BEZ NIESPODZIANKI

Piłkarze WARMII Grajewo nie dali rady odebrać punktów OLIMPII Zambrów. Niedawny trzecioligowiec rozpoczął czwartoligowy sezon 2021/2022 od zwycięstw nad ŁKS 1926 Łomża 3:1, TUREM Bielsk Podlaski 7:1 i KS Wasilków 3:0. W sobotę zambrowianie pokonali w Grajewie WARMIĘ 3:1.

Do meczu grajewianie przystąpili znowu w osłabionym składzie. Do kontuzjowanych od początku rozgrywek Dzierzgowskiego i Zaniewskiego w przedmeczowym tygodniu dołączył Kamil Randzio. Do kadry meczowej wrócił po kontuzji Mikucki, ale zaczął mecz na ławce rezerwowych. OLIMPIA przyjechała do Grajewa w najmocniejszym zestawieniu i od początku meczu przeważała. Taktyka grajewian zakładała skupienie na grze obronnej i kontrataki. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie WARMIA nieźle wykonała zadanie. Goście nie zdobyli gola i nie stworzyli sobie zbyt wiele sytuacji do tego, by go zdobyć. Najbliżej trafienia do naszej bramki był Ciborowski, który w 33 minucie skorzystał z nieudanego wybicia piłki naszej obrony i trafił w słupek. Ale przed tą sytuacją WARMIA też miała swoje okazje – Wojno strzelił nad bramką, strzał Domurata po rzucie rożnym obronił Gralik, który też wybił piłkę szarżującemu na bramkę OLIMPII Kondratowiczowi. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się dla nas fatalnie. W 47 minucie sędzia Grzegorz Kawałko podyktował rzut karny dla OLIMPII po tym, gdy w naszej „szesnastce” przewrócił się Kamil Zalewski. Decyzja wzbudziła sporo kontrowersji na trybunach, ale nic nie zmieniło decyzji sędziego. Zalewski pewnie wykorzystał „jedenastkę” i wyprowadził na prowadzenie swój zespół. WARMII jakby podcięło to skrzydła i w ciągu zaledwie kilku minut popełniliśmy dwa kardynalne błędy, które skrzętnie wykorzystali Kalinowski i Malinowski. Nasi piłkarze ambitnie walczyli o zmianę wyniku i udało się to Łukaszowi Wojno, który w 80 minucie wykorzystał fatalny błąd Łapińskiego i zdobył honorowego gola dla WARMII. Niespodzianki nie było i wygrał przedmeczowy faworyt. Szkoda jednak popełnionych błędów.

W najbliższą niedzielę grajewianie zmierzą się w Białymstoku z HETMANEM.

04.09.2021 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – OLIMPIA Zambrów 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Kamil Zalewski 48′ (rzut karny), 0:2 Rafał Kalinowski 51′, 0:3 Patryk Malinowski 56′ , 1:3 Łukasz Wojno 80′

WARMIA: 12.Święciński – 3.Domurat, 18.Edison (87′ 2.Krupa), 15.Tuzinowski (80′ 19.Wójcicki), 6.Śleszyński – 7.Kondratowicz, 17.Arciszewski (Kpt), 8.Kossyk, 16.Chmielewski (81′ 10.Nikolaichuk), 11.Hołtyn (57′ 4.Mikucki) – 9.Wojno

REZERWA: 1.Sobolewski – 2.Krupa, 5.Kukliński, 13.Staniszewski, 10.Nikolaichuk, 19.Wójcicki, 4.Mikucki

TRENER: Leszek Zawadzki

OLIMPIA: 29.Gralik – 5.Ciborowski, 8.Paczkowski, 15.Radecki, 21.Dawidowicz (70′ 18.Bieliński) – 6.Mackiewicz (70′ 11.M. Jastrzębski), 10.Grochowski (58′ 9.P. Jastrzębski), 14.Malinowski, 20.Kalinowski, 22.Wyszomierski (78′ 4.Łapiński) – 7.Zalewski (Kpt)

REZERWA: 1.Subczyński – 2.Żero, 4.Łapiński, 9.P. Jastrzębski, 11.M. Jastrzębski, 18.Bieliński, 25.Gużewski

TRENER: Tomasz Kulhawik

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Podlaski ZPN)

Łukasz Wojno (z lewej) zdobył honorowego gola dla WARMII.