ZAPOWIEDŹ I TYPY 30 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

 

Na dobre nie zdążyliśmy ochłonąć po kolejce we wtorek i środę, a już znowu wracamy do grania. Tym razem klasycznie w weekend, ale z przytupem. Jedno ze spotkań zapowiada się naprawdę mocno. Zapraszam na zapowiedź i #IVligowepewniaczki 30 kolejki KEEZA IV ligi podlaskiej.

SOBOTNIE MECZE – 29.05.2021

 

BKS TUR Bielsk Podlaski – MOSP Białystok – godz. 12.00

 

TUR po wygranej na wyjeździe z ORŁEM podejmie MOSP, który cennie zremisował z będącym w dołku ŁKS 1926 Łomża. ORZEŁ pogroził palcem liderowi z Bielska, ale TUROWI ostatecznie udało się wywieźć 3 punkty. Pierwsze spotkanie 30 kolejki powinno zakończyć się zwycięstwem gospodarzy. Goście grają w kratkę i jeszcze zbierają doświadczenie, którego TUR ma znacznie więcej.

 

Nasz typ – 1

 

AKS SPARTA Augustów – KKS ORZEŁ Kolno – godz. 16.00

 

Broniąca się przed spadkiem SPARTA kontra zdecydowana jak podkreślam co zapowiedź rewelacja wiosny – ORZEŁ Kolno. Faworyt po ostatnich wynikach wydaje się tu jeden i są nim goście. ORZEŁ prowadził część meczu z liderem z Bielska, aby ostatecznie minimalnie przegrać 1:2. SPARTA natomiast po wysokiej 0:5 porażce z kolejną sensacją, ale tu już całego sezonu PROMIENIEM Mońki.

 

Nasz typ – 2

 

MLKS WISSA Szczuczyn – LKS PROMIEŃ Mońki – godz. 17.00

 

No i przechodzimy do spotkania, które na początku zapowiedzi określiłem jako zdecydowany hit. Spotkanie, które prawdopodobnie przekreśli szanse jednej z drużyn na bezpośredni awans. W większym gazie wydają się być goście i to w moim odczuciu faworyt spotkania. PROMIEŃ gra bardzo równo cały sezon, zwyciężył w ostatnim meczu pewnie ze SPARTĄ Augustów 5:0, ale na uwagę zasługują dwa wcześniejsze mecze. Jako pierwsi w sezonie pokonali TURA i to na ich terenie oraz u siebie ŁKS 1926. Z drużyn TOP5 zawodnikom z Moniek nie udało się pokonać jedynie WARMII, teraz mają szansę na udowodnienie wysokiej formy i wskoczenie na drugie miejsce w tabeli.

 

Nasz typ – 2

 

DĄB Dąbrowa Białostocka – KS WARMIA Grajewo – godz. 18.00

 

Outsider z Dąbrowy kontra pozbawiona 4 podstawowych zawodników – WARMIA. DĄB po wysokiej porażce 0:4 z rywalem do utrzymania – CRESOVIĄ, a WARMIA po bardzo emocjonującym lecz przegranym pechowo meczu 2:3 z SPARTĄ 1951 Szepietowo. Obojętne w jakim składzie WARMIA musi być tu faworytem. DĄB na wiosnę zdobył zaledwie 4 punkty i choć postawił się PROMIENIOWI przegrywając tylko 0:2 to reszta drużyn z czołówki aplikowała im dużo bramek. Nie widzę innej możliwości jak spokojne zwycięstwo WARMII.

 

Nasz typ – 2

 

ŁKS 1926 Łomża – KS CRESOVIA Siemiatycze – godz. 19.26

 

Mecz na przełamanie dla gospodarzy. Pomimo tego, że CRESOVIA zwyciężyła ostatnio z DĘBEM 4:0 nadal nie jest pewna utrzymania. ŁKS 1926 po szumnych zapowiedziach walki o awans niestety od meczu w Bielsku jest w dołku. Zła gra drużyny i strata do lidera na poziomie 14 punktów to sól na ranę dla kibiców gospodarzy. W Łomży jest nerwowo i ciekawe jak drużyna zareaguje w meczu z CRESOVIĄ.

 

Nasz typ – 1

 

NIEDZIELNE MECZE – 30.05.2021

 

MKS Mielnik – KRYPNIANKA Krypno – godz. 15.00

 

Kandydat do spadku z malowniczo położonej miejscowości MKS zmierzy się z bardzo solidną KRYPNIANKĄ. Goście wygrali pewnie 4:0 z rezerwami WIGIER i jadą do Mielnika w lepszych nastrojach. MKS przegrał aż 1:11 w Michałowie i nic nie wskazuje na to, żeby miał się nadal liczyć w walce o utrzymanie. Goście mają wszystko, żeby wrócić z trzema punktami.

 

Nasz typ – 2

 

WIGRY II Suwałki SA – BKS HETMAN Białystok – godz. 15.00

 

WIGRY pikują cały czas w dół, a biorąc pod uwagę walkę o awans do pierwszej ligi głównej drużyny nie spodziewałbym się zawodników z „jedynki” na ten mecz. HETMAN to bardzo solidny ligowiec i powinien spokojnie poradzić sobie w tym spotkaniu.

 

Nasz typ – 2

 

SPARTA 1951 Szepietowo – KS Michałowo – godz. 16.00

Rozpromieniona po zwycięstwie w Grajewie SPARTA 1951 przyjmuje zagadkowe KS Michałowo. KS wygrał pewnie, żeby nie powiedzieć rekordowo 11:1 z MKS Mielnik (wcześniej w tym sezonie rekord należał do TURA przy 10:0 z ORŁEM Kolno na jesieni). Obie drużyny przystępują do meczu wobec tego w dobrych nastrojach i zapowiada to ciekawe spotkanie. SPARTA 1951 odczuje skutki spotkania w Grajewie, ale biorąc pod uwagę zacięty pojedynek z jesieni wygrany przez Michałowo 3:2 gospodarze będą chcieli się zrewanżować.

 

Nasz typ – X

 

W czwartek mamy Święto, a potem kolejna kolejka IV ligowych zmagań. Zapowiedź już za tydzień.