ZAPOWIEDŹ I TYPY 28 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

KOLEJKA O AWANS

W sobotę zaczyna się 28 kolejka KEEZA IV ligi podlaskiej, która może dać wyraźny sygnał czy TUR pewnie zmierza po awans. Po zwycięstwach z ŁKS 1926 i WISSĄ został im na celowniku tylko PROMIEŃ, z którym zmierzą się właśnie w tej kolejce. Z TOP5 jedynie WARMIA urwała punkty liderowi, żeby nie napisać, że to TUR urwał WARMII z przebiegu spotkania. Zapraszam na zapowiedź i typy.

 

SOBOTNIE MECZE – 22.05.2021

 

WIGRY II Suwałki SA – KS Michałowo – godz. 15.00

 

WIGRY po powrocie z pogromu w Grajewie, a KS po szalonym meczu przegranym u siebie 3:5 z HETMANEM. KS jednak ma zdecydowanie więcej jakości od młodego zespołu rezerw i powinien to udowodnić w pierwszym sobotnim spotkaniu.

 

Nasz typ – 2

 

AKS SPARTA Augustów – KS SOKÓŁ 1946 Sokółka – godz. 16.00

 

SPARTA musi, SOKÓŁ powinien. Goście na wiosnę zaliczają mocny zjazd i z bezpiecznego miejsca w środku tabeli zostali podłączeni do walki o utrzymanie w lidze. SPARTA walczy cały czas i aby podtrzymać nadzieję potrzebuje w tym meczu punktów do przedłużenia nadziei.

 

Nasz typ – X

 

DĄB Dąbrowa Białostocka – MOSP Białystok – godz. 16.00

 

Kolejny mecz o życie. Gospodarze, aby podtrzymać cień szansy muszą zdobyć tu trzy punkty, a goście aby nie zapaliła się czerwona lampka nie mogą tego meczu przegrać. Pojawia się presja, ciekawe jak zareagują młodzi zawodnicy MOSP. Nie powinno paść tu zbyt wiele bramek.

 

Nasz typ – X

 

MKS Mielnik – KS WARMIA Grajewo – godz. 17.00

 

WARMIA rozpromieniona wysokim zwycięstwem u siebie z rezerwami WIGIER jedzie na najdalszy wyjazd w sezonie do Mielnika. Przedostatni w tabeli MKS ostatnio niespodziewanie wygrał w derbach z CRESOVIĄ 3:1, a u siebie w tej rundzie dość regularnie urywa punkty remisując. Ciekawe spotkanie na pięknie położonym obiekcie.

 

Nasz typ – 2

 

BKS TUR Bielsk Podlaski – LKS PROMIEŃ Mońki – godz. 17.00

 

Zdecydowany hit kolejki! Po raz kolejny z głównym udziałem lidera z Bielska. TUR gości u siebie rewelację sezonu – PROMIEŃ Mońki. Na wiosnę po odejściu Piotra Bondziula wydawało się, że PROMIEŃ będzie osłabiony i nie powtórzy wyniku z jesieni. Tymczasem drużyna z Moniek gra jeszcze lepiej i jeszcze skuteczniej włączając się mocno do walki o zwycięstwo. Po cichu z trzeciego miejsca mogą dziś stać się liderem, jednak TUR z czołówką pokazał, że zachowuje zimną krew. Spodziewam się ofensywnego, bardzo ciekawego spotkania.

 

Nasz typ – 1

 

BKS HETMAN Białystok – KRYPNIANKA Krypno – godz. 18.00

HETMAN radzi sobie ponownie bardzo dobrze i po dwóch zwycięstwach z WARMIĄ 3:2 i Michałowem 5:3 podejmie KRYPNIANKĘ. KRYPNIANKA po pauzie, a wcześniej remisach w Grajewie i z Michałowem. Delikatnym faworytem spotkania HETMAN i to na nich postawię.

 

Nasz typ – 1

 

ŁKS 1926 Łomża – KKS ORZEŁ Kolno – godz. 19.26

 

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie w Łomży, gdzie przyjeżdża kolejna rewelacja rundy wiosennej – ORZEŁ. Mecz przyjaźni na trybunach, na szczęście już z kibicami. ŁKS z podciętymi skrzydłami po porażkach z czubem tabeli i prawdopodobnym obejściem się smakiem z awansu. ORZEŁ po pewnym zwycięstwie z DĘBEM 4:0. W teorii ŁKS powinien wysoko zwyciężyć, w praktyce jednak może ORZEŁ urwać punkty fawoyrtom.

 

Nasz typ – X

 

NIEDZIELNY MECZ – 22.05.2021

 

SPARTA 1951 Szepietowo – KS CRESOVIA Siemiatycze – godz. 16.00

 

Obie drużyny zawodzą na wiosnę. Spodziewałem się obecności w dziesiątce, natomiast SPARTA po bardzo udanej jesieni pomimo wzmocnień składu wypadła z dziesiątki. Spadek raczej im nie grozi, ale stać tę drużynę na lepszy wynik. CRESOVIA z kolei o utrzymanie walczy i bardzo byłem zdziwiony po ostatnim meczu przegranym 1:3 z MKS Mielnik. Zamiast odskoczyć od grupy z końca tabeli CRESOVIA tym wynikiem wyrównała szansę wszystkim walczącym. Jeśli przegrają w niedzielę to mogą już się nie wykopać.

 

Nasz typ – X

 

Za tydzień kolejna zapowiedź i typy z KEEZA IV ligi podlaskiej!