotkanie było niezwykle ostre – sędzia pokazał w tym meczu zawodnikom aż 10 żółtych kartek!

30.08.2021 Szczuczyn, Stadion Miejski

WISSA II Szczuczyn – WARMIA II Grajewo 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamil Karwowski 43′, 1:1 Kacper Polakowski 61′

WARMIA II: 77.Jabłoński – 4.Kukliński, 3.Krupa, 5.Koszczuk (46′ 6.Szumowski),2.Kwieciński – 10.Staniszewski, 8.Chmielewski, 7.Mazurek, 14.Nikolaichuk, 11.Marczykowski – 9.Polakowski

REZERWA: 1.Jegliński – 6.Szumowski, 13.Formejster, 15.Domitrz, 16.Strzałkowski, 17.Zyskowski, 18.Sztachelski

TRENER: Kamil Randzio

Żółte kartki: Marcin Jaczyński, Marcinkiewicz, Trambecki, P.Polakowski, Łynko, Michał Jaczyński (WISSA II), Chmielewski, Mazurek, Kukliński, K.Polakowski (WARMIA II)

Sędzia: Tomasz Borawski (Podlaski ZPN)

W drugim spotkaniu ligowym nasze rezerwy na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie podjęły UKS KONAR KORA Korycin. Zespół gości jeszcze w ubiegłym sezonie grał w Klasie Okręgowej i jest jednym z faworytów naszej grupy A Klasy. Grającym trenerem ekipy z Korycina jest znany z krótkiej przygody z naszym Klubem pomocnik Karol Janik. Bardziej doświadczeni goście zwyciężyli 1:0, choć niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce Burnewicza. Nasza drużyna niestety miała ogromny problem ze skutecznością, z czego skorzystali piłkarze z Korycina wykorzystując jedną z nielicznych okazji.

05.09.2021 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA II Grajewo – UKS KONAR KORA Korycin 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Tomasz Szewczul 83′

WARMIA II: 1.Sobolewski – 4.Kukliński, 3.Krupa, 16.Zyskowski,2.Kwieciński – 10.Staniszewski (65′ 17.Strzałkowski), 5.Duchnowski (70′ 14.Domitrz), 8.Mazurek, 7.Drozdowski, 11.Marczykowski (75′ 18.Sztachelski) – 9.Polakowski (46′ 15.Wójcicki)

REZERWA: 12.Jegliński – 6.Gwiazdowski, 13.Formejster, 14.Domitrz, 15.Wójcicki, 17.Strzałkowski, 18.Sztachelski

TRENER: Kamil Randzio

Żółte kartki: Drozdowski, Duchnowski, Krupa (dwie), Kukliński (WARMIA II), Burnewicz (dwie) (UKS KONAR KORA)

Czerwone kartki: 51′ Mariusz Burnewicz (UKS KONAR KORA) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki

90′ + 4′ Maciej Krupa (WARMIA II) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki

Sędzia: Piotr Jankowski (Podlaski ZPN)

W swoim trzecim ligowym występie drugi zespół WARMII zmierzył się z rezerwami PROMIENIA Mońki. Tym razem nasza drużyna pokonała gospodarzy 3:0, ale wcale nie było to łatwe zwycięstwo. Jedną z bramek strzelił dla grajewian wyróżniający się w tym meczu zaledwie 15-letni Bartosz Bukowski. Kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się bramkarz Rafał Jegliński, który w całym meczu prezentował się bardzo dobrze i to głównie jemu zawdzięczamy czyste konto bramkowe w tym spotkaniu. Gospodarze mieli całkiem sporo okazji, ale to my byliśmy skuteczni i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

11.09.2021 Mońki, boisko boczne Stadionu Miejskiego

PROMIEŃ II Mońki – WARMIA II Grajewo 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Kacper Polakowski 42’, 0:2 Jakub Drozdowski 81’, 0:3 Bartosz Bukowski 88’

WARMIA II: 12.Jegliński – 4.Kukliński, 16.Zyskowski (85′ 13.Formejster), 3.Olszyński, 18.Sztachelski (70′ 6.Gwiazdowski) – 17.Strzałkowski (65′ 14.Domitrz), 7.Drozdowski, 10.Bukowski, 11.Marczykowski (88′ 15.Trojanowski) – 8.Węgrzyn (80′ 2.Kaczyński), 9.Polakowski

REZERWA: 1.Nowicki – 6.Gwiazdowski, 13.Formejster, 14.Domitrz, 15.Trojanowski, 5.Rybsztat, 2.Kaczyński

TRENER: Kamil Randzio

Sędzia: Tomasz Siemieniuk (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Moniuszko (PROMIEŃ II), Węgrzyn, Formejster (WARMIA)

W czwartej kolejce spotkań WARMIA II zmierzyła się z rewelacyjnie spisującym się w tym sezonie JASTRZĘBIEM Knyszyn, który do meczu w Grajewie odniósł komplet zwycięstw. Od początku meczu przeważał nasz zespół, ale gdy nie wykorzystuje się okazji to traci się gola… Goście zdobyli go praktycznie po pierwszym wypadzie pod naszą bramkę w 21 minucie. W końcówce pierwszej połowy podwyższyli na 2:0 a tuż przed przerwą Kuba Drozdowski zdobył kontaktową bramkę. Niestety, w drugiej połowie nie udało się zdobyć wyrównującego gola i przegraliśmy z liderem tabeli.

19.09.2021 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA II Grajewo – JASTRZĄB Knyszyn 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Grzegorz Dębkowski 21′, 0:2 Grzegorz Dębkowski 44′, 1:2 Jakub Drozdowski 45′

WARMIA II: 12.Jegliński (24′ 1.Sobolewski) – 4.Kukliński, 3.Olszyński, 16.Zyskowski (46′ 14.Domitrz), 5.Kwieciński – 11.Wójcicki, 6.Szumowski (65′ 17.Strzałkowski), 8.Mazurek, 10.Bukowski, 7.Drozdowski- 9.Polakowski (65′ 15.Baczewski)

REZERWA: 1.Sobolewski – 2.Kaczyński, 13.Gwiazdowski, 14.Domitrz, 15.Baczewski, 17.Strzałkowski, 18.Sztachelski

TRENER: Kamil Randzio

Żółte kartki: Kwieciński, Drozdowski, Sobolewski, Mazurek, Baczewski (WARMIA II), Lisiewicz, Rafałko, Gieniusz (JASTRZĄB)

Czerwona kartka: 90’+ 4′ Mateusz Rafałko (JASTRZĄB) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki

Sędzia: Mateusz Nakielski (Podlaski ZPN)

 

Zespół rezerw trenuje dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godzinie 20:00 na boisku przy Grajewskiej Izbie Historycznej (dawny klub HADES). Kadra zespołu nie jest zamknięta. Każdy, kto chce wejść w trening piłkarski i czuje się na siłach by grać w A Klasie może zgłosić się na zajęcia.