ZAPOWIEDŹ I TYPY 27 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

HIT W MOŃKACH

Rozgrywki toczą się w najlepsze, wszystkie drużyny grają w końcu zgodnie z terminarzem. W ramach 27 kolejki KEEZA IV ligi podlaskiej mamy jedno hitowe starcie pomiędzy PROMIENIEM a ŁKS 1926, które może wyłonić już tylko 3 drużyny walczące o awans ligę wyżej. Zapraszam na zapowiedź i typy.

 

 

 

SOBOTNIE MECZE – 15.05.2021

 

MOSP Białystok – SPARTA 1951 Szepietowo – godz. 12.00

 

W ostatniej kolejce obie drużyny zgodnie remisowały 1:1. MOSP w Mielniku, a SPARTA u siebie z ORŁEM. Większą sensacją był remis SPARTY, która wzmocniona miała na wiosnę bić się o wyższe lokaty niż 10 miejsce. Tymczasem to ORZEŁ bez większych zmian w kadrze jest sensacją wiosny i wskoczył już na 9 miejsce. W meczu z MOSP stawiam na ponowny podział punktów.

 

Nasz typ – X

 

KS WARMIA Grajewo – WIGRY II Suwałki SA – godz. 16.00

 

WARMIA po niespodziewanej porażce w ostatniej minucie spotkania w Białymstoku z HETMANEM podejmuje u siebie rezerwy suwalskich WIGIER. W teorii powinno być to łatwe i szybkie zwycięstwo naszych piłkarzy, ale łatwych meczów w tej lidze nie ma. Nawet kiedy padają wysokie wyniki to nie przychodzi to nikomu z luzem. WIGRY to kandydat do spadku i nic nie wskazuje na utrzymanie beniaminka.

 

Nasz typ – 1

 

KS CRESOVIA Siemiatycze – MKS Mielnik – godz. 17.00

 

MKS w tygodniu rozegrał zaległe spotkanie z DĘBEM i je przegrał 1:2. Spore zaskoczenie biorąc pod uwagę ostatnie miejsce w tabeli drużyny z Dąbrowy. Drużyna z Mielnika wydaje się, że straciła w tym meczu realne szanse na utrzymanie i wraz z DĘBEM w przyszłym sezonie spotkają się ligę niżej. Do Siemiatycz MKS ma najbliższy ligowy wyjazd i są to lokalne derby, a więc wynik remisowy bardzo realny. CRESOVIA jednak jeśli chce wskoczyć na bezpieczne w tabeli miejsce musi to wygrać.

 

Nasz typ – 1

 

KKS ORZEŁ Kolno – DĄB Dąbrowa Białostocka – godz. 17.00

 

Na każdym kroku będę podkreślał ogromny sukces drużyny z Kolna jakim jest wejście na 9 miejsce z „ogona” tabeli po jesieni. ORZEŁ nie przegrywa meczów i regularnie punktuje. W sobotę podejmie ostatni w tabeli DĄB i kolejny raz powinien zdobyć 3 punkty. Taki wynik tylko umocni ich pozycję w pierwszej 10 drużyn IV ligi.

 

Nas typ – 1

 

MLKS WISSA Szczuczyn – AKS SPARTA Augustów

 

WISSA po porażce w Bielsku i stracie pozycji lidera. Prowadząc 2:0 do przerwy przegrali 2:4 z TUREM. Drużynie mającej większe aspiracje nie przystoi tracić punktów w taki sposób. SPARTA rozegrała awansem mecz z PROMIENIEM i prawdopodobnie nie są zadowoleni, że już ten mecz za nimi. Przegrali 0:5 i w słabych nastrojach jadą do Szczuczyna. Zapowiada się kolejna wysoka porażka.

 

Nasz typ – 1

 

NIEDZIELNE MECZE – 16.05.2021

 

KS Michałowo – BKS HETMAN Białystok – godz. 16.00

 

Ciekawe spotkane w Michałowie, gdzie HETMAN rozpromieniony zwycięstwem nad WARMIĄ jedzie szukać kolejnych punktów na wiosnę. Michałowo to drużyna, która rozegrała najmniej meczów ze wszystkich drużyn z różnych powodów, a w tych rozegranych spotkaniach grają w zależności od dyspozycji dnia. Jeśli kilku zawodnikom będzie się chciało „bardziej” to HETMAN wyjedzie pokonany, ale przewiduję tu remis.

 

Nasz typ – X

 

KS SOKÓŁ 1946 Sokółka – BKS TUR Bielsk Podlaski – godz. 16.00

 

SOKÓŁ z bagażem 7 bramek z Łomży gości lidera z Bielska. TUR w mocnym stylu wrócił w meczu z WISSĄ i rozbił ją 4:2 pokazując swoją dominację. W niedzielnym meczu w Sokółce wynik może być tylko jeden. TUR postrzela sobie i wysoko wygra wracając w dobrych nastrojach do Bielska.

 

Nasz typ – 2

 

LKS PROMIEŃ Mońki – ŁKS 1926 Łomża – godz. 18.00

 

Na koniec najważniejszy i najciekawszy mecz w tej kolejce. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki (zwycięstwo PROMIENIA 5:0 i ŁKS 7:0) będące pokazem siły obu drużyn można spodziewać się arcyciekawego starcia. ŁKS musi, PROMIEŃ może, tak bym określił cele na to spotkanie. Goście jeśli przegrają przestaną się liczyć się w walce o awans, a pewnie nawet podium.

 

Nasz typ – 2

 

Za tydzień kolejna zapowiedź wraz z typami!