NICZYM WYTRAWNY BOKSER

Zwycięstwem 3:0 zakończył się wyjazdowy mecz piłkarzy WARMII Grajewo w Michałowie z miejscowym KS. Nasz zespół, choć mocno osłabiony, wypunktował gospodarzy niczym wytrawny bokser.

SZPITAL W KADRZE

Po środowym meczu w Mońkach wypadł z kadry „Wilków” kontuzjowany Edison. Oprócz grajewskiego Brazylijczyka poza kadrą na mecz w Michałowie znaleźli się też na skutek urazów: Kamil Randzio, Kacper Śleszyński, Paweł Sypytkowski oraz Wojciech Koszczuk (praca). Po dość długiej przerwie spowodowanej kontuzją na ławce rezerwowych pojawił się już Marcin Mikucki. Za poturbowanego w Mońkach Łukasza Sobolewskiego do naszej bramki „wskoczył” Filip Święciński.

 

SZCZĘŚLIWE 3:0

Początek meczu nie był najlepszy w wykonaniu grajewian. Gospodarze przeważali i wydawało się, że gol dla KS wisi w powietrzu. Tymczasem pierwsza groźniejsza akcja WARMII przyniosła jej prowadzenie w 23 minucie. Ofiarnie wyłuskał przeciwnikowi piłkę Piotr Chyliński, przerzucił ją nad obrońcami do Dzierzgowskiego a ten pokonał Kucharczyka. W 40 minucie podawał Bogdaniuk, piłka odbiła się od obrońcy i trafiła do Dzierzgowskiego, który strzałem w długi róg podwyższył na 2:0 dla WARMII.

 

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy umiejętności Święcińskiego sprawdził strzałem Grabowski. W 69 minucie wychodzący na czystą pozycję Kondratowicz został sfaulowany, ale sędzia nie zareagował, choć nasi zawodnicy domagali się czerwonej kartki dla zawodnika gospodarzy i rzutu karnego. Cztery minuty później Dawid w końcu zdobył swojego gola – odegrał mu piłkę Dzierzgowski a Kondratowicz pewnym strzałem wykończył akcję. W 81 minucie po strzale (dośrodkowaniu) Krystiana Wójcickiego piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Gospodarze do ostatniej sekundy ambitnie próbowali zdobyć honorowego gola, ale dobrze spisywała się nasza obrona i Filip Święciński w bramce. Zasłużone trzy punkty pojechały do Grajewa a WARMIA przełamała passę trzech remisów z rzędu. Grajewianie w tym sezonie są drugim zespołem po ŁKS 1926 Łomża, który wygrał w Michałowie.

 

W najbliższą sobotę o 16:00 WARMIA zagra w  Grajewie z KRYPNIANKĄ Krypno.

 

Skrót z meczu: https://youtu.be/7ikrjDaFynk

 

25.04.2021 Michałowo, Stadion MOSiR

KS Michałowo – WARMIA Grajewo  0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Tomasz Dzierzgowski 23′, 0:2 Tomasz Dzierzgowski 40′, 0:3 Dawid Kondratowicz 73′

 

KS: 1.Kucharczyk – 2.A.Butkiewicz (70′ 16.Tomczyk), 20.Koźlik (Kpt) (71’ 15.Trofimczuk), 11.Zabrocki, 14.Charkiewicz –  3.Borowik,  8.Skiepko, 19.Korotkiewicz, 10.Stachurski, 7.Niegowski – 17.Grabowski

REZERWA: 12.Tomaszewski – 15.Trofimczuk, 18.Weremczuk, 16.Tomczyk

 

TRENER: Grzegorz Szymański

 

WARMIA:  12.Święciński –  8.Bińczak, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Tuzinowski, 3.Domurat – 6.Chyliński, 10.Popławski (65′ 13.Koniecko), 16.Chmielewski,  9.Bogdaniuk (79′ 19.Wójcicki) – 7.Kondratowicz (88′ 4.Mikucki), 11.Dzierzgowski (75′ 2.Krupa)

REZERWA: 1.Sobolewski – 2.Krupa, 14.Kwieciński, 13.Koniecko, 4.Mikucki, 5.Hołtyn, 19.Wójcicki

 

TRENER: Leszek Zawadzki

 

Sędzia: Mateusz Skrzypko (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Skiepko (KS), Tuzinowski, Chmielewski (WARMIA)