MECZ Z TUREM ODWOŁANY!

W piątek ok. godziny 13:20 Przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Pan Hubert Siejewicz przesłał do naszego Klubu decyzję o odwołaniu zaplanowanego na sobotę 31 października godz. 14:00 meczu KEEZA IV ligi podlaskiej WARMIA Grajewo – TUR Bielsk Podlaski. Tym samym mecz się nie odbędzie i nie jest znany jego nowy termin. W związku z otrzymaną decyzją Zarząd naszego Klubu wniósł odwołanie od decyzji WGiE Podlaskiego Z.P.N. Oto jego treść:

Zarząd Klubu Sportowego WARMIA Grajewo uprzejmie informuje, że nie wyrażamy zgody na przełożenie na inny termin meczu KEEZA IV ligi podlaskiej WARMIA Grajewo – TUR Bielsk Podlaski, zaplanowanego na dzień 31.10.2020 roku i niniejszym składamy odwołanie od decyzji o jego odwołaniu. Zwracamy uwagę na brak powołania się w decyzji WGiE na jakikolwiek zapis w uchwalonym przez Zarząd Podlaskiego ZPN Regulaminie Rozgrywek Podlaskiego ZPN na sezon 2020/2021.

W dniu 29 października, w godzinach wieczornych zostaliśmy poinformowani przez Pana Pawła Bierżyna, trenera zespołu TUR Bielsk Podlaski o sytuacji kadrowej w Jego zespole związanej z pobytem na kwarantannie czterech zawodników zespołu oraz wystąpieniu objawów koronawirusa u jednego zawodnika. Trener Bierżyn zadeklarował, że Jego klub pomimo tej sytuacji jest gotów zagrać mecz IV ligi, kosztem odwołania meczu rezerw tego Klubu.

W dniu 30 października przeprowadziliśmy w naszym zespole ankietę na temat rozegrania meczu w tej sytuacji, informując zawodników o możliwości realnego zagrożenia zarażeniem koronawirusem. Zawodnicy zdecydowanie opowiedzieli się za rozegraniem meczu w zaplanowanym terminie i nie przekładanie go na inną datę. Zwracamy uwagę, że epidemia rozwija się i nic nie wskazuje na to, aby jeszcze w rundzie jesiennej była możliwość rozegrania tego spotkania. Naszą decyzję telefonicznie przekazaliśmy trenerowi Bierżynowi. Istotnym w tej sytuacji jest fakt, że Klub TUR Bielsk Podlaski zgłosił do rozgrywek KEEZA IV ligi na sezon 2020/2021 27 zawodników a kolejnych 17 do rozgrywek KEEZA Ligi Okręgowej. Brak pięciu zawodników kadry nie może w tej sytuacji stanowić podstawy do odwołania meczu.

W dniu 30.10 otrzymaliśmy informację o potwierdzonym wyniku pozytywnym testu na obecność koronawirusa u jednego z naszych zawodników, który jednak w ubiegłym tygodniu nie brał udziału w zajęciach treningowych Klubu. Do 27 października na kwarantannie przebywał inny zawodnik naszego zespołu i miało to duży wpływ na osłabienie wartości sportowej naszej drużyny w dwóch meczach. Taka sytuacja w okresie trwającej epidemii jest dla każdego klubu trudna i wymaga korzystania z zawodników rezerwowych. W sytuacji, gdy Klub TUR Bielsk Podlaski dysponuje zespołem rezerw występującym w KEEZA Lidze Okręgowej z całą pewnością brak pięciu zawodników z kadry zespołu nie uniemożliwia rozegrania spotkania w IV lidze.

W związku z powyższym składamy odwołanie od decyzji Wydziału Gier i Ewidencji Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Z poważaniem

Zarząd K.S. WARMIA Grajewo