WARMIA PO PÓŁMETKU PRZYGOTOWAŃ

Po zakończonej w listopadzie rundzie jesiennej WARMIA Grajewo nie zapadła w zimowy sen. Zarząd Klubu jeszcze przed okresem świątecznym spotkał się z trenerem Leszkiem Zawadzkim w celu szczegółowego omówienia postawy zespołu w rundzie jesiennej, oceny poszczególnych zawodników – ich postępów, przydatności a także opracowania planu przygotowań i celów zespołu na rundę wiosenną rozgrywek ligowych.

Trener Leszek Zawadzki podnosi treningi WARMII na wyższy poziom!

ZMIANY W ZARZĄDZIE

Skoro mowa o Zarządzie Klubu to warto wspomnieć o zmianach, które w ostatnim okresie dokonały się w jego składzie. Przypomnijmy, że jeszcze w lipcu 2019 roku ze względu na objęcie mandatu radnego Powiatu Grajewskiego z funkcji prezesa i członka Zarządu Klubu zrezygnował Krzysztof Piekarski, pozostając opiekunem medycznym zespołu. Prezesem Klubu został wówczas 30-letni Wojciech Dulgis – Absolwent Uniwersytetu w Toruniu, pracownik S.M. MLEKPOL, były zawodnik, wychowanek Klubu, od dziecka związany z WARMIĄ. Od początku swojej pracy w Zarządzie zajmował się koordynowaniem działań Akademii Piłkarskiej. Zarząd pod jego kierownictwem przeszło rok działał w trzyosobowym składzie. Działanie Klubu to wbrew pozorom naprawdę sporo pracy a każdy z członków Zarządu pracuje w Klubie poza czasem swojej codziennej działalności zarobkowej. Odkąd Klub nie zatrudnia etatowych pracowników, coraz trudniej jest sprostać wyzwaniom sprawnego działania. Ze względu na odroczone z powodu stanu epidemii wybory nowego zarządu, w celu usprawnienia pracy w Klubie, Zarząd (zgodnie z możliwością, którą dopuszcza statut Klubu) zdecydował o dołączeniu do swojego składu Daniela Tuzinowskiego (33 l.). To również nasz wychowanek, od najmłodszych lat związany z grajewskim Klubem. Były zawodnik WARMII (od żaka do seniora), trener a także właściciel doskonale współpracującej z WARMIĄ Akademii Małego Piłkarza i organizator ligowego zespołu futsalu.

ZMIANY W KADRZE 

W porównaniu z kadrą zespołu z rundy jesiennej wiosną nie zobaczymy już w barwach WARMII wypożyczonego w sierpniu do naszego Klubu z SMS Łódź 18-letniego Adama Nowika, który przymierza się do gry w ZNICZU Biała Piska a także niemal 35-letniego Janusza Stankiewicza, który pożegnał się z grajewskim Klubem po 5-letniej grze. To bardzo solidny zawodnik, wzór profesjonalizmu z którym współpraca była przyjemnością. Treningi w naszym Klubie zakończył też Paweł Górski  – wychowanek, któremu kontuzje przeszkodziły w świetnie zapowiadającym się rozwoju piłkarskim.  Paweł najprawdopodobniej wiosną zagra w Prostkach i nadal będzie szkolił młodych piłkarzy naszej Akademii. Tym trzem piłkarzom dziękujemy za występy z herbem WARMII na sercu.

Nowe twarze w kadrze zespołu to… mniej, lub bardziej znani kibicom zawodnicy, którzy wracają do treningów w WARMII:

Dariusz Bieńkowski (bramkarz z zespołu juniorów)

Piotr Chyliński (w rundzie jesiennej czołowy zawodnik i najlepszy strzelec POJEZIERZA Prostki)

Łukasz Domurat (powracający do zespołu po dwuletniej przerwie)

Tomasz Dzierzgowski (jesienią piłkarz ŁKS 1926 Łomża, w 12 występach zdobył aż 11 goli!)

Albert Staniszewski (powrót do treningów po kilkuletniej przerwie)

Damian Węgrzyn (powrót do treningów byłego zawodnika zespołu juniorów trenera Józefa Matysiewicza)

W grudniu i styczniu na testach w III-ligowych klubach z naszego regionu była trójka naszych piłkarzy: Filip Święciński, Jan Bińczak i Dawid Kondratowicz, ale na dziś są w naszym Klubie i nie ma tematu ich odejścia.

Na kilku początkowych treningach pojawił się pochodzący z Moniek napastnik Daniel Kukliński, który powrócił do kraju po pobycie w Holandii, lecz po pierwszym sparingu z MAZUREM Ełk trener Zawadzki zrezygnował z jego dalszego udziału w zajęciach zespołu. Z WARMIĄ trenuje też pomocnik Kacper Koniecko z Ełku, grający jesienią w MAZURZE Ełk syn byłego zawodnika naszego Klubu Bartłomieja Koniecko. Decyzja co do losów Kacpra zapadnie w najbliższych dniach. Niewykluczone są kolejne ruchy kadrowe.

ZESPÓŁ REZERW 

Jednym z tematów nad którym od dłuższego czasu pracował Zarząd Klubu jest powstanie zespołu rezerw. Na przedświątecznym spotkaniu Zarządu z trenerem i dyrektorem MOSiR zostało ustalone, że zespół rezerw WARMII Grajewo zostanie zgłoszony do rozgrywek podlaskiej A Klasy od rundy jesiennej sezonu 2021/2022. Nasze rezerwy nie będą drogą do masowego sprowadzania zawodników z zewnątrz do pierwszej drużyny i odesłaniu do drugiego zespołu wychowanków. Proporcje udziału w kadrze zawodników przyjezdnych do miejscowych zostaną zachowane. Konieczność jego powstania jest naturalna – jesienią kadra WARMII liczyła niemal 30 zawodników. Wielu z nich nie jest jeszcze gotowych do gry na poziomie IV ligi, więc w rezerwach będą mieli więcej szans na występy. Chcemy aby zespół rezerw był naturalnym poligonem doświadczalnym przede wszystkim dla młodych zawodników kończących wiek juniora. Liczymy też na udział w nim zawodników ogranych w grajewskiej lidze zakładowej, z których kilku dotąd, niestety bez powodzenia próbowało swoich sił w zespole seniorów. Jeśli tylko ci zawodnicy zechcą podjąć się rygorom treningu, to dla najlepszych z nich też znajdzie się miejsce w zespole.

W rundzie wiosennej wszyscy zawodnicy będą trenowali pod okiem trenerów Leszka Zawadzkiego i asystującego mu Kamila Randzio. W czerwcu zostanie dokonany wstępny podział kadry na pierwszy i drugi zespół. Oczywiście będzie możliwa migracja zawodników pomiędzy zespołami. Projekt już ruszył. W sobotę 30 stycznia pierwszy zespół WARMII zagrał w Zambrowie z III-ligowym KS Wasilków a druga drużyna w Ełku z IV-ligowym MAZUREM.

POWRÓT DO TRENINGÓW

Zespół pod wodzą trenera Zawadzkiego zachowując reguły bezpieczeństwa sanitarnego wrócił do zajęć 18 stycznia. Zawodnicy naszego Klubu otrzymują świadczenia pieniężne, kwalifikujące ich do grupy zawodników zwolnionych z obostrzeń dotyczących sportu zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów z 21.12.2020 roku. Przed zajęciami każdy zawodnik z kadry zespołu otrzymał nowo zakupiony przez Klub sprzęt sportowy marki ZINA o wartości 1986 zł tys złotych(na osobę). Sprzęt został zakupiony ze wsparciem finansowym Urzędu Województwa Podlaskiego, z którego Zarząd Klubu pozyskał środki w ramach konkursu „Organizacja szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa sportowego w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego”.

Na okres przygotowawczy do rundy wiosennej zaplanowane zostały następujące mecze kontrolne:

23.01 MAZUR Ełk (w Ełku, 11:00)

30.01 KS Wasilków (w Zambrowie, 12:00)

06.02 JAGIELLONIA II Białystok (w Białymstoku, 10:00)

13.02 NAREW Ostrołęka (w Ostrołęce 14:00)

20.02 POJEZIERZE Prostki (w Augustowie 10:00)

27.02 ZNICZ Biała Piska (w Kolnie, 11:00)

06.03 MRĄGOWIA Mrągowo (w Mrągowie, 11:00)

SPARINGI

Pierwszy sparing w 2021 roku nasz zespół zagrał w Ełku z prowadzonym przez Pawła Sobolewskiego MAZUREM Ełk. Ełczanie zajmują po rundzie jesiennej trzynaste miejsce w uznawanej o wiele mocniejszej od podlaskiej forBET IV lidze warmińsko – mazurskiej. Sparing rozgrywany był nietypowo – w trzech 30-minutowych częściach. Trener Zawadzki dał szansę gry dla wszystkich trenujących zawodników wśród których zabrakło Filipa Święcińskiego. Nasz zespół, który w tygodniu przed meczem nie trenował z piłkami miał spory problem z czuciem gry. MAZUR,  wyglądał na boisku zdecydowanie lepiej i już po kwadransie gry prowadził 2:0. W 20 minucie WARMIA odpowiedziała trafieniem Kondratowicza i pierwsza część zakończyła się wygraną MAZURA 2:1. W drugiej części grajewianie prezentowali się dużo lepiej. Po stałych fragmentach gry najpierw Kacper Koniecko a pięć minut później Edison wyprowadzili WARMIĘ na prowadzenie. MAZUR odpowiedział golem na 3:3, ale drugą część wygrała WARMIA 2:1. W trzeciej części w naszej jedenastce zagrało aż 7 juniorów. MAZUR miał dużą przewagę, którą udokumentował trzema golami. Tym samym mecz zakończył się wygraną ełczan 6:3.

Skrót meczu: https://youtu.be/eZk79YLXTqE

23.01.2021 Ełk, boisko ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego

MAZUR Ełk – WARMIA Grajewo 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Bramki: Jakub Lewandowski (trzy), Dawid Ejza, Szymon Dębek, Piotr Wiktorzak dla MAZURA – Dawid Kondratowicz 20’, Kacper Koniecko 39’, Edison 44’ dla WARMII

WARMIA: (I część): Sobolewski – Randzio, Edison, Tuzinowski, Krupa – Wójcicki, Popławski, Domurat, Bińczak – Kondratowicz, Bogdaniuk

(II część): Sobolewski – Mikucki, Edison, Arciszewski, Sypytkowski – Marczykowski, Staniszewski, Koniecko, Hołtyn – Chyliński, Dzierzgowski

(III część): Bieńkowski – Dominik Kukliński, Arciszewski, Tuzinowski, Kwieciński – Węgrzyn, Śleszyński, Chmielewski, Drozdowski – Daniel Kukliński, Niebrzydowski

Tydzień później w sobotę 30 stycznia MAZUR ponownie sprawdził naszych piłkarzy. Tym razem do Ełku trener Leszek Zawadzki wysłał zespół rezerwowy, wsparty Sobolewskim, Sypytkowskim i Koszczukiem.

30.01.2021 Ełk, boisko ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego

MAZUR Ełk – WARMIA II Grajewo 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Michał Gosiewski 4’, 2:0 Dawid Skalski 19’, 3:0 Szymon Dębek 77’, 4:0 Piotr Wiktorzak 79’, 5:0 Paweł Sobolewski 82’

WARMIA: Sobolewski – Kukliński (75’ A.Mazurek), Koszczuk, Staniszewski, Kwieciński – Drozdowski (70’ Sienkiewicz), Koniecko, Sypytkowski, Marczykowski (46’ Węgrzyn) – Niebrzydowski (75’ Bukowski), Wójcicki

Pierwszy skład w Zambrowie zmierzył się z prowadzonym przez Roberta Speichlera III-ligowym KS Wasilków. W tym meczu nasz zespół pokazał się z niezłej strony, przeprowadzając sporo udanych akcji. Trzecioligowcy prowadzili już 2:0, ale ostatnie pól godziny meczu to bardzo dobra i skuteczna gra WARMII, której efektem były aż 4 gole, z których dwa zdobył wracający do kadry Piotr Chyliński.

Skrót z meczu: https://youtu.be/2TRdJ8R2w30

30.01.2021 Zambrów, boisko ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego

KS Wasilków – WARMIA Grajewo 2:4 (1:0)

Bramki: 1:0 Maciej Zieniewicz 29’ (rzut karny), 2:0 Adam Butkiewicz 63’, 2:1 Edison 67’, 2:2 Piotr Chyliński 75’, 2:3 Piotr Chyliński 82’, 2:4 Dawid Kondratowicz 88’ 

KS: Gendzwiłł – Butkiewicz, Panek, Dąbrowski, Rybakowski – Zieniewicz, Dudziński, Vatkevich, Makal – Jakimiuk, Poduch

Grali także: Langa, Kozłowski i czterech zawodników testowanych 

WARMIA: Święciński – Randzio, Edison, Arciszewski, Krupa – Popławski, Domurat, Tuzinowski, Bińczak – Bogdaniuk, Kondratowicz

Grali także: Chmielewski, Śleszyński, Chyliński

Zabrakło: Mikuckiego, Hołtyna i Dzierzgowskiego

Po tygodniu od zwycięstwa nad Wasilkowem nasz zespół zagrał w Białymstoku z innym podlaskim trzecioligowcem JAGIELLONIIĄ II.  Rezerwy białostockiego klubu w ostatnim czasie ogrywają nas niemiłosiernie i …tak też było w meczu rozegranym na sztucznej nawierzchni pod balonem. Nawiasem mówiąc dzięki temu „balonowemu” zadaszeniu boiska w ogóle udało się zagrać te spotkanie – po opadach śniegu i przy silnym mrozie większość sztucznych boisk w naszym regionie była po prostu nieczynna. W pierwszej połowie w zespole „Jagi” pojawili się na boisku doskonale znani z Ekstraklasy: Damian Węglarz. Bartosz Bida i Bartosz Kwiecień a także dwóch nowo sprowadzonych do białostockiego klubu – Ukrainiec Mazur i Hiszpan Lopez. Nie mieliśmy w tym meczu nic do powiedzenia, choć dzielnie broniliśmy się do przerwy. W drugiej połowie, po zmianach (w zespole gospodarzy zagrali już trzecioligowcy) JAGIELLONIA zdobyła aż pięć goli. Trener białostoczan Wojciech Kobeszko dla portalu jagiellonia.pl powiedział po spotkaniu:  – Do przerwy grała większość zawodników z pierwszego zespołu. Do 60. minuty mecz był dosyć intensywny i ciekawy. Później, po zmianach w zespole z Grajewa,  jakość zespołu naszych rywali spadła. Podczas tego sparingu z pewnością zrealizowaliśmy swoje cele. Wiemy nad czym mamy pracować. Trzeba pamiętać, że był to jedynie sparing, wysoka wygrana o niczym nie świadczy. Chciałbym, żebyśmy z pokorą podeszli do tego rezultatu i skupiali się przede wszystkim na swojej pracy, na elementach wymagających poprawy” 

Skrót z meczu: https://youtu.be/Ej8x3Ixnfe4  

06.02.2021 Białystok, boisko ze sztuczną nawierzchnią

JAGIELLLONIA II Białystok – WARMIA Grajewo 7:0 (2:0).

Bramki: Kamil Sakowicz 13’, Eryk Matus 32’, Jan Pawłowski 59’, Hubert Matras 72’, 79’ Hubert Karpiński 80’, 86’

JAGIELLONIA II (I połowa): Węglarz – Żarejko, Kwiecień, Mazur, Jarosz, Bida (30’ Matus), Lopez, Orpik, Maciejuk, Sakowicz, Lutostański.

JAGIELLONIA II (II połowa)): Gostomski – Majsterek, Kosikowski, Czerech, Pankiewicz, Nawrocki, Matras, Huczko, Pawłowski, Karpiński, Matus (70’ Jarmołowicz)

WARMIA: Sobolewski – Randzio, Edison, Tuzinowski, Kwieciński – Bogdaniuk, Popławski, Chmielewski, Domurat, Bińczak – Dzierzgowski

Grali także: Bieńkowski – Arciszewski, Krupa, Sypytkowski, Śleszyński, Chyliński, Wójcicki

Następnego dnia w Ełku rezerwowy zespół WARMII zagrał z POJEZIERZEM Prostki.

07.02.2021 Ełk, boisko ze sztuczną nawierzchnią

WARMIA II Grajewo – POJEZIERZE Prostki 9:2

Bramki: Jakub Drozdowski, Damian Węgrzyn (dwie), Dawid Kondratowicz (trzy), Bartosz Kaczyński, Kacper Koniecko, Rafał Hołtyn

WARMIA II:  Sobolewski (46’ Bieńkowski) – Kukliński, Koszczuk (60’ Kukliński), Krupa (60’ Gwiazdowski), Dąbrowski (60’ Kaczyński) – Marczykowski (60’ Rybsztat), Śleszyński (60’ Szumowski), Popławski (46’ Koniecko), Drozdowski – Kondratowicz (46’ Hołtyn), Chyliński (46’ Węgrzyn)

W sobotę 13 lutego kolejnym rywalem WARMII była NAREW 1962 Ostrołęka. Mecz odbył się w bardzo trudnych warunkach. Sztuczna nawierzchnia boiska w Ostrołęce była odśnieżona, ale zmrożona i zawodnicy przede wszystkim musieli bardziej skupić się na utrzymaniu równowagi niż na grze w piłkę. Trener Zawadzki podzielił zespół na dwie jedenastki, które wymieniły się po przerwie. Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył w 5 minucie Wojciech Koszczuk, który przepięknym strzałem zza pola karnego pokonał Radczenkę. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Wójcicki, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W 70 minucie Ziemak precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył gola dla gospodarzy. Osiem minut później akcję prawą stroną przeprowadził Paweł Kuzia , dośrodkował, strzał głową Ochrimenki wybronił Bieńkowski, ale dobitka Kacpra Niedźwieckiego była już celna.

Skrót z meczu: https://youtu.be/lJTNr5yVtQ8

13.02.2021 Ostrołęka, boisko ze sztuczną nawierzchnią

NAREW 1962 Ostrołęka – WARMIA Grajewo 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Wojciech Koszczuk 5’, 0:2 Krystian Wójcicki 55’, 1:2 Bartłomiej Ziemak 70’, 2:2 Kacper Niedźwiecki 78’

NAREW: Radczenko – Niedźwiecki, Borkowski, Ochrimenko, Ziemak, K. Drężek, Dąbrowski, Karwowski, Nakielski, Jastrzębski, Olesiński.

Grali także: Stepnowski – Kuzia, Banach, Kubeł, Białobrzeski, Turek, Bieńkowski.

WARMIA (I połowa): Sobolewski – Koszczuk, Arciszewski, Edison, Randzio – Bogdaniuk, Domurat, Koniecko, Bińczak – Kondratowicz, Dzierzgowski

WARMIA (II połowa): Bieńkowski – Kukliński, Tuzinowski, Krupa, Kwieciński –  Chyliński, Popławski Chmielewski, Śleszyński, Hołtyn – Wójcicki

W piątek 19 lutego w Ełku nasz rezerwowy zespół zmierzył się z MAZUREM Wydminy (czołowy zespół warmińsko – mazurskiej A klasy gr.1).

19.02.2021 Ełk, boisko ze sztuczną nawierzchnią

WARMIA II Grajewo – MAZUR Wydminy 4:2

Bramki: Marcin Mikucki, Bartosz Bukowski (dwie), Mateusz Tuzinowski

WARMIA II: Sobolewski – Dąbrowski (60’ Kaczyński), Tuzinowski (60’ Mazurek), Krupa (46’ Gwiazdowski), Kwieciński (46’ Staniszewski) – Mikucki (60’ Rybsztat), Kukliński (46’ Koniecko), Mazurek (60’ Bukowski), Śleszyński (46’ Wójcicki), Drozdowski (46’ Marczykowski) – Niebrzydowski (70’ Sienkiewicz)

W sobotę 20 lutego na sztucznej nawierzchni w Augustowie WARMIA zmierzyła się z liderem warmińsko – mazurskiej A Klasy (Gr. 1) POJEZIERZEM Prostki. Podopieczni Jarosława Turowskiego pokazali się z bardzo dobrej strony a w naszym zespole mocno szwankowała skuteczność. Dopiero w drugiej połowie przepiękne uderzenie Bogdaniuka z rzutu wolnego znalazło drogę do siatki POJEZIERZA. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 z rzutu karnego a wynik meczu ustalił na 3:0 Krystian Wójcicki.

Skrót z meczu: https://youtu.be/Grj3vgVwiE8

20.02.2021 Augustów, boisko ze sztuczną nawierzchnią 

WARMIA Grajewo – POJEZIERZE Prostki 3:0 (0:0) 

Bramki: 1:0 Arkadiusz Bogdaniuk 69′, 2:0 Arkadiusz Bogdaniuk 71′ (rzut karny), 3:0 Krystian Wójcicki 89′  

WARMIA (skład wyjściowy): Święciński – Koszczuk, Edison, Randzio – Bińczak, Domurat, Chmielewski, Popławski, Sypytkowski – Kondratowicz, Bogdaniuk

Grali także: Sobolewski – Śleszyński, Arciszewski, Kwieciński, Koniecko, Krupa, Wójcicki