PORAŻKA Z HETMANEM

POKONANI

Pierwszą porażkę w rundzie wiosennej KEEZA IV ligi podlaskiej ponieśli piłkarze WARMII Grajewo w sobotę w Białymstoku. Po zaciętym, emocjonującym spotkaniu grająca bez kilku podstawowych zawodników WARMIA przegrała 2:3 z HETMANEM Białystok tracąc decydującego o porażce gola w doliczonym czasie gry.

Z piłkarzy, których brakowało w sobotę w grajewskim zespole można byłoby niemal stworzyć drugą jedenastkę. We wtorek przed meczem pożegnał się z zespołem Dawid Kondratowicz, który wyjechał do pracy w Niemczech. Na domiar złego za kartki w meczu z HETMANEM musiał pauzować Tomasz Dzierzgowski, a więc brakowało podstawowej dwójki napastników, co znacznie osłabiło siłę ofensywną naszego zespołu. W defensywie też były braki: Śleszyński, Edison (kontuzje), Tuzinowski (kurs trenerski), Krupa (praca) do tego Sypytkowski (we wtorek rozpoczął treningi po kontuzji), Wójcicki (kontuzja) i Koniecko (egzamin). Razem aż dziewięciu zawodników z kadry zespołu.

 

Od początku spotkania lepiej na sztucznej nawierzchni bocznego boiska stadionu miejskiego w Białymstoku czuli się „hetmańscy”, ale to WARMIA po pięknym strzale Bogdaniuka w 33 minucie wyszła na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą w 42 minucie wyrównał Sawicki. Ten sam zawodnik mocnym strzałem w 65 minucie strzelił drugiego gola dla gospodarzy. W 77 minucie wzorowa akcja WARMII, piękne dośrodkowanie wprowadzonego na boisko Mikuckiego i strzał głową Domurata (to już jego czwarty gol zdobyty wiosną) dał wyrównanie grajewianom. Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem po błędzie naszej obrony Kuźma w 92 minucie meczu pokonał Sobolewskiego i zapewnił zwycięstwo zespołowi HETMANA.

 

Kolejny mecz piłkarze WARMII zagrają w sobotę 15 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będą rezerwy suwalskich WIGIER, a jeśli nic się nie zmieni w tym tygodniu to będzie to pierwsze spotkanie z kibicami na trybunach w tym roku!

 

Skrót meczu: https://youtu.be/QaWjJEPQvh0

 

08.05.2021 Białystok, Stadion Miejski przy ul. Słonecznej (boisko ze sztuczną nawierzchnią)

HETMAN Białystok – WARMIA Grajewo  3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Bogdaniuk 33′, 1:1 Mateusz Sawicki 42′, 2:1 Mateusz Sawicki 65′, 2:2 Łukasz Domurat 77′, 3:2 Karol Kuźma 90′ + 2′

 

HETMAN: 22.Makowski – 7.Wirżyński (Kpt), 6.Chrzanowski, 15.Małaszewski, 14.Plotnikov, 13.Kharytonau, 8.Dawidziuk, 5.Rudkowski, 4.Kuźma, 11.Szadłowski, 3.Sawicki

REZERWA: 12.Jamiołkowski, 16.Karpowicz, 9.Mojsak, 19.Szkiłądź

 

TRENER: Mirosław Mojsiuszko

 

WARMIA:  1.Sobolewski –  5.Randzio (Kpt) (52′ 15.Kwieciński), 17.Arciszewski,  2.Koszczuk, 8.Bińczak – 6.Chyliński, 10.Popławski (75′ 4.Mikucki), 16.Chmielewski, 3.Domurat, 14.Hołtyn – 9.Bogdaniuk (85′ 11.Niebrzydowski)

REZERWA: 12.Święciński – 13.Kwieciński, 11.Niebrzydowski, 4.Mikucki

 

TRENER: Leszek Zawadzki

 

Sędzia: Paweł Mackiewicz (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Sawicki (HETMAN), Kwieciński (WARMIA)