SKARB KIBICA IV LIGI 2021/2022

Prezentujemy ponownie unikalne zestawienie meczów sparingowych oraz ruchów kadrowych w klubach KEEZA IV ligi podlaskiej przed sezonem 2021/2022. Zachęcamy do kontaktu i opinii w celu aktualizowania poniżej opublikowanych danych. Naprawdę duża dawka informacji, których nie znajdziecie w żadnym innym miejscu!

OD AUTORA:

Każdy kibic choć trochę interesujący się podlaskim futbolem zgodzi się z tym, że w nadchodzącym sezonie IV liga będzie znacznie silniejsza niż dotąd. Aż trzech spadkowiczów z III ligi – OLIMPIA Zambrów, RUCH Wysokie Mazowieckie i KS Wasilków zapewniają zwiększenie poziomu sportowego rozgrywek. Silne jak na podlaską IV ligę ekipy ŁKS 1926 Łomża czy TURA Bielsk Podlaski również mierzą w awans. Czy przełoży się to na dłuższy pobyt w III lidze zespołu, który wygra ligę w czerwcu przyszłego roku? Oby! Ale trudno to przewidzieć.

 

Wszyscy wiedzą, że podlaski futbol odstaje od tego z Mazowsza, Łódzkiego czy nawet Warmii i Mazur. Śmiem twierdzić, że zespoły z tego ostatniego regionu, jeszcze niedawno będące na równorzędnym poziomie do podlaskich (z czasów III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej) „poszły” znacznie do przodu. IV liga warmińsko – mazurska zdaniem wielu obserwatorów jest znacznie silniejsza od podlaskiej. Jakoś tak się dziwnie składa, że dzieje się to równorzędnie z jej trwającą od kilku lat nasiloną promocją przez władze Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie. A jak wygląda ta promocja wystarczy spojrzeć na stronę wmzpn.pl

 

Władze związkowe z Olsztyna doprawdy promują w fantastyczny sposób swoją ligę. Magazyn podsumowujący ligowe kolejki na youtube? Proszę bardzo! https://youtu.be/8-1DkoszTOg

 

Skarb Kibica warmińsko – mazurskiej forBET IV ligi można sprawdzić tutaj: https://wmzpn.pl/pobierz/SKARB_JESIEN_2021_E_WYDANIE.pdf 

 

Czy naprawdę w Olsztynie można a w Białymstoku nie? Wygląda na to, że niestety tak. JAGIELLONIA Białystok gra w ekstraklasie a STOMIL Olsztyn nie. Ale czy to oznacza, że wizerunek podlaskiej piłki ogranicza się wyłącznie do najwyższego poziomu rozgrywkowego?

 

Nie jestem w stanie sam stworzyć profesjonalnego kompendium wiedzy o rozgrywkach IV ligi podlaskiej i zarówno jako działacz i jako kibic, szczerze zazdroszczę klubom z Warmii i Mazur „opakowania” ich ligi. Moja praca nad zebraniem danych z klubów była żmudna i czasochłonna, ale uważam że warto to robić, aby choć trochę spróbować zaspokoić ciekawość kibiców, którzy pomimo braku promocji podlaskiej piłki wciąż wspierają i kochają lokalny futbol.  

 

Przygotowany przeze mnie w marcu i zaprezentowany na tej stronie Skarb Kibica cieszył się sporym powodzeniem i miał mnóstwo wyświetleń, choć do wydawnictwa z sąsiedniego województwa nie ma szans się równać. Zachęcony wieloma słowami uznania za które dziękuję, zdecydowałem się kontynuować tamten pomysł i przedstawiam Państwu zebrane (często z trudem) dane o zmianach kadrowych w klubach IV ligi podlaskiej. Zebrałem je ze stron internetowych/fan page klubów a przede wszystkim z rozmów z trenerami/działaczami klubowymi. Dziękuję tym, którzy pomogli stworzyć ten artykuł – on jest też dla Was. Publikowany Skarb Kibica nie jest doskonały, może nawet nie jest dobry, ale tym bardziej szczerze będę wdzięczny tym, którzy zechcą skorygować błędy, lub dopisać te dane, których tu zabrakło. Za każdą nadesłaną informację z góry dziękuję. Grupowe zdjęcia zespołów również bardzo mile widziane.

 

Kontakt przez Facebook’owy fan page WARMII, tel. 862723853 lub e-mail klub@kswarmiagrajewo.pl

Dane będą aktualizowane na bieżąco.

Komentarze pochodzą od autora i są jego subiektywną opinią.

Janusz Szumowski

 

Kopiujesz cokolwiek z artykułu?

Podaj źródło: kswarmiagrajewo.pl i możliwie oznacz nasz Fan Page.

MOSP Białystok

 

Zespól trenera Piotra Szydłowskiego zasilił mający za sobą III-ligowe występy, utalentowany Mateusz Prolejko, który dołączył do doświadczonych Michałów: Osipiuka i Grygoruka. Poza tymi trzema zawodnikami zespół tworzą młodzi zawodnicy, którzy już w ostatnim sezonie potrafili być groźni dla teoretycznie dużo mocniejszych drużyn. Dwunasty zespół ubiegłego sezonu zapewne znowu będzie walczył o utrzymanie, ale wszyscy doliczający sobie punkty przed meczem z MOSP powinni pamiętać, że drużyna z Białegostoku jest o rok starsza i bardziej doświadczona. Będzie sprawiać niespodzianki!

 

SPARINGI:

RUDNIA Zabłudów 5:2

KS Michałowo 2:4

PROMIEŃ Mońki 2:3

LZS Krynki 5:2

HETMAN Białystok 10:0

 

PRZYBYLI: Mateusz Prolejko (KS Michałowo/MOKS Słoneczny Stok Białystok)

 

UBYLI: Bartosz Denejka (DRUKARZ Warszawa), Jakub Dzikiewicz, Krystian Sosnowski, Jakub Gilewicz (wszyscy wypożyczeni do HETMANA Białystok)

 

KS Michałowo

 

Bodaj najbardziej tajemniczy klub podlaskiej IV ligi. W internecie praktycznie brak jakichkolwiek informacji z klubu. Sporo zmian kadrowych, ale trener Grzegorz Szymański poradzi sobie z adaptacją nowych graczy, bo co roku udaje mu się to bardzo dobrze. Ubytek snajpera Kondrackiego może być odczuwalny, choć są w klubie inni potrafiący strzelać gole. Michałowo na pewno będzie liczyć się w czołówce tabeli.

 

SPARINGI:

MOSP Białystok 4:2

CZARNI Czarna Białostocka 3:4

PROMIEŃ Mońki 4:2

 

PRZYBYLI: Patryk Przemielewski (KS Grabówka), Przemysław Panek (KS Wasilków), Kacper Szadłowski, Krystian Dawidziuk, Mikalai Kharytonau, Robert Davtyan (wszyscy HETMAN Białystok), Kevin Kiersnowski (TUR Bielsk Podlaski), Dawid Korotkiewicz (DĄB Dąbrowa Białostocka)

 

UBYLI: Konrad Niegowski (LUBLINIANKA Lublin), Maciej Kondracki (TUR Bielsk Podlaski), Mateusz Prolejko (MOSP Białystok), Hubert Stachurski, Dawid Doroszko, Piotr Ponichtera, Marcin Turowski (?)

 

HETMAN Białystok

 

Do ostatnich dni pod znakiem zapytania stał start zespołu w nowym sezonie IV ligi. Drużyna z rundy wiosennej się rozpadła. Trener Mirosław Mojsiuszko ma całkiem nową kadrę, bo z tej z poprzedniego sezonu zostało zaledwie bodaj dwóch zawodników. Pospolite ruszenie oparte na młodzieży z AP TALENT i MOSP będzie miało bardzo ciężko w rundzie jesiennej rozgrywek, choć czas będzie HETMANOWI działał na korzyść. Trener Mojsiuszko już nie raz udowadniał, że umie w trudnej sytuacji kadrowej osiągać przyzwoite wyniki.

 

SPARINGI:

MOSP Białystok 0:10

KS Grabówka 0:1

PIAST Białystok 2:1

 

PRZYBYLI: Hubert Piskorz, Marcin Chmielewski, Paweł Filimoniuk (wszyscy AP TALENT Białystok), Jakub Dzikiewicz, Jakub Gilewicz, Krystian Sosnowski (MOSP Białystok), Euzebiusz Michałowski, Mateusz Gołębiowski, Szymon Grzybowski, Igor Stefanowski, Maciej Szycko (AP TALENT Białystok/MAGNAT Juchnowiec), Jakub Puciłowski, Michał Grelecki (PIAST Białystok), Dawid Hładuniuk (NAREW Choroszcz), Damian Mingielewicz, Karol Kuczyński (AP TALENT Białystok/MŁKS Łomża), Maciej Polak (SOKÓŁ 1946 Sokółka)

 

UBYLI: Damian Makowski, Mateusz Sawicki, Łukasz Wirżyński, Karol Chrzanowski, Paweł Rudkowski, Karol Kuźma, Gleb Platnikov (wszyscy SPARTA 1951 Szepietowo), Kacper Szadłowski, Mikalai Kharytonau, Krystian Dawidziuk, Raobert Davtyan (wszyscy KS Michałowo), Marcin Małaszewski, Rafał Szeretucha (obaj KS Wasilków), Filip Tarnogórski (PASJA Kleosin), Maciej Dąbrowski, Dawid Jamiołkowski, Kacper Mojsak, Paweł Sobolewski, Karol Szkiłądź (?)

 

KS Grabówka

 

Beniaminek rozgrywek pod batutą trenera Marcina Banickiego i prezesa klubu Roberta Kądziora wcale nie musi być dostarczycielem punktów. Kilku doświadczonych piłkarzy w składzie, sporo utalentowanej młodzieży i charyzma trenera/prezesa gwarantują przyzwoity wynik.

 

SPARINGI:

HETMAN Białystok 1:0

KRYPNIANKA Krypno 3:1

SPARTA 1951 Szepietowo 4:2 (Kurcewicz, Kukliński (2), Kamiński)

KS Wasilków 1:2

RUCH Wysokie Mazowieckie 0:1

 

PRZYBYLI: Tomasz Abramowicz (JAGIELLONIA Bialystok juniorzy/WIGRY Suwałki), Wojciech Kukliński (MOSP Białystok/POLONIA Warszawa), Michał Domański (RUCH Wysokie Mazowieckie), Grzegorz Borowy (MKS Mielnik), Adam Ilczuk (MOSP Białystok/ORLĘTA Czyżew), Kamil Kamiński (TUR Bielsk Podlaski), Maciej Bartoszuk (NAREW Choroszcz)

 

UBYLI: Łukasz Śliwa (?), Patryk Przemielewski (KS Michałowo)

 

CZARNI Czarna Białostocka

 

Drugi z beniaminków IV ligi. CZARNI są nieco filią Akademii Piłkarskiej TALENT z Białegostoku. W kadrze trenera Mateusza Woronieckiego (związanego również z TALENTEM) jest wielu wychowanków tej szkółki. Transfery doświadczonych Nowajczyka i Jaremkiewicza na pewno wzmocnią zespół, który jest jednak sporą niewiadomą. CZARNI raczej będą walczyć o utrzymanie, ale nie należy ich lekceważyć.

 

SPARINGI:

KS Wasilków 2:2

LZS Krynki 1:1 (Korsak)

KABARECZI Białystok 4:1

KRYPNIANKA Krypno 0:1

SOKÓŁ 1946 Sokółka 2:2

KS Michałowo 4:3 (Luty, samobójcza, Żuberek, Krechak)

KORONA Dobrzyniewo 7:0 (Żuberek (4), Korsak, Wolny, Frankowski)

 

PRZYBYLI: Mateusz Szuchnicki (AP TALENT Białystok/WISSA Szczuczyn), Grzegorz Nowajczyk (KS Wasilków), Dominik Nikitorowicz, Kacper Karłowicz, Eryk Kajewski, Miłosz Hołowacz, Jakub Wolny, Marcin Pawnuk (wszyscy z AP TALENT Białystok), Mateusz Jaremkiewicz (LICHTENAUER FV 1919/Niemcy), Mateusz Żelazowski (AP TALENT Białystok/MAGNAT Juchnowiec),

 

UBYLI: Bogdan Popławski, Mateusz Więcko (PIAST Białystok), Jakub Lemański (GROM Warszawa), Łukasz Bańkowski (?)

 

RUCH Wysokie Mazowieckie

 

Spadkowicz z III ligi, pomimo rewolucji kadrowej na pewno mierzy w czub tabeli i będzie jednym z faworytów w nowym sezonie. Na podlaską IV ligę RUCH nadal ma mocny skład, który stać na zwycięstwo z każdym i czołowe miejsca. Siłą ekipy trenera Kamila Jackiewicza są tacy zawodnicy jak Grzybowski, Steć, Brokowski czy też sam grający trener.

 

SPARINGI:

NAREW Ostrołęka 1:2 (Jackiewicz)

WISSA Szczuczyn 1:0 (Brokowski)

SPARTA 1951 Szepietowo 0:2

CK KS Troszyn 3:5 (Grzybowski, Jackiewicz, Brokowski)

KS Grabówka 1:0 (Steć)

ORLĘTA Czyżew 1:0 (Brokowski)

 

PRZYBYLI: Rafał Rakowiecki, Damian Decewicz, Paweł Brokowski, Jakub Judzicki, Piotr Faszczewski, Maciej Walendziewski (wszyscy powrót ze SPARTY 1951 Szepietowo), Adrian Boguszewski (powrót z OLIMPII Zambrów), Dawid Zalewski, Mateusz Parmańczuk (juniorzy), Patryk Pasko (powrót z ORLĄT Czyżew), Hubert Stanisławski, Mariusz Piszczatowski (wznowili treningi), Adrian Romanowski (JAGIELLONIA Białystok juniorzy), Maciej Zieniewicz (KS Wasilków), Jakub Wójcik (KS Sokoły)

 

UBYLI: Filip Bućko, Daniel Samluk, Jakub Szyszło (szukają klubów), Karol Mackiewicz, Michał Grochowski, Michał Dawidowicz (wszyscy OLIMPIA Zambrów), Michał Domański (KS Grabówka), Michał Hryszko (KS Wasilków), Szymon Klepacki (STAL Stalowa Wola), Rafał Kujawa (ORLĘTA Czyżew), Wojciech Kuriata (MAMRY Giżycko), Daniel Łukaszczyk (POGOŃ Grodzisk Mazowiecki), Cezary Osuch (ŻBIK Nasielsk), Kamil Stankiewicz (SPARTA 1951 Szepietowo), Paweł Rabin (SOKÓŁ Ostróda), Łukasz Trąbka (ZNICZ Biała Piska)

 

ŁKS 1926 Łomża

 

Zespół z Łomży celuje w awans i uchodzi za jednego z faworytów. Tyle, że wiosną też miało być znacznie lepiej niż było. Teraz ŁKS wydaje się jednak być silniejszy. Egzotyczny transfer z Jamajki, powrót Maćkowskiego a wcześniej Szymańskiego i utalentowana łomżyńska młodzież. To ma szansę się udać i przynieść sukces na który czeka Łomża. Nastąpiła zmiana na stanowisku asystenta trenera Tomasza Satniórskiego – Alberta Rydzewskiego, który poprowadzi zespół rezerw zastąpił Jacek Lis.

 

SPARINGI:

ZNICZ Biała Piska 1:2 (Kacprzyk)

JAGIELLONIA II Białystok 1:4 (Szymański)

WISSA Szczuczyn 1:2 (Łukasik)

SPARTA Augustów 7:0 (grano 2 x 30 minut) (Melao, Szymański (2), Maćkowski (2), Kamienowski, Cudakiewicz)

POMORZANKA Sejny 1:0 (grano 45 minut) (Brzozowski)

MKS Ciechanów 1:1 (Szymański)

 

PRZYBYLI: Patryk Sokołowski (ORZEŁ Kolno), Ivan Timashkov (DYNAMO Mińsk), Rafał Maćkowski (HURAGAN Morąg), Jewgienij Griemza (HURAGAN Morąg), Eryk Waszkiewicz (RAKÓW Częstochowa), Xahne Reid (VERE UNITED FC – Jamajka)

 

UBYLI: Michał Sobieski (MAMRY Giżycko), Mateusz Jastrzębski (OLIMPIA Zambrów), Igor Cychol (przerwał treningi), Hubert Cendrowski, Paweł Wasiulewski, Michał Tarnowski i Rafał Zalewski (szukają klubów)

 

TUR Bielsk Podlaski

 

Drugi zespół minionego sezonu utrzymał podstawowy skład do którego doszli Damian Plisiuk, Andrzej Kosiński i Maciej Kondracki. Trudno nie typować TURA do czołowych lokat. To jeden z faworytów rozgrywek. Niestety, nie zapowiada się modernizacja stadionu w Bielsku Podlaskim i to trochę dziwi, bo zespół godnie reprezentuje spore przecież miasto. Klubowe media wciąż na wysokim poziomie – absolutna czołówka naszej ligi. Widać, że ludzie spod herbu TURA chcą działać i mają pomysł jak robić, by zainteresować swoim klubem kibiców. Może w końcu władze miasta dostrzegą to, co widać z całego województwa? Że klubowi potrzeba poprawić bazę sportową.

 

SPARINGI:

PODLASIE Sokołów Podlaski 6:0 ( Rogowski, Stypułkowski (2), Kacprowski (2), Bazylewski)

LZS Krynki 5:1 (Kondracki (2), K.Kosiński (2), Niemczynowicz)

PUSZCZA Hajnówka 4:4 ( Daniłowski, Walczuk (2), R.Kulikowski)

OLIMPIA Zambrów 1:4 (Bazylewski)

OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 2:1 (Niemczynowicz (2))

JAGIELLONIA Białystok (CLJ 2003) 0:4

 

PRZYBYLI: Maciej Kondracki (KS Michałowo), Damian Plisiuk (ZNICZ Pruszków), Jan Kacprowski (NAREW Choroszcz), Andrzej Kosiński (ZNICZ Biała Piska)

 

UBYLI: Krzysztof Cudowski (KS Kutno), Patryk Sidun (przerwał treningi), Kevin Kiersnowski (KS Michałowo), Maksim Smaleuski (START Rymanów), Kirył Czerniauski (powrót na Białoruś), Rafał Szeretucha, Kamil Mróz (KS Wasilków), Kamil Kamiński (KS Grabówka)

 

KS Wasilków

 

Jeden z trzech spadkowiczów z automatu staje się faworytem rozgrywek. Przyjście doświadczonego Michała Hryszko to na pewno wzmocnienie zespołu trenera Roberta Speichlera. Trudno sobie wyobrazić, aby Wasilków nie był w ligowej czołówce.

 

SPARINGI:

CZARNI Czarna Białostocka 2:2

KS Grabówka 2:1 (Poduch, samobójcza)

JAGIELLONIA Białystok (CLJ U-17) 5:3

 

PRZYBYLI: Michał Hryszko (RUCH Wysokie Mazowieckie), Mateusz Kalicki (KKS 1925 Kalisz), Kamil Mróz (TUR Bielsk Podlaski), Rahman Kosumov (wznowił treningi), Patryk Bernacki (rezerwy), Dawid Śliwowski (powrót po kontuzji), Marcin Małaszewski (HETMAN Białystok), Rafał Szeretucha (HETMAN Białystok/TUR Bielsk Podlaski), Daniel Kazberuk (wyjazd za granicę)

 

UBYLI: Grzegorz Nowajczyk (CZARNI Czarna Białostocka), Dawid Ostaszewski (PUSZCZA Hajnówka), Jakub Jakimiuk (STAL Stalowa Wola), Jakub Kozłowski (WISSA Szczuczyn), Maciej Zieniewicz (RUCH Wysokie Mazowieckie), Michał Kossyk (SPARTA Augustów), Przemysław Panek (KS Michałowo)

 

OLIMPIA Zambrów

 

Dla wielu murowany faworyt do wygrania podlaskiej IV ligi w nowym sezonie. OLIMPIA wcale nie ukrywa, że spadła tylko na rok. Odeszło wielu zawodników, ale transfery do klubu gwarantują wysoki poziom zespołu. Każdemu będzie ciężko urwać OLIMPII choćby punkt a jakiekolwiek inne miejsce niż pierwsze po rundzie jesiennej będzie porażką zespołu.

 

SPARINGI:

JAGIELLONIA Białystok (CLJ 2003) 1:3 (Kalinowski)

MAMRY Giżycko 2:1 (Kalinowski, Zalewski)

TUR Bielsk Podlaski 4:1 (Mackiewicz (2), Radecki, Grochowski)

ORLĘTA Radzyń Podlaski 3:3 (Zalewski (2), Ciborowski)

JAGIELLONIA Białystok (CLJ 2004) 8:1 ( Zalewski (2), Mackiewicz (2), Ciborowski, Grochowski, Gużewski, samobójcza)

 

PRZYBYLI: Bartosz Gralik (PODLASIE Sokołów Podlaski/ZNICZ Pruszków), Michał Subczyński (POLONIA Bytom), Michał Dawidowicz (powrót z RUCHU Wysokie Mazowieckie), Mateusz Jastrzębski (ŁKS 1926 Łomża), Kamil Łapiński (powrót z POLONII Warszawa), Karol Mackiewicz, Michał Grochowski (obaj RUCH Wysokie Mazowieckie), Błażej Żero, Damian Bieliński (obaj JAGIELLONIA Białystok CLJ U-18), Bartosz Gużewski (WIGRY Suwałki), Jakub Grodzki (HUTNIK Warszawa), Paweł Kapica (juniorzy)

 

UBYLI: Shun Shibata, Paweł Tomkiewicz (szuka klubu), Bruno Garcia Roque, Monir Abdeselam (obaj powrót do Hiszpanii), Dawid Pietkiewicz (MRĄGOWIA Mrągowo), Mariusz Wierzbowski (KS CK Troszyn), Daniel Kraska (FK Toten – Norwegia), Mateusz Taudul (ALKI Oroklini – Cypr), Jakub Bieliński (PODLASIE Sokołów Podlaski), Pawel Łydkowski (POGOŃ Siedlce), Dominik Wasiak (SOKÓŁ Ostróda), Kacper Głowicki (JAGIELLONIA Białystok)

 

KRYPNIANKA Krypno

 

Nieobliczalna drużyna, której siła tkwi w kolektywie. Wydaje się jednak, że bez wzmocnień KRYPNIANCE będzie ciężko zadomowić się w górnej ósemce tabeli. Zespół trapiły kłopoty kadrowe w okresie przygotowawczym, co nie pomagało trenerowi Łukaszowi Kropiwnickiemu. Mogą się jednak srodze zdziwić ci, którzy odważą się zlekceważyć ekipę z Krypna.

 

SPARINGI:

SPARTA 1951 Szepietowo 0:4

KS Grabówka 1:3 (Stachurski)

CZARNI Czarna Białostocka 1:0 (Ciereszko)

GRYF Gródek 3:1 (Orłowski, Kaczyński, Ciereszko)

 

PRZYBYLI: Damian Garbowski (NAREW Choroszcz), Paweł Citkowski (MOSP Białystok), Dawid Sadowski (JAGIELLONIA Białystok juniorzy)

 

UBYLI: Piotr Gawędzki (zakończył grę), Przemysław Stachurski (kontuzja), Krystian Czerech (PROMIEŃ Mońki/JASTRZĄB Knyszyn)

 

CRESOVIA Siemiatycze

 

Zespół z Siemiatycz pozostał w praktycznie niezmienionym składzie, co wróży.. nie najlepiej, biorąc pod uwagę mocniejszy niż w ubiegłym sezonie skład IV ligi podlaskiej. Trudno nie typować innego scenariusza niż walka o utrzymanie na czwartoligowym poziomie.

 

SPARINGI:

UNIA Ciechanowiec 3:2

TOP 54 Biała Podlaska CLJ U-17 2:2 (Kryński, Zazuliński)

PUSZCZA Hajnówka 1:2

 

PRZYBYLI: Daniel Jurczuk (POLONIA Warszawa), Jakub Piotrowski (GÓRNIK Łęczna)

 

UBYLI: Piotr Bondziul (DĄB Dąbrowa Białostocka), Robert Kellas (przerwał treningi)

 

PROMIEŃ Mońki

 

Rewelacja ubiegłego sezonu. PROMIEŃ utrzymał skład, który wzmocnił skrzydłowy Arkadiusz Wojno. Górna połówka tabeli nie powinna być większym trudem dla zespołu z Moniek. Drużyna uwierzyła w swoją wartość i zwłaszcza na swoim boisku jest w stanie ograć każdego. Trener Dariusz Szklarzewski zrobił w Mońkach świetną robotę. Jeszcze gdyby klub bardziej zadbał o klubowe media…

 

SPARINGI:

MAZUR Ełk 3:2

MOSP Białystok 3:2

KS Michałowo 2:4

DĄB Dąbrowa Białostocka 1:1

 

PRZYBYLI: Arkadiusz Wojno (SPARTA 1951 Szepietowo), Jakub Dąbrowski, Krzysztof Wojtkielewicz (obaj AP TALENT Białystok via MAGNAT Juchnowiec), Krystian Czerech (KRYPNIANKA Krypno/JASTRZĄB Knyszyn), Michał Sobolewski (SOKÓŁ 1946 Sokółka)

 

UBYLI: Uladzislau Chechka (wyjazd na Białoruś), Mateusz Cichoński (szuka klubu), Radosław Sienkiewicz (SMS Łódź)

 

ORZEŁ Kolno

 

Spora niewiadoma. Zespół z Kolna praktycznie nie zmienił składu a trzeba pamiętać, że wiosną był rewelacją rozgrywek. Wydaje się jednak, że w tym sezonie ekipie trenera Ireneusza Piwko może być znacznie trudniej. Liga z całą pewnością będzie mocniejsza i o punkty będzie bardzo ciężko, zwłaszcza że zespół trapią kontuzje podstawowych zawodników.

 

SPARINGI:

MAZUR Ełk 3:4

ŁKS II Łomża 3:1

ŁKS II Łomża 1:3

KS Śniadowo 0:4

 

PRZYBYLI: Damian Zaczkowski, Krystian Wszeborowski (juniorzy)

 

UBYLI: Patryk Sokołowski (ŁKS 1926 Łomża)

 

SPARTA 1951 Szepietowo

 

Jeden z tych zespołów, które przeszły swoistą rewolucję kadrową. Spadek z III ligi sąsiedniego RUCHU spowodował powrót z wypożyczenia aż 6 piłkarzy. Zastąpi ich zaciąg z HETMANA Białystok. Obronę bardzo wzmocni przyjście doświadczonego Kamila Stankiewicza. SPARTA nie powinna mieć problemów z osiągnięciem górnej połówki tabeli.

 

SPARINGI:

KRYPNIANKA Krypno 4:0 (Betko, testowany, Wiśniewski, Rogowski)

RUCH Wysokie Mazowieckie 2:0 (testowany (2)

KS Grabówka 2:4 (Margol, testowany)

ORLĘTA Czyżew 3:0 (Betko, testowany, Konon)

POGOŃ Łapy 4:1 (Wilczko, testowany, Betko, testowany)

 

PRZYBYLI: Damian Makowski, Mateusz Sawicki, Łukasz Wirżyński, Karol Chrzanowski, Paweł Rudkowski, Karol Kuźma, Gleb Platnikov (wszyscy HETMAN Białystok), Paweł Wilczko (PUSZCZA Hajnówka), Kamil Stankiewicz (RUCH Wysokie Mazowieckie), Szymon Balwicki, Szymon Radziszewski (obaj UNIA Ciechanowiec), Mateusz Mikołajczyk (SOKÓŁ 1946 Sokółka), Mateusz Chaberek (ŁKS 1926 Łomża juniorzy)

 

UBYLI: Rafał Rakowiecki, Damian Decewicz, Paweł Brokowski, Jakub Judzicki, Piotr Faszczewski, Maciej Walendziewski (RUCH Wysokie Mazowieckie), Jacek Stefanowicz (LZS Krynki), Kamil Purta (TUROŚNIANKA Turośń), Arkadiusz Wojno (PROMIEŃ Mońki), Tomasz Rogowski (PIŁKAWKA Białystok ?)

 

WARMIA Grajewo

 

Po średnio udanym ubiegłym sezonie zespół został poważnie wzmocniony. Duże nadzieje studzi fakt, że w okresie przygotowawczym przydarzyły się kontuzje ważnych zawodników: Edisona, Dzierzgowskiego i Zaniewskiego, którzy nie zagrają w początkowych kolejkach. Kadra zespołu jest liczna a w sparingach zmiennicy pokazywali się z niezłej strony. Czy w lidze też dadzą radę? Oby! W pełnym składzie WARMIA będzie w stanie wygrać z każdym.

 

SPARINGI:

MAMRY Giżycko 0:2

MRĄGOWIA Mrągowo 0:4

POJEZIERZE Prostki 12:1 (Dzierzgowski, Wojno (2), Arciszewski, Mikucki (2), Wójcicki (2), Hołtyn (2), Węgrzyn, Krupa)

OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 7:0 (Wojno (2), Wójcicki (2), Mikucki, Marczykowski, Hołtyn)

JAGIELLONIA II Białystok 3:4 (Dzierzgowski, Zaniewski, Wojno)

NAREW Ostrołęka 2:3 (Wojno, Arciszewski)

SPARTA Augustów 3:1 (Mikucki, Marczykowski, Kondratowicz)

 

PRZYBYLI: Pavlo Nikolaichuk (NUR Zagrzeb/Chorwacja), Paweł Zaniewski (SPARTA Augustów), Łukasz Wojno (PIAST Białystok), Dawid Jabłoński (WISSA Szczuczyn), Paweł Kossyk (ZNICZ Biała Piska), Albert Staniszewski, Damian Węgrzyn, Mateusz Marczykowski, Dominik Kukliński (powrót z JASIONU Jasionówka), Dawid Kondratowicz (powrót z zagranicy)

 

UBYLI: Aleksander Popławski (ROMINTA Gołdap), Jan Bińczak (ŻYRARDOWIANKA Żyrardów), Arkadiusz Bogdaniuk (wyjazd za granicę), Piotr Chyliński (POJEZIERZE Prostki), Kacper Koniecko (ŚNIARDWY Orzysz), Paweł Sypytkowski (kontuzja)

 

Do zobaczenia na piłkarskim szlaku!