KONIEC PRZYGOTOWAŃ – CZAS NA LIGĘ!

Nasi piłkarze zakończyli cykl gier kontrolnych, zaplanowanych na okres przygotowawczy przed startem rundy wiosennej rozgrywek KEEZA IV Ligi Podlaskiej. Co działo się w Klubie od ostatniego raportu opublikowanego 21 lutego?

Tomasz Dzierzgowski (na drugim planie) ma pomóc zespołowi pójść w górę tabeli (zdjęcie z meczu ZNICZ Biała Piska – WARMIA) 

 

ZMIANY W KADRZE  

 

Na dziś pewne jest, że do kadry naszego zespołu dołączą: Tomasz Dzierzgowski (jesienią ŁKS 1926 Łomża), Piotr Chyliński (jesienią POJEZIERZE Prostki) i Łukasz Domurat (powrót do treningów). W środę sfinalizowany też został transfer Kacpra Koniecko z MAZURA Ełk.

Nasz Klub podjął współpracę z klubem podlaskiej Ligi Okręgowej JASION Jasionówka i w barwach tego zespołu w rundzie wiosennej wystąpi aż pięciu zawodników związanych dotąd z WARMIĄ: bramkarz Dariusz Bieńkowski, oraz zawodnicy z pola: Dominik Kukliński, Damian Węgrzyn, Albert Staniszewski i Mateusz Marczykowski. Trenerem zespołu z Jasionówki, którego wciąż czynnym zawodnikiem jest … nasz trener Leszek Zawadzki) będzie w rundzie wiosennej Kamil Randzio, który oczywiście nadal będzie piłkarzem naszego zespołu. Skąd taki pomysł? Z inicjatywą wyszedł trener Zawadzki a Zarząd Klubu podjął temat uznając, że zawodnikom potrzebna jest gra i regularne występy w lidze. Zanim jesienią do A Klasy zostaną zgłoszone nasze rezerwy, piłkarzom (którzy mają trochę dalej do podstawowego składu) przyda się doświadczenie meczowe, które nabędą w Lidze Okręgowej. Cały czas będą oni brali udział w treningach naszego zespołu, choć formalnie zostaną wypożyczeni do JASIONA. Do innego klubu Ligi Okręgowej – KS Grabówka najprawdopodobniej zostanie wypożyczony Jakub Drozdowski, który uczy się w Białymstoku. Paweł Górski przenosi się do POJEZIERZA Prostki. Jak już wcześniej informowaliśmy nasz Klub opuścili też Adam Nowik (przeniósł się do ZNICZA Biała Piska) i Janusz Stankiewicz.

 

Kadra WARMII na rundę wiosenną wygląda na dziś następująco:

BRAMKARZE

 

Data i miejsce urodzenia Poprzedni klub
Święciński Filip 07.08.2002 Grajewo Wychowanek
Sobolewski Łukasz 24.04.1998 Grajewo Wychowanek
OBROŃCY:
Arciszewski Marcin 19.07.1986 Grajewo Wychowanek, MAZUR Ełk, WARMIA Grajewo, PŁOMIEŃ Ełk
Domurat Łukasz 16.07.1993 Grajewo Wychowanek
Edison Fernandes Da Silva Junior BRA 28.10.1989 Sao Paulo (Brazylia) Ituano FC (BRAZYLIA), SE Palmeiras São Paulo (BRAZYLIA), Nacional AC São Paulo (BRAZYLIA), Aquidauanense FC (BRAZYLIA), União Agrícola Barbarense FC Santa Bárbara d’Oeste (BRAZYLIA), Aquidauanense FC (BRAZYLIA), Ponta Porã SE (BRAZYLIA), Palmas FR (BRAZYLIA), WISŁA Płock, SpVgg Ederheim 1949 (NIEMCY), GÓRNIK Konin, ENERGETYK ROW Rybnik, Peterborough Northern Star FC (ANGLIA), MŁAWIANKA Mława
Koszczuk Wojciech 10.01.1995 Grajewo Wychowanek
Kwieciński Kuba 03.05.2003 Grajewo Wychowanek
Krupa Maciej 14.06.1998 Grajewo Wychowanek
Mikucki Marcin 08.01.1993 Grajewo Wychowanek
Randzio Kamil 30.10.1990 Grajewo Wychowanek
POMOCNICY:
Bińczak Jan 29.03.2001 Ełk RONA 03 Ełk, NAKI Olsztyn, CZARNI Olecko, BIEBRZA Goniądz
Chmielewski Filip 10.03.2003 Grajewo Wychowanek
Hołtyn Rafał 10.09.2003 Ełk Wychowanek, POJEZIERZE Prostki
Koniecko Kacper 20.02.2000

Ełk

RONA 03 Ełk, NAKI Olsztyn, RONA 03 Ełk, ŚNIARDWY Orzysz, CZARNI Olecko, BIEBRZA Goniądz, MAZUR Ełk
Popławski Aleksander BIA 07.05.1991 Grodno (Białoruś) MOSP JAGIELLONIA Białystok, PODLASIAK Knyszyn, ZNICZ Suraż, RUCH Wysokie Mazowieckie, PŁOMIEŃ Ełk, PROMIEŃ Mońki, ROMINTA Gołdap, BIEBRZA Goniądz
Sypytkowski Paweł 03.03.1995 Grajewo Wychowanek, GEDANIA Gdańsk
Śleszyński Kacper 02.09.2003 Grajewo Wychowanek
Tuzinowski Mateusz 25.06.1994 Grajewo Wychowanek, CERAMIK Łubiana, WDA Lipusz, POWIŚLE Dzierzgoń, WDA Lipusz
NAPASTNICY:
Bogdaniuk Arkadiusz 18.08.1998 Ełk RONA 03 Ełk, MKS Ełk,  ZNICZ Biała Piska, BIEBRZA Goniądz
Chyliński Piotr 30.06.1989 Grajewo Wychowanek, MAZUR Ełk, WARMIA, POJEZIERZE Prostki
Dzierzgowski Tomasz 15.03.1990 Białystok WŁÓKNIARZ Białystok, MOSP JAGIELLONIA Białystok, WŁÓKNIARZ Białystok, GRYF Gródek, TUR Bielsk Podlaski, GRYF Gródek, OLIMPIA Zambrów, GRYF Gródek, WARMIA, ŁKS 1926 Łomża
Kondratowicz Dawid 03.05.2000 Ełk POJEZIERZE Prostki
Niebrzydowski Kacper 10.03.2003 Grajewo Wychowanek
Wójcicki Krystian 24.01.2001 Grajewo Wychowanek, MOSP Białystok

 

ZALEGŁY MECZ

 

W rundzie jesiennej na wniosek TURA Bielsk Podlaski nie został rozegrany mecz pomiędzy naszymi zespołami, który był zaplanowany na 31 października w Grajewie. Wydział Gier Podlaskiego Z.P.N. podjął decyzję o wyznaczeniu terminu zaległego meczu na 6 marca. W związku ze stanem płyty naszego boiska (na którym jeszcze 23 lutego zalegała ok. 20 cm warstwa śniegu) wystąpiliśmy do Wydziału Gier z prośbą o zmianę terminu tego spotkania, proponując terminy środowe: 24 marca lub 12 maja. Rozegranie dwóch meczów ligowych w okresie tygodnia (6 i 13 marca) groziłoby poważnym zniszczeniem murawy. Wydział Gier zdecydował się odwołać swoją decyzję o rozegraniu meczu WARMIA – TUR po tym, gdy nasz Klub dodatkowo poinformował związek o przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i kwarantannie wśród zawodników naszego zespołu. Na dziś związek nie podał do wiadomości ostatecznego terminu rozegrania meczu.

 

SPARINGI

 

W swoim przedostatnim sparingu przed startem ligi nasz zespół zmierzył się z najsilniejszym przeciwnikiem spośród zimowych sparingpartnerów – czołowym zespołem Grupy 1 III Ligi ZNICZEM Biała Piska. Od początku spotkania bezdyskusyjnie lepszym zespołem byli trzecioligowcy, którzy zdobyli prowadzenie po bramce Huberta Molskiego w 12 minucie. Nasz zespół całkiem nieźle się bronił i do przerwy ZNICZ prowadził tylko jednym golem. Niestety, po przerwie supersnajper ZNICZA Bartosz Giełażyn zaliczył szybko trafienie na 2:0 a w 58 minucie poprawił wynik. W ostatnim kwadransie gry, po zmianach w naszym zespole, rywale totalnie panowali na boisku i bezlitośnie wykorzystywali błędy naszej drużyny strzelając trzy gole. Pocieszające po tym meczu było to, że … lepszych od ZNICZA rywali w naszej lidze nie będzie.

 

27.02.2021 Kolno, boisko ze sztuczną nawierzchnią 

ZNICZ Biała Piska – WARMIA Grajewo 6:0 (1:0) 

Bramki: 1:0 Hubert Molski 12’, 2:0 Bartosz Giełażyn 47’, 3:0 Bartosz Giełażyn 58’, 4:0 Patryk Ołów 79’, 5:0 Bartosz Giełażyn 84’, 6:0 Patryk Ołów 90’ 

ZNICZ: Radzikowski – Woźniak (46’ Ruszczyk), Molski, Kuśnierz (65’ Dzienis), A.Kosiński (30’ Denert) – Jambrzycki (65’ Ołów), Furman, Jarosz (46’ Nowik), Gondek (65’ P.Kossyk), Romachów (46’ Famulak) – Giełażyn

WARMIA: Sobolewski – Śleszyński, Arciszewski, Tuzinowski, Kwieciński – Chyliński, Koniecko, Domurat, Popławski, Bińczak – Dzierzgowski

Grali także: Święciński – Krupa, Mikucki, Chmielewski, Bogdaniuk, Kondratowicz, Wójcicki

Nie grali: Randzio, Koszczuk, Edison, Sypytkowski

Skrót z meczu: https://youtu.be/oAbzcfVNj2M

 

Następnego dnia, na sztucznej nawierzchni ełckiego stadionu nasz drugi zespół zagrał z JASIONEM Jasionówka. Tym razem rezerwy zostały wzmocnione zawodnikami z pierwszego zespołu, którzy jak Sobolewski, Wójcicki, Mikucki czy Kondratowicz grali dzień wcześniej ze ZNICZEM, lub jak Edison – który w sobotę nie grał.

28.02.2021 Ełk, boisko ze sztuczną nawierzchnią 

WARMIA II Grajewo – JASION Jasionówka 8:3 (3:2) 

Bramki: 1:0 Krystian Wójcicki 2’, 2:0 Rafał Hołtyn 3’, 2:1 Łukasz Daniewicz 11’, 2:2 Damian Węgrzyn 27’, 3:2 Dawid Kondratowicz 42’ (rzut karny), 4:2 Edison 56’, 5:2 Dawid Kondratowicz 62’, 6:2 Dawid Kondratowicz 72’, 7:2 Marcin Mikucki 74’, 7:3 Damian Węgrzyn 83’, 8:3 Marcin Mikucki 84’ 

WARMIA II: Sobolewski – Kaczyński (12’ Zyskowski), Krupa, Sienkiewicz, Gwiazdowski – Mikucki, Szumowski, Edison, Wójcicki (65’ Rybsztat), Hołtyn – Kondratowicz

Skrót z meczu: https://youtu.be/Geg3DSR1y5o

 

Na tydzień przed planowanym startem rozgrywek KEEZA IV Ligi Podlaskiej WARMIA zmierzyła się z wiceliderem forBET IV Ligi warmińsko – mazurskiej MRĄGOWIĄ Mrągowo. Zespół trenera Niedziółki w meczach sparingowych imponował formą wygrywając wszystkie mecze: OLIMPIA Olsztynek 4:1, PISA Barczewo 3:1, MAMRY Giżycko 2:0, MKS Korsze 4:2, WARMIA Olsztyn 6:2 i BŁĘKITNI Pasym 10:1 (!). Osłabiona kadrowo WARMIA (bez Edisona, Randzio, Koszczuka i Sypytkowskiego) tylko do przerwy była równorzędnym przeciwnikiem dla rozpędzonych gospodarzy. MRĄGOWIA od początku meczu przeważała i już w 4 minucie wyszła na prowadzenie po bramce zdobytej przez Barszczewskiego. W 24 minucie po faulu na Dzierzgowskim rzut karny pewnie wykorzystał Kondratowicz. Drugą połowę zaczęli golem Gołębiowskiego mrągowianie. Później WARMIA miała kilka niezłych sytuacji do wyrównania, ale ostatnie pół godziny, tak jak przed tygodniem po zmianach w naszym zespole, to już totalna dominacja MRĄGOWII i aż trzy gole w naszej bramce. Tym samym wysoka porażka, która niespecjalnie napawa optymizmem przed pierwszym meczem ligowym. Aczkolwiek… Sparingi to nie liga.

Skrót z meczu:  https://youtu.be/G3g7_VCrMTM

06.03.2021 Mrągowo, boisko ze sztuczną nawierzchnią 

MRĄGOWIA Mrągowo – WARMIA Grajewo 5:1 (1:1) 

Bramki: 1:0 Mateusz Barszczewski 7’, 1:1 Dawid Kondratowicz 24’ (rzut karny), 2:1 Dariusz Gołębiowski 47’, 3:1 Kamil Skrzęta 69’, 4:1 Rafał Kudlak 72’, 5:1 Piotr Wypniewski 78’

MRĄGOWIA: Marszałek (46’ Orzeł) – Skrzęta (46’ Trzebiński), Abramczyk (60’ Skrzęta), Michałowski (73’ Abramczyk) – Glinka (46’ Chmielewski), Bognacki (60’ Błędowski), Błędowski (31’ Wypniewski), Żęgota (54’ Nakielski) – Kosek (60’ Barszczewski), 9. Mahamadou Bah (46’ Gołębiowski), Barszczewski (31’Kudlak)

WARMIA: Sobolewski – Mikucki, Arciszewski, Tuzinowski, Bińczak – Chyliński, Popławski, Domurat, Dzierzgowski, Bogdaniuk – Kondratowicz

Grali także: Święciński – Krupa, Kwieciński, Wójcicki, Chmielewski, Koniecko, Śleszyński

Nie grali: Randzio, Koszczuk, Edison, Sypytkowski

Skrót z meczu: https://youtu.be/G3g7_VCrMTM

 

PODSUMOWANIE PRZYGOTOWAŃ

 

Trener Zawadzki dawał w meczach kontrolnych sporo szans gry zawodnikom z „zaplecza” podstawowej jedenastki. Zamierzeniem naszego szkoleniowca było zaplanowanie gier z jak najmocniejszymi przeciwnikami i z siedmiu rozegranych spotkań aż trzy WARMIA zagrała z trzecioligowcami. Dwa z nich przegraliśmy wysoko – 0:7 z JAGIELLONIĄ II i 0:6 ze ZNICZEM. Wygraliśmy 4:2 z KS Wasilków. Nietrudno odkryć, że w meczu z rezerwami „Jagi” i ZNICZEM  do przerwy przegrywaliśmy 0:1. To nie przypadek. W tych spotkaniach, tak jak i w meczu z MRĄGOWIĄ podstawowy skład, który pojawiał się na boisku „dawał radę”. Po zmianach bywało jednak sporo gorzej. Niektórzy zawodnicy wchodząc na boisko w roli zmienników byli ospali i rozkojarzeni, co bezlitośnie wykorzystywali rywale. Generalnie bilans gier sparingowych jest fatalny – w 7 meczach nasz pierwszy zespół odniósł 2 zwycięstwa, raz zremisował i przegrał 4 razy. Bilans bramkowy: 13:28… To oczywiście statystyka, która wydaje się być zatrważająca, ale każdy, kto uważniej śledzi futbol wie, że z wyników sparingów nie ma sensu wyciągać żadnych wniosków. Zawodnicy solidnie trenowali i pomimo ostatnich problemów „covid-owych” są na pewno fizycznie dobrze przygotowani do ligi. Cieszymy się, że pomimo obostrzeń i panującej epidemii udało się zespołowi odbyć zaplanowane sparingi i cykle treningowe. Tak naprawdę to wydaje się być najważniejsze. Epidemia, póki co, obchodzi się z naszym zespołem w miarę delikatnie. Na każdych zajęciach trener Zawadzki miał do dyspozycji ponad 20-tu zawodników, co w realiach czwartoligowych jest ewenementem. Niestety, na dobrą sprawę nie udało się ani razu zagrać w pełnym, optymalnym składzie – zawsze kogoś brakowało. Albo z powodu pracy, albo urazów czy choroby. Realia IV ligi… Dlatego pewną niewiadomą jest skład w jakim nasz zespół zacznie mecz z SOKOŁEM 1946. Oczywiste jest, że trener wybierze najlepszych, których będzie miał do dyspozycji w dniu meczu.

 

TERMINARZ RUNDY WIOSENNEJ

 

Nasz Klub ustalił już terminarz spotkań rundy wiosennej rozgrywanych w Grajewie. Na naszym boisku WARMIA wiosną zagra 9 razy (z zaległym meczem z TUREM). Niestety, do odwołania przez rząd obostrzeń, związanych z COVID-19 w meczach nie będą mogli uczestniczyć kibice.

  • 13.03.2021 (sobota)   godz. 15:15      „WARMIA” Grajewo – „SOKÓŁ 1946” Sokółka
  • 27.03.2021 (sobota)   godz. 14:00      „WARMIA” Grajewo – „ORZEŁ” Kolno
  • 10.04.2021 (sobota)   godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo – „CRESOVIA” Siemiatycze
  • 01.05.2021  (sobota)  godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo – „KRYPNIANKA” Krypno
  • 15.05.2021  (sobota)  godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo – „WIGRY II” Suwałki
  • 26.05.2021 (środa)     godz. 18:00      „WARMIA” Grajewo – „SPARTA 1951” Szepietowo
  • 05.06.2021  (sobota)  godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo – ŁKS 1926 Łomża
  • 12.06.2021  (sobota)  godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo – „SPARTA” Augustów