ZAPOWIEDŹ I TYPY 20 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

CZYŻBY W KOŃCU PEŁNA KOLEJKA?

 

Rekordy zachorowań, kolejne obostrzenia na „14 dni po których może będzie lepiej”. Również macie wrażenie, że cały czas stoimy w marcu 2020, a tylko ktoś przekornie przekłada kartki w naszych kalendarzach? Tymczasem pomimo tego wszystkiego co wokół jest szansa, że zostanie rozegrana cała kolejka KEEZA IV ligi podlaskiej zgodnie z planem. Trzymamy kciuki, aby wszystkim się udało i zapraszamy na naszą cotygodniową zapowiedź.

SOBOTNIE MECZE – 27.03.2021

 

KS CRESOVIA Siemiatycze – MOSP Białystok – godz. 12.30.

 

Mecz rozpoczynający 20 kolejkę, jeden z zaledwie dwóch sobotnich. CRESOVIA jako jedna z nielicznych drużyn po dwóch pełnych spotkaniach rundy wiosennej (niespodziewany remis 4:4 z PROMIENIEM i 0:0 z ORŁEM) zmierzy się z MOSP. Drużyna z Białegostoku w poprzedni weekend miała pauzę wynikającą z terminarza, a w pierwszym wiosennym spotkaniu pokonała ORŁA 3:2. Ciekawe spotkanie sąsiadów z tabeli gdzie punktów potrzebują obie ekipy (mają taki sam bilans, ale MOSP rozegrał jeden mecz mniej).

 

Nasz typ – X

 

KS WARMIA Grajewo – KS ORZEŁ Kolno – godz. 14.00.

 

Drugie sobotnie spotkanie. ORZEŁ po porażce i remisie w dwóch pierwszych meczach z pewnością przyjedzie do Grajewa walczyć o 3 punkty. Trener Piwko pokazał na jesieni, że na mecze z WARMIĄ jest w stanie zmotywować zawodników do walki o każdy centymetr boiska, gdzie przez długi czas pachniało niespodzianką. Ostatecznie mecz zakończył się 1:1. Teraz WARMIA w rewanżu powinna pokazać co to znaczy przewaga własnego boiska. Po zwycięstwie nad SOKOŁEM i przełożonym meczu z PROMIENIEM zawodnicy WARMII wyjdą głodni „ligi” i pewnie pokonają gości z Kolna.

 

Nasz typ – 1

 

NIEDZIELNE MECZE – 28.03.2021

 

WIGRY II Suwałki – AKS SPARTA Augustów – godz. 11.00.

 

Obie drużyny z dużymi szansami na spadek. W kontekście walki o utrzymanie SPARTA musi punktować w takich spotkaniach. Forma WIGIER z pewnością uzależniona od „spadów” z „jedynki”, ale widząc ostatnie wyniki obu ekip i potencjał kadrowy to delikatnym faworytem wydaje się być drużyna gości. Nie mamy odniesienia do formy SPARTY z ostatniej kolejki z powodu odwołanego meczu, ale przeczuwamy, że to będzie mecz w którym AKS zwycięży.

 

Nasz typ – 2

 

BKS HETMAN Białystok – WISSA Szczuczyn – godz. 11.00.

 

WISSA dobrze weszła w sezon zatrzymując KS Michałowo 2:2 i rozbijając KRYPNIANKĘ 5:1, natomiast HETMAN po porażce w osłabieniu z liderem z Bielska, nie zagrał meczu w ostatni weekend. Ciężko coś powiedzieć o formie HETMANA, ale biorąc pod uwagę ich solidne punktowanie i remis z jesieni postawimy tu na taki sam wynik.

 

Nasz typ – X

 

MKS Mielnik – BKS TUR Bielsk Podlaski – godz. 13.00.

 

Outsider z Mielnika po pauzie i porażce 2:6 w ostatni weekend podejmuje lidera z Bielska Podlaskiego. TUR pomimo dwóch zwycięstw nie może powiedzieć, że jest w takiej formie jak na jesieni. Pierwszy mecz z HETMANEM szczęśliwie rozpoczęli od czerwonej kartki dla przeciwników, a z rezerwami WIGIER przegrywali większość meczu, aby ostatecznie wygrać 3:2. Oczywiście nie stawia to drużyny gospodarzy w roli faworyta, ani nawet ekipy, która jest w stanie osiągnąć remis, ale TUR z pewnością nie będzie miał łatwej przeprawy.

 

Nasz typ – 2

 

KRYPNIANKA Krypno – KS SOKÓŁ 1946 Sokółka – godz. 14.00.

 

SOKÓŁ pokazał się w Grajewie z dobrej strony i z niejedną drużyną powalczy o komplet punktów. Czy tak też będzie już w meczu w Krypnie? Może być ciężko, ponieważ KRYPNIANKA to niewygodny rywal i punktuje bardzo solidnie w tym sezonie, ale podział punktów spokojnie jest w zasięgu gości. Gospodarze do tej pory wygrali ze SPARTĄ i ponieśli wysoką porażkę z WISSĄ na wiosnę. To co, czas na remis KRYPNIANKI?

 

Nasz typ – X

 

SPARTA 1951 Szepietowo – ŁKS 1926 Łomża – godz. 14.00.

 

Mecz przyjaźni, niestety bez kibiców. Prawdopodobnie hit tej kolejki, wzmocniona SPARTA kontra rozpędzony ŁKS. Na boisku powinno paść dużo bramek z obu stron, więc oczekujemy wysokiego wyniku. W Łomży na jesieni 3:2 wygrał ŁKS i tym razem ponownie to oni będą mieli więcej argumentów aby zgarnąć 3 punkty. Jeśli ŁKS zwycięży równie przekonująco co w dwóch pierwszych wiosennych meczach to pokaże, że realnie włącza się do walki o awans.

 

Nasz typ – 2

 

KS Michałowo – PROMIEŃ Mońki – godz. 15.00.

 

Na zakończenie kolejki i niedzielnego grania na boisko powinni wybiec zawodnicy z Michałowa naprzeciw gościom z Moniek. Powinni ponieważ docierają nas słuchy, że KS nie chce grać w obecnej sytuacji i bardzo możliwe, że to spotkanie nie odbędzie się. Jednak gdyby wydarzyło się wszystko po myśli i nie będzie niespodzianek, to delikatnym faworytem wydają się gospodarze.

 

Nasz typ – 1