ZAPOWIEDŹ MECZU Z HETMANEM

W piątej kolejce rozgrywek IV ligi podlaskiej WARMIA wyjeżdża do Białegostoku na mecz z HETMANEM Białystok. Mecz odbędzie się w niedzielę 12 września o 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonecznej.

 

W przerwie letniej w białostockim zespole doszło do kadrowej rewolucji. Z drużyny, która udanie prezentowała się w sezonie 2020/2021 zajmując ósme miejsce w końcowej tabeli zostało zaledwie dwóch piłkarzy. Właściwie niemal do ostatniej chwili ważyły się losy przystąpienia HETMANA do rozgrywek. Ostatecznie zespół trenera Mirosława Mojsiuszko wystartował a utworzyli go głównie zawodnicy wywodzący się z białostockich szkółek piłkarskich AP TALENT i MOSP. Póki co braki w zgraniu zespołu są widoczne – białostoczanie przegrali wszystkie dotychczas rozegrane mecze. Co więcej, nie strzelili dotąd ani jednego gola tracąc ich 15. W ostatniej kolejce HETMAN przegrał w Michałowie 0:4, ale pierwszego gola gospodarze strzelili dopiero w 64 minucie. Na pewno każdy kolejny mecz będzie działał na korzyść białostockiego zespołu. Trener Mojsiuszko już nie raz udowodnił, że zna się na swoim fachu i co roku w trudnych warunkach „ogarnia” HETMANA na tyle, że ten zespół staje się groźnym dla każdego rywala w IV lidze.

 

W minionym sezonie WARMIA wygrała jesienią w Grajewie 2:1 i przegrała wiosną w Białymstoku 2:3. Warto w niedzielę wziąć rewanż za wiosenną porażkę. Choć nasz zespół ma od początku sezonu problemy kadrowe, to jest zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu. Każdego rywala należy docenić i szanować, ale WARMIA nawet bez kilku ważnych zawodników w kadrze powinna ten mecz wygrać. W kadrze na mecz z HETMANEM zabraknie kontuzjowanych Dawida Jabłońskiego, Kamila Randzio, Marcina Arciszewskiego, Wojciecha Koszczuka, Mateusza Tuzinowskiego, Tomasza Dzierzgowskiego i Pawła Zaniewskiego.

Trener Leszek Zawadzki na niedzielne spotkanie powołał następujących zawodników: Sobolewski, Święciński – Domurat, Edison, Krupa, Kwieciński, Śleszyński – Chmielewski, Kossyk, Hołtyn, Mikucki, Nikolaichuk,  Staniszewski – Kondratowicz, Wojno, Wójcicki.

 

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z meczu w Białymstoku w niedzielę od godziny 11:00 pod adresem: https://kswarmiagrajewo.pl/event/hetman-bialystok-ks-warmia-grajewo-2/