ZAPOWIEDŹ I TYPY 25 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

MAJÓWKOWA KOLEJKA

25 kolejka KEEZA IV ligi podlaskiej zapowiada się bardzo ciekawie. Pierwszy mecz już w piątek o 17:45, pozostałe 7 jutro w pierwszomajowe Święto. Z meczu WARMII planujemy relację LIVE video i już teraz zachęcamy do śledzenia, ciągle się uczymy, ale w jutrzejszej transmisji spodziewajcie się niespodzianki. Powinno to wyglądać zdecydowanie lepiej – przynajmniej w oprawie.

 

PIĄTKOWY MECZ 30.04.2021

 

LKS PROMIEŃ Mońki – SPARTA 1951 Szepietowo – godz. 17.45

 

Bardzo mocny u siebie PROMIEŃ podejmuje wzmocnioną i dobrze wyglądającą na wiosnę SPARTĘ. SPARTA po rozbiciu w ostatniej kolejce SOKOŁA 5:1, PROMIEŃ po skromnym i szczęśliwym zwycięstwie 1:0 w Mielniku. Bramek w tym meczu nie powinno zabraknąć, ale moim zdaniem drużyny zgodnie podzielą się punktami. Ciekawe spotkanie już na początek 25 serii gier.

 

Nasz typ – X

 

SOBOTNIE MECZE 01.05.2021

 

KS CRESOVIA Siemiatycze – BKS HETMAN Białystok – godz. 12.00

 

CRESOVIA niespodziewanie i wysoko uległa 1:5 ostatnio w Krypnie i była to jej pierwsza porażka na wiosnę. HETMAN jak już wspominałem w poprzednich zapowiedziach gra w kratkę i nie jest drużyną z jesieni, ale nadal potrafią powalczyć. Ciężkie spotkanie bez jednoznacznego faworyta. Jeszcze tydzień temu wydawała się nim CRESOVIA, ale po wpadce z KRYPNIANKĄ ciekawe czy drużyna zdoła wrócić do swojej wiosennej formy.

 

Nasz typ – X

 

MOSP Białystok – WIGRY II Suwałki SA – godz. 12.00

 

Mecz pomiędzy sąsiadami z tabeli z wagą „6 punktów”. Zwycięzca tego spotkania złapie jeszcze oddech w walce o utrzymanie, przegranemu może na koniec zabraknąć tych oczek. Nie sądzę, żeby w tym meczu padł remis. WIGRY na wyjazd pojadą zapewne swoją młodzieżą i tu jest przewaga MOSPu. Drużyna z Białegostoku ostatnio po derbowym remisie z HETMANEM, a WIGRY po skromnej porażce 0:1 z rewelacyjnym od meczu z WARMIĄ – ORŁEM.

 

Nasz typ – 1

 

AKS SPARTA Augustów – BKS TUR Bielsk Podlaski – godz. 13.00

 

Obie drużyny po pauzie w ubiegły weekend wracają do gry. TUR po planowej przerwie, SPARTA po zagrożeniach związanych z epidemią. Komu przerwa lepiej zrobiła? Myślę, że TUROWI, który po dwóch ciężkich meczach – remisie 1:1 w Grajewie i zwycięstwie pomimo gry w osłabieniu z ŁKS, potrzebował odpoczynku aby nie złapać zadyszki. Jeśli goście odpowiednio wykorzystali czas to bez najmniejszych problemów powinni wrócić z trzema punktami do Bielska.

 

Nasz typ – 2

 

KS SOKÓŁ 1946 Sokółka – DĄB Dąbrowa Białostocka – godz. 15.00

 

Derby powiatu sokólskiego. DĄB w rozegranych sześciu spotkaniach na wiosnę nie zdobył punktu. Żeby tego było mało, nie zdobył nawet bramki. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i pomimo straty tylko siedmiu oczek do wydającego się bezpiecznym 12 miejsca nie zapowiada się, aby miał się utrzymać. W zimę kolejne przemeblowanie, tym razem ciekawy ruch z opcją warszawską, ale totalny zawód. SOKÓŁ pomimo blamażu 1:5 w Szepietowie nie powinien mieć problemów z pokonaniem outsidera z Dąbrowy.

 

Nasz typ – 1

 

KS WARMIA Grajewo – KRYPNIANKA Krypno – godz. 16.00

 

Niepokonana na wiosnę WARMIA wyjdzie na boisko aby podtrzymać serię meczów bez porażki. KRYPNIANKA po bardzo słabym początku rundy w ostatniej kolejce w końcu zagrała tak, jak pamiętamy z jesieni. Czy to wystarczy do zdobycia punktów w Grajewie? Może być ciężko, ale wszystko zależy od postawy zawodników WARMII. Jeśli zagrają jak w meczu z TUREM – zwycięstwo mają pewne, jeśli tak jak np. z PROMIENIEM to niekoniecznie 3 punkty zostaną w Grajewie.

 

Nasz typ – 1

 

KKS ORZEŁ Kolno – MKS Mielnik – godz. 17.00

 

ORZEŁ to sensacja rundy wiosennej. Zaczęli średnio, ale po porażce z WARMIĄ obserwujemy drużynę, która idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i nie przegrała jeszcze spotkania! MKS to niewygodny przeciwnik, ale znacznie bardziej groźny w meczach u siebie. Przedostatniemu w tabeli Mielnikowi punkty są niezbędne, ale ORZEŁ, który wskoczył na 10 miejsce w tabeli celuje aby w tej dziesiątce się zadomowić. Pomimo braku wzmocnień i okrojonej kadrze duże brawa Trenerowi Piwko za wiosenne wyniki!

 

Nasz typ – 1

 

MLKS WISSA Szczuczyn – ŁKS 1926 Łomża – godz. 17.00 (Stadion ŁKS w Łomży – WISSA gospodarzem)

 

Prawdziwy hit kolejki! Nowy lider – WISSA podejmie u siebie (w Łomży) ŁKS 1926, który właściwie zagra na własnym boisku. Tu upatruję przewagi teoretycznych gości. WISSA swoje mecze rozrywała do tej pory w roli gospodarza na sztucznym boisku w Kolnie i Ełku, więc na naturalnej nawierzchni lepiej będzie się czuł zespół z Łomży. ŁKS nie sprostał TUROWI, a w ostatniej kolejce miał odwołany mecz ze SPARTĄ Augustów. Ostatnia szansa na pozostanie w walce o awans. Przewiduję wysokie zwycięstwo ŁKS i pozostanie w kontakcie punktowym z czołówką ligi. Po tej kolejce ponowna zmiana i lider wróci do Bielska.

 

Nasz typ – 2

 

To już koniec spotkań w 25 serii, w której pauzę ma KS Michałowo. Na kolejną zapowiedź zapraszam za tydzień. Życzę udanego weekendu majowego!