ZAPOWIEDŹ I TYPY 26 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

STARCIE NA SZCZYCIE

Mogłoby się wydawać, że kolejka jak każda inna. Teoretycznie tym razem pauzuje SPARTA Augustów – praktycznie DĄB, jakiś mecz w dole tabeli z walką o utrzymanie w tle, inny z wyraźnym faworytem. Nic bardziej mylnego. W sobotę o godzinie 16:00 TUR Bielsk Podlaski podejmie u siebie WISSĘ Szczuczyn i w przypadku zwycięstwa TURA w tabeli ponownie zrobi się ciekawie. Zapraszam na zapowiedź oraz typy 26 kolejki.

SOBOTNIE MECZE – 08.05.2021

BKS HETMAN Białystok – KS WARMIA Grajewo – godz. 11.30

 

HETMAN po dwóch remisach przywita u siebie WARMIĘ, która jeszcze w tej rundzie nie zaznała porażki cztery razy wygrywając i trzy razy remisując. W naszej drużynie panował do tej pory szpital, ale na sobotni mecz udamy się w naprawdę okrojonym składzie. Absencję długo by wymieniać i uwierzcie na słowo, ale gdyby nie przeszło 30 osobowa kadra to mogłoby być krucho… Jednak na papierze mimo wszystko to WARMIA jest faworytem i tego się trzymam.

 

Nasz typ – 2

 

BKS TUR Bielsk Podlaski – MLKS WISSA Szczuczyn – godz. 17.00

 

Tak jak wspomniałem, spotkanie TURA z WISSĄ to absolutny hit tej kolejki, a być może i całego sezonu. Spotkanie, które może w dużej mierze rozstrzygnąć losy zwycięstwa w IV ligowych rozgrywkach na Podlasiu. WISSA po bardzo ciężkich 120 minutach i przegranej serii rzutów karnych w tygodniu w ramach okręgowego Pucharu Polski z rezerwami JAGIELLONII. TUR w lepszej sytuacji po zwycięstwie 3:1 w Augustowie i całym tygodniu przygotowań do tego konkretnego spotkania. Więcej atutów po stronie gospodarzy i to ekipa z Karolem Kosińskim na czele powinna zgarnąć 3 punkty.

 

Nasz typ – 1

 

ŁKS 1926 Łomża – KS SOKÓŁ 1946 Sokółka – godz. 19.26

 

Mocno wykartkowany ŁKS po przegranym niespodziewanie meczu z WISSĄ ugości SOKOŁA. Goście po bezbarwnym spotkaniu zremisowali z outsiderem z Dąbrowy, ale mecze derbowe często kończą się remisami, więc nie było to duże zaskoczenie. Wcześniejsza porażka 1:5 w Szepietowie jest już jednak pewnym alarmem, ponieważ w Łomży będzie tylko trudniej. Pomimo osłabienia ŁKS nie powinien mieć problemów z wygraniem tego spotkania. Udowodnili to już w zaległym spotkaniu w środę pokonując SPARTĘ Augustów 4:1.

 

Nasz typ – 1

 

NIEDZIELNE MECZE – 09.05.2021

WIGRY II Suwałki SA – KS CRESOVIA Siemiatycze – godz. 11.00

 

Gospodarze wyświadczyli „przysługę” gościom z Siemiatycz i na prawdopodobnie najdalszy wyjazd w sezonie zaprosili ich już na godzinę 11:00. Na szybko licząc te ponad 220 km trasy CRESOVIA musi wyjechać o jakiejś 6 aby na spokojnie wyrobić się na mecz. Nic przyjemnego, ale przypuszczam, że „wesoły autobus” na powrocie już od godziny 13:30 jest ciekawą perspektywą biorąc pod uwagę, że w poniedziałek normalny dzień roboczy… 🙂 WIGRY zmierzają do klasy okręgowej, a CRESOVIA jest cały czas przy życiu. Pomimo trudności wyjazdowych powinni sobie poradzić.

 

Nasz typ – 2

 

MKS Mielnik – MOSP Białystok – godz. 15.00

 

Ciekawe spotkanie w kontekście utrzymania. MKS musi to zwyciężyć jeśli chce zachować jakiekolwiek szanse. MOSP z kolei nie może przegrać, bo zrobi się bardzo groźnie. Mielnik u siebie jest drużyną bardzo groźną i nie będzie to łatwa przeprawa dla zawodników gości. Najbardziej zagadkowe i najcięższe do obstawienia spotkanie. Postawię na brak rozstrzygnięcia w tym meczu.

 

Nasz typ – X

 

KRYPNIANKA Krypno – KS Michałowo – godz. 16.00

 

Z perspektywy ostatnich dwóch przeciwników WARMII mógłbym w ciemno postawić na KRYPNIANKĘ, która w Grajewie zaprezentowała się naprawdę bardzo dobrze. Pomimo straty szybkiej bramki mieli pomysł na spotkanie, konsekwencją wyszli nawet na prowadzenie i mało brakowało, aby wracali z Grajewa z trzema oczkami. Michałowo z kolei nie wyglądało źle, a już na pewno nie na 0:3 natomiast WARMIA była do bólu skuteczna i wykorzystała w pierwszej połowie swoje szanse. Pytanie czy KRYPNIANKA, która zaczęła słabo rundę podtrzyma dyspozycję z Grajewa czy wróci do poprzednich meczów. KS również jest zawsze zagadką, ale w tygodniu mieli ciężki mecz z OLIMPIĄ Zambrów w okręgowym PP.

 

Nasz typ – 1

 

SPARTA 1951 Szepietowo – KKS ORZEŁ Kolno – godz. 16.00

 

Rewelacyjnie punktujący ORZEŁ jedzie do Szepietowa. Zawodnicy gości będą mieli niełatwe zadanie, aby ponownie zdobyć 3 punkty. SPARTA na wiosnę zalicza porażki, ale trzeba przyznać, że mieli naprawdę ciężki terminarz i mecze z czołówką już praktycznie za nimi. Mecz sąsiadów z tabeli, gdzie ORZEŁ niespodziewanie kosztem SPARTY właśnie wskoczył do pierwszej dziesiątki. W kontekście tabeli, a być może i spadku bardzo ciekawy mecz. Na jesieni ORZEŁ zwyciężył 3:1.

 

Nasz typ – X

 

LKS PROMIEŃ Mońki – AKS SPARTA Augustów – godz. 16.00

 

Spotkanie rozegrane awansem z 29 kolejki. Skomplikowana sytuacja – pauzować miała SPARTA, ale PROMIEŃ swoje spotkanie z DĘBEM rozegrał już wcześniej, również awansem (2:0 PROMIEŃ zwyciężył) i w tej kolejce pauzować będzie drużyna z Dąbrowy. Nie rozumiecie? Nie szkodzi, nic ważnego. W każdym razie ważne, że odpoczywa jedna drużyna, a nie dwie. SPARTA po meczu w tygodniu i porażce w Łomży 1:4 do Moniek nie jedzie delikatnie mówiąc w roli faworyta. To PROMIEŃ jest mocny, zajmuje trzecie miejsce i ma apetyt na więcej. Biorąc pod uwagę mecz na szczycie TUR – WISSA może okazać się, że to PROMIEŃ będzie cichym zwycięzcą.

 

Nasz typ – 1

 

Zapraszam na kolejną zapowiedź już za tydzień.