RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ

W środę 7 lipca piłkarze WARMII Grajewo rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu rozgrywek IV ligi. Podlaski Związek Piłki Nożnej zaplanował start sezonu 2021/2022 na 14-15 sierpnia. Do inauguracji rozgrywek nasz zespół będzie przygotowywał się na grajewskich obiektach.

 

ZMIANY KADROWE

 

Zespół nadal poprowadzi trener Leszek Zawadzki, który objął drużynę we wrześniu ubiegłego roku już w trakcie rozgrywek, przejmując ją po Andrzeju Olszewskim. Asystentem trenera oraz szkoleniowcem zgłoszonego do A Klasy zespołu rezerw będzie posiadający licencję UEFA A (uprawniającą do prowadzenia zespołu nawet w IV lidze) Kamil Randzio.

 

W porównaniu z kadrą zespołu z rundy wiosennej zespół opuścili: Aleksander Popławski (ROMINTA Gołdap), Jan Bińczak (wyjazd do Warszawy), Arkadiusz Bogdaniuk (wyjazd za granicę), Kacper Koniecko (ŚNIARDWY Orzysz) i Piotr Chyliński (POJEZIERZE Prostki).

 

Pierwszym pozyskanym przez nasz Klub zawodnikiem w tym okienku transferowym jest Ukrainiec Pavlo Nikolaichuk. Urodzony 22 stycznia 2001 roku rozgrywający grał ostatnio w chorwackim FK NUR Zagrzeb a jest wychowankiem ZORYI Ługańsk. Przed wyjazdem z Ukrainy „Pasza” mieszkał w obwodzie ługańskim, który częściowo jest zajęty przez prorosyjskich separatystów i gdzie wciąż nie jest spokojnie. Nadal mieszka tam rodzina naszego nowego pomocnika. Pavlo szybko nadrabia zaległości treningowe i liczymy, że będzie wzmocnieniem naszego zespołu.

 

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do WARMII jest 28-letni napastnik Łukasz Wojno. Zawodnik o dobrych warunkach fizycznych w ubiegłym sezonie jesienią grał w ŁKS 1926 Łomża a wiosną w PIAŚCIE Białystok. W barwach tego zespołu, który zajął V miejsce w Klasie Okręgowej zdobył aż 24 gole w 15 meczach! Łukasz bardzo dobrze zaadoptował się w WARMII i imponuje skutecznością w grach sparingowych.

 

Jednym z priorytetów transferowych naszego Klubu było pozyskanie środkowego pomocnika, odpowiedzialnego za konstruowanie akcji ofensywnych zespołu. Bardzo liczymy, że tę rolę wypełni w nowym sezonie 29-letni Paweł Zaniewski, występujący w ubiegłym sezonie w SPARCIE Augustów, w naszej opinii jeden z najlepszych zawodników grających na tej pozycji w naszej lidze. Chcieliśmy pozyskać Pawła już przed rokiem, ale zawodnik zdecydował się zostać w Augustowie ze względu na ówczesną trudną sytuację kadrową swojego macierzystego klubu, którego był kapitanem. Po spadku SPARTY z IV ligi Paweł zdecydował się przyjąć naszą propozycję i w nadchodzącym sezonie będzie grał w WARMII.

 

Czwartym zawodnikiem, który dołączył do naszego zespołu jest mieszkający w Grajewie 30-letni bramkarz Dawid Jabłoński. Ten zawodnik w ostatnich sezonach reprezentował WISSĘ Szczuczyn. Doświadczony goalkeeper będzie pomagał trenerowi Zawadzkiemu w zajęciach z bramkarzami, będąc też dyspozycyjny do gry w naszym Klubie.

 

To już prawie koniec transferów do naszego Klubu. Prawie, bo… najprawdopodobniej od poniedziałku 2 sierpnia do zespołu dołączy jeszcze jeden ofensywny zawodnik. Podpowiemy tylko, że będzie to wzmocnienie z III ligi. Warto również wspomnieć o powrocie do zespołu Dawida Kondratowicza, który na początku maja wyjechał za granicę. Dawid wrócił i intensywnie pracuje nad powrotem do formy. To też duże wzmocnienie WARMII

 

Do Klubu wrócili ponadto z wypożyczenia do JASIONU Jasionówka nasi wychowankowie: Damian Węgrzyn, Albert Staniszewski, Mateusz Marczykowski i Dominik Kukliński.

 

REZERWY

 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Zarząd Klubu zgłosił do rozgrywek A Klasy w sezonie 2021/2022 zespół rezerw naszego Klubu. Trenerem zespołu jak już wspomniano będzie Kamil Randzio. Klub ogłosił w internecie nabór do tego zespołu, mający na celu umożliwienie podjęcia lub powrotu do treningów zawodnikom, którzy czują się na siłach reprezentować nasz Klub. Podstawowym celem rezerw będzie umożliwienie gry dla młodzieży, kończącej wiek juniora, ale nie zamykamy bram tego zespołu przed innymi zawodnikami – także tymi bardziej doświadczonymi. Jednym z nich jest 42-letni Seweryn Lenkiewicz. Ten zawodnik, zapamiętany przez starszych kibiców przez swoje snajperskie wyczyny w barwach WARMII … 20 lat temu (był nawet królem strzelców ligi okręgowej, w której występowała wówczas WARMIA) znowu zdobył gola dla niebiesko-czerwonych! W swoim pierwszym meczu kontrolnym nasze rezerwy przegrały 1:4 z POJEZIERZEM Prostki. Spotkanie odbyło się 18 lipca w Grajewie a honorową bramkę dla naszych rezerw zdobył właśnie doświadczony Lenkiewicz. W A Klasie zespół reprezentujący nasz Klub w sezonie 2021/2022 zmierzy się z zespołami: VERTA Suwałki, KS GRAB Janówka, KS POLONIA Raczki, MLKS WISSA II Szczuczyn, KS BIEBRZA Goniądz, LKS PROMIEŃ II Mońki, JASION Jasionówka, KS JASTRZĄB Knyszyn, UKS KONAR KORA Korycin, KS POGRANICZE Kużnica Białostocka, SUDOVIA Szudziałowo.

 

Pierwszy ligowy mecz rezerwy zagrają w weekend 28-29 sierpnia na wyjeździe z drugim zespołem WISSY Szczuczyn. Tydzień wcześniej WARMIA II w rundzie wstępnej okręgowego Pucharu Polski zmierzy się w Goniądzu z BIEBRZĄ.

 

SPARINGI

 

Jeszcze przed końcem ubiegłego sezonu ustalone zostały terminy meczów kontrolnych w okresie przygotowawczym:

 

10.07 (sobota) 11:00 MAZUR Ełk w Grajewie

 

14.07 (środa) 18:30 MAMRY Giżycko w Grajewie

 

17.07 (sobota) 11:00 MRĄGOWIA Mrągowo w Mrągowie

 

21.07 (środa) 18:00 POJEZIERZE Prostki w Grajewie

 

24.07 (sobota) 11:00 OSTROVIA Ostrów Mazowiecka w Grajewie

 

28.07 (środa) 18:00 JAGIELLONIA II Białystok w Grajewie

 

31.07 (sobota) 11:00 NAREW Ostrołęka w Grajewie

 

04.08 (środa) 18:00 SPARTA Augustów w Grajewie

 

Niestety, ze względu na kłopoty kadrowe MAZURA Ełk trener Paweł Sobolewski zdecydował się odwołać przyjazd do Grajewa na mecz kontrolny i pierwszy z zaplanowanych sparingów nie odbył się. W tej sytuacji w swoim pierwszym sparingu WARMIA na boisku przy dawnym klubie HADES podjęła trzecioligowego beniaminka zespół MAMRY Giżycko. Do meczu nasz zespół przystąpił po zaledwie dwóch treningach i było to bardzo widoczne w starciu z MAMRAMI, które do Grajewa przyjechały wzmocnione pozyskanym Łukaszem Broziem, jeszcze niedawno grającym w Ekstraklasie a obecnie wracającym do macierzystego Giżycka. MAMRY zdecydowanie przeważały a wynik mógł być dużo wyższy, gdyby zawodnicy z Giżycka nie „uparli się” ostrzeliwać naszych słupków i poprzeczki. Grajewianie wyraźnie ustępowali rywalom i aż nadto widoczna była różnica między etapami przygotowania fizycznego na jakim były w tym dniu oba zespoły.

 

Skrót z meczu: https://youtu.be/8bjWyD-v4fM

 

14.07.2021 Grajewo, boisko przy klubie Hades

WARMIA Grajewo – MAMRY Giżycko 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Mariusz Rutkowski 70, 0:2 Rafał Raiński 75’

 

WARMIA (skład wyjściowy): Święciński – Randzio, Edison, Arciszewski, Śleszyński – Mikucki, Nikolaichuk, Domurat, Kondratowicz – Dzierzgowski, Wojno

Grali także: Krupa, Chmielewski, Staniszewski, Marczykowski, Wójcicki, Kwieciński

 

MAMRY (skład wyjściowy): Sobieski – Kucharski, Drężek, Broź, Świderski, Mroczkowski, Bucio, Kuriata, Skonieczka, Dymiński, Łapiński

Grali także: Wiszniewski, Kulik, Raiński, Adamiec, Rutkowski, Sadocha, Gulbierz, zawodnik testowany

 

Tak się złożyło, że w kolejnym meczu rywalem WARMII był drugi zespół ubiegłego sezonu w warmińsko – mazurskiej IV lidze – MRĄGOWIA Mrągowo, którą w końcowej tabeli wyprzedziły właśnie MAMRY. W pierwszej połowie nasz zespół, w którym tym razem brakowało kilku pierwszoplanowych zawodników trzymał się całkiem nieźle. Niestety w drugiej części gry po błędach naszego zespołu gospodarze strzelili trzy gole i wysoko wygrali 4:0.

 

Skrót z meczu: https://youtu.be/1QfOna6jEV8

 

17.07.2021 Mrągowo, Stadion Miejski

MRĄGOWIA Mrągowo – WARMIA Grajewo 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Barszczewski 17’, 2:0 zawodnik testowany 63’, 3:0 Szymon Nakielski 77’, 4:0 Szymon Nakielski 90’

 

MRĄGOWIA (skład wyjściowy): Orzeł – Skrzęta, Abramczyk, Kudlak – Glinka, Bognacki, Błędowski. Żęgota –Wypniewski, Walendykiewicz, Barszczewski

Grali także: Marszałek – Błędowski, Bagiński, Chmielewski, Nakielski oraz dwóch zawodników testowanych

 

WARMIA (skład wyjściowy): Święciński – Randzio, Edison, Arciszewski, Śleszyński – Staniszewski, Zaniewski, Chmielewski, NIkolaichuk – Kondratowicz, Wojno

Grali także: Sobolewski – Marczykowski, Hołtyn, Kukliński, Węgrzyn, Kwieciński

 

W trzecim meczu rywalem WARMII był beniaminek warmińsko – mazurskiej Klasy Okręgowej POJEZIERZE Prostki. WARMIA była bezlitosna dla sąsiadów i wysoko wygrała aż 12:1. Tak naprawdę to wynik mógł i powinien być wyższy, bo okazji do goli w tym meczu nie brakowało. Trudno wyciągać wnioski z gry na tym etapie przygotowań z przeciwnikiem z niższej klasy rozgrywkowej, ale sporo było w tym meczu udanych akcji grajewian i wyglądało to naprawdę przyjemnie dla oka. W barwach WARMII wystąpił przymierzający się do gry w naszym zespole Dawid Skalski z MAZURA Ełk, który ostatecznie zdecydował się jednak pozostać w zespole trenera Pawła Sobolewskiego.

 

Skrót z meczu: https://youtu.be/ORJMFIscP1c

 

21.07.2021 Grajewo, boisko przy klubie Hades

WARMIA Grajewo – POJEZIERZE Prostki 12:1 (5:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Dzierzgowski 3’, 2:0 Łukasz Wojno 5’, 3:0 Marcin Arciszewski 8’ (rzut karny), 4:0 Marcin Mikucki 19’, 5:0 Łukasz Wojno 32’, 6:0 Krystian Wójcicki 47’, 7:0 Rafał Hołtyn 50’, 8:0 Rafał Hołtyn 53’, 8:1 Piotr Chyliński 57’ (rzut karny), 9:1 Marcin Mikucki 59’, 10:1 Krystian Wójcicki 73’, 11:1 Damian Węgrzyn 82’, 12:1 Maciej Krupa 89’ (rzut karny)

 

WARMIA (skład wyjściowy): Święciński – Śleszyński, Edison, Arciszewski, Domurat – Skalski, Nikolaichuk, Zaniewski, Kondratowicz – Dzierzgowski, Wojno

Grali także: Randzio, Koszczuk, Krupa, Kwieciński, Staniszewski, Chmielewski, Mikucki, Wójcicki, Marczykowski, Węgrzyn, Hołtyn

 

W minioną sobotę grajewscy kibice mieli okazję zobaczyć znowu udany występ naszych piłkarzy i grad bramek w meczu z piątym zespołem mazowieckiej Klasy Okręgowej (grupa Ciechanów – Ostrołęka) OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka. WARMIA wygrała 7:0 zdecydowanie dominując przez całe spotkanie. Ciekawostką jest, że tak jak w spotkaniu z POJEZIERZEM po przerwie skład nieco rezerwowy zdobył więcej goli niż rozpoczynający mecz. Zdecydowanie praca treningowa idzie w dobrym kierunku. Kolejny mecz sparingowy będzie z całą pewnością dużo trudniejszy. W środę 29 lipca o 18:00 na boisku przy dawnym klubie HADES WARMIA zmierzy się z trzecioligowymi rezerwami białostockiej JAGIELLONII.

 

Skrót z meczu: https://youtu.be/qjavj3gRsfI

 

24.07.2021 Grajewo, boisko przy klubie Hades

WARMIA Grajewo – OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 7:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Wojno 23, 2:0 Łukasz Wojno 37’, 3:0 Krystian Wójcicki 49’. 4:0 Krystian Wójcicki 53’, 5:0 Marcin Mikucki 56’, 6:0 Mateusz Marczykowski 65’, 7:0 Rafał Hołtyn 73’

 

WARMIA (skład wyjściowy): Święciński – Śleszyński, Edison, Arciszewski, Domurat – Mikucki, Zaniewski, Nikolaichuk, Kondratowicz – Dzierzgowski, Wojno

Grali także: Sobolewski, Jabłoński – Kukliński, Krupa, Tuzinowski, Kwieciński – Staniszewski, Chmielewski, Koszczuk, Wójcicki, Marczykowski, Hołtyn