PRZYGOTOWANIA NA FINISZU

W niedzielę 15 sierpnia o godzinie 18:00 na boisku przy ul. Świętokrzyskiej w Białymstoku piłkarze WARMII Grajewo meczem z zespołem MOSP zainaugurują rozgrywki IV ligi podlaskiej w sezonie 2021/2022.

 

Niestety, ostatnia faza przygotowań przynosiła raz po raz złe wieści o stanie zdrowotnym naszych zawodników. W ostatnim czasie mniejszych, lub większych urazów nabawiło się kilku piłkarzy. Dłuższa przerwa w grze czeka Tomasza Dzierzgowskiego i Edisona, co na pewno będzie znaczącym osłabieniem zespołu. W minionym tygodniu w zajęciach treningowych nie brali udziału także Zaniewski, Nikolaichuk i Domurat. To aż pięciu zawodników spośród tych, którzy jak się wydawało, będą grali w podstawowym składzie naszej ekipy. Od początku przygotowań z powodu kontuzji nie trenuje z drużyną młody Kacper Niebrzydowski. Uraz kolana dokucza także Łukaszowi Sobolewskiemu. Istny szpital… Opiekun medyczny zespołu Krzysztof Piekarski ma w tej sytuacji pełne ręce pracy, aby na pierwszy mecz trener Zawadzki miał do dyspozycji możliwie jak najwięcej zdrowych piłkarzy.

 

W środę 4 sierpnia nasza drużyna rozegrała ostatni mecz kontrolny przed startem nowego sezonu. Przeciwnikiem WARMII była SPARTA Augustów, która w nadchodzącym sezonie zagra w Klasie Okręgowej. Osłabiona kadrowo WARMIA wygrała 3:1 a ozdobą meczu był kapitalny strzał Marcina Mikuckiego, dający prowadzenie naszej drużynie już w 4 minucie meczu. Przed przerwą augustowianie wyrównali, ale w drugiej połowie po golach Marczykowskiego i Kondratowicza wygrała drużyna gospodarzy. W zespole WARMII zagrał nowy zawodnik – 28-letni pomocnik Paweł Kossyk, wychowanek MOSP JAGIELLONII Białystok, który w ostatnich sezonach grał w III-ligowym ZNICZU Biała Piska (63 mecze i 4 bramki w III lidze). Ten piłkarz był przymierzany do WARMII już w ubiegłym roku, gdy trenerem zespołu był Andrzej Olszewski. Kossyk zagrał wtedy w sparingu z NARWIĄ Ostrołęka, w którym zresztą zdobył zwycięskiego gola, ale wtedy jego transfer nie doszedł do skutku. To kolejny spośród tych piłkarzy, którzy byli celem transferowym naszego Klubu. Ubiegły sezon zdecydowanie obnażył braki zespołu w linii środkowej i ta, po przyjściu Nikolaichuka, Zaniewskiego oraz Kossyka powinna być mocniejsza niż dotąd. Transfer Pawła Kossyka kończy transferowe „mercato” w tym okienku wśród tych, którzy przybyli do WARMII. Przypomnijmy dotychczasowe zmiany w zespole w stosunku do rundy wiosennej ubiegłego sezonu:

 

PRZYBYLI: Pavlo Nikolaichuk (NUR Zagrzeb/Chorwacja), Paweł Zaniewski (SPARTA Augustów), Łukasz Wojno (PIAST Białystok), Dawid Jabłoński (WISSA Szczuczyn), Paweł Kossyk (ZNICZ Biała Piska), Albert Staniszewski, Damian Węgrzyn, Mateusz Marczykowski, Dominik Kukliński (powrót z JASIONU Jasionówka), Dawid Kondratowicz (powrót z zagranicy)

UBYLI: Aleksander Popławski (ROMINTA Gołdap), Jan Bińczak (ŻYRARDOWIANKA Żyrardów), Arkadiusz Bogdaniuk (wyjazd za granicę), Piotr Chyliński (POJEZIERZE Prostki), Kacper Koniecko (ŚNIARDWY Orzysz), Paweł Sypytkowski (kontuzja)

 

W meczu ze SPARTĄ nie zagrali Edison, Dzierzgowski, Zaniewski, Nikolaichuk, Domurat, Niebrzydowski (kontuzje) oraz Krupa, Tuzinowski, Koszczuk i Węgrzyn (praca)

 

Skrót ze spotkania: https://youtu.be/I2yS01ruhm4

 

 

04.08.2021 Grajewo Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

 

WARMIA Grajewo – SPARTA Augustów 3:1 (1:1)

 

Bramki: 1:0 Marcin Mikucki 4’, 1:1 Paweł Stasiński 39’, 2:1 Mateusz Marczykowski 76’, 3:1 Dawid Kondratowicz 84’

 

WARMIA (skład wyjściowy): Święciński – Randzio, Arciszewski, Kossyk, Śleszyński – Mikucki, Chmielewski, Staniszewski, Hołtyn – Kondratowicz, Wojno

Grali także: Sobolewski, Jabłoński – Kwieciński, Marczykowski, Kukliński, Wójcicki

 

W ostatni weekend przed ligowym startem trener Zawadzki zarządził wewnętrzną grę, w której „pierwszy” zespół zmierzył się z „drugim”. Spośród nieobecnych w meczu ze SPARTĄ w tej gierce zagrali już Nikolaichuk, Krupa i Tuzinowski. Na dziś trudno powiedzieć których piłkarzy trener Zawadzki powoła do meczowej 18-ki na inauguracyjne spotkanie w Białymstoku. Z całą pewnością w kadrze zabraknie Edisona i Dzierzgowskiego, ale udział w meczu Zaniewskiego i Domurata jest także mało prawdopodobny. Najpewniej nie zagra też Łukasz Wojno, który został ukarany czerwoną kartką w ubiegłym sezonie w barwach PIASTA Białystok i został mu do „odpauzowania” jeden mecz. Nasz Klub wystąpił do Wydziału Dyscypliny Podlaskiego Z.P.N. z wnioskiem o skrócenie lub zawieszenie kary, ale na dziś nie wiadomo jaka będzie odpowiedź ze strony związku.

 

Na koniec trochę optymizmu. Okres przygotowawczy, choć stał pod znakiem przykrych kontuzji, to na pewno przyniósł postępy naszych młodych zawodników, którzy pod nieobecność kontuzjowanych kolegów będą mieli szansę bardziej niż dotąd zaistnieć w podstawowym składzie. Mecze kontrolne pokazały, że tacy gracze jak Śleszyński, Wójcicki (4 gole w sparingach!), Hołtyn, Chmielewski, Kwieciński, Marczykowski i Kukliński grają coraz lepiej. Dużo dobrego dał wiosenny pobyt w JASIONIE Jasionówka i gra w Klasie Okręgowej nieco starszym od wymienionych wcześniej Albertowi Staniszewskiemu i Damianowi Węgrzynowi. Na boisku czują się pewniej i w meczach kontrolnych mieli sporo dobrych momentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
error